Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Érdemes tennem érte, vagy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Érdemes tennem érte, vagy veszett ügy?

Figyelt kérdés

4 Hónapja ismerem a fiút (25 éves), 2 hónapig találkozgattunk, azóta járunk. Mikor összejöttünk, sok mindent elmondott nekem, ami nagyon bizonytalanná tesz.


10 hónapja fejezte be az egyetemet, barátai mind távol kerültek tőle. Munkát a szakmájában nem talált, és egy hosszú párkapcsolata is véget ért, mikor végzett. Azt mondja, teljesen össze van törve ezektől a dolgoktól, gondol az öngyilkosságra is, szerinte az életnek nincs értelme. Otthon lenni nem szeret, a bőrében nem érzi jól magát, vannak agresszív gondolatai.


Az első két hónapban nagyon megszerettem, és most már tény, hogy szeretem. Nem tudom, ott tudnám-e hagyni. De jól sem érzem magam vele, pedig friss kapcsolat. Mert úgy érzem, nem tud örülni nekem, és semmilyen pozitív megerősítést sem ad. Úgy érzem, ennek a kapcsolatnak sem tud örülni köztünk, és én a 20. vagyok a sorban a sok lelki gondja után. Szakember segítségére nem tudtam rábeszélni.


Mi lenne a jó megoldás?


2011. jún. 15. 20:42
 1/8 Moszuke ***** válasza:

ez egy gyenge ember aki sajnáltatja magát és a te energiáidat szívja le.

hagyd ott

2011. jún. 15. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi. Szerinted van határa, halála a szerelemnek?


Mert össze vagyok zavarodva... Szeretem ezt a fiút, de időnként megijedek a dolgoktól, amiket mond. (Gondol rá, hogy beül a kocsiba, és nekihajt valaminek.) Nem tudom, mi lesz ebből, ha nem változik.


És azt sem érzem, hogy egy igazi kezdődő párkapcsolatban vagyok, mert nálam azok eddig mind arról szóltak, hogy tudunk örülni az életnek, és egymásnak is...

2011. jún. 15. 20:48
 3/8 anonim ***** válasza:

Szerintem mindent megtettél már, amit 4 hónapos ismeretség után meg tudsz tenni. Ha nem kér a segítségből, akkor mondd el neki, hogy te ugyan szereted, de mivel ő nem boldog veled sem, ezért hagyjátok inkább a dolgot. Mi az, hogy olyanokat mond neked, hogy öngyilkos akar lenni?! Tényleg energia-vámpír! Menekülj! :)Nehogy már téged is lehúzzon magával...

23N

2011. jún. 15. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Azért az egyért nem tudom megérteni a teljes elkeseredését, mert semmilyen anyagi gondja nincsen. A munkája - bár nem a szakmájában - biztos, viszonylag jól fizet. A szülei nagyon jó anyagi helyzetben vannak. Ő még velük él, és egy fillért nem kell hazaadnia, mert a szülőknek nincs rá szüksége. Félretehet mindent. Tehát amolyan igazi, velős, kilátástalan elkeseredésre nincs oka szerintem.
2011. jún. 15. 21:01
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem kizárólag az anyagi problémák okozhatnak lelki gondokat, bár kétségtelen, hogy az szembetűnőbb, ha emiatt vannak. El kellene beszélgetned a barátoddal, szerintem depresszió lehet a háttérben. Talán a családi örökség miatt is hajlamosabb lehet erre, vagy érhették komoly traumák, amikről te nem tudsz. A barátok "elvesztése", a szakmabeli sikertelenség, a párkapcsolat megszűnése külön-külön is károsíthatja a lelket, így együtt meg valószínűleg túl sok lehetett neki. Sokan azt mondják, aki öngyilkosságról beszél, az úgysem fogja megtenni. Nos, ez nem mindig igaz, vannak, akik csak azért kísérelnek meg öngyilkosságot, mert nem veszik komolyan őket, nem figyelnek rájuk, csak aztán "túl jól" sikerül az egész, és meghalnak. Minden olyan esetet komolyan kell venni, amikor szóba kerül az öngyilkosság. Azt hiszem, a barátod eléggé beszűkült tudatállapotban van, és ilyenkor az embernek nem az a legfontosabb, hogy pozitív megerősítéseket adjon neked. Persze azon nem tudsz segíteni, aki nem hagyja, hogy segítsenek, de lehet, hogy ennek is megvan az oka. Talán szégyelli ezt az egészet, fél segítséget kérni stb. Ha igazán szereted őt, akkor beszélj vele, mondd meg neki, hogy ez nem szégyen, hogy ti ott lesztek mellette, amíg kikerül a gödörből. Ez valószínűleg nem fog egyik napról a másikra menni, és valószínűleg ahhoz is idő kell neki, hogy rászánja magát a változtatásra. De ha biztos lesz abban, hogy lesz valaki mellette, akkor szerintem lépni fog. Ilyen esetben nagyon fontos a támogatás és a türelem. Nagyrészt persze rajta múlik minden, de a biztos családi és baráti háttér már fél gyógyulás. Remélem, sikerül elérned, hogy orvoshoz menjen, sok sikert.
2011. jún. 15. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi utolsó. Sajnos én sehogyan nem tudom rávenni, ezt mind elmondtam már neki, amiket írtál az utolsó soraidban. Nem megy, és kész.


A gondom az, hogy persze megvan az oka, amiért ő ilyen, de ez így nem párkapcsolat, hogy én az első számú segítője vagyok, és viszonzásul nem érkezik semmi. Mert ha nekem lenne bajom, ebben az állapotában nem tudok rá számítani. Más lenne, ha lett volna már együtt normális 1-2 évünk, akkor lenne már alapja a kapcsolatunknak, ami elbírja ezt.


De ez így eleve nem párkapcsolatként indul, hanem olyan, mint egy segítő-segített fél-orvosi kapcsolat.


Rosszul hangzik, de így érzem:(.


Már arra is gondoltam, szakítani kéne, és inkább barátként állni mellette.

2011. jún. 15. 23:34
 7/8 anonim ***** válasza:
Nyilvánvalóan nem tisztem beleszólni az életetekbe, nem is biztatnálak se maradásra, se szakításra. Neked kell eldöntened, hogy mi legyen, hogy mit bírsz el. Talán nem a legjobb ötlet volt tőle az, hogy így belevágott egy kapcsolatba, de ez talán egy menekülési út volt számára. Egyébként igazad van abban, hogy ez így nem normális párkapcsolat, és megértem azt is, ha szakítani akarsz vele. Ebben a helyzetben nagyon nehéz jól cselekedni, a legjobb lenne, ha ő is hajlandó lenne lépni valamit. Neki most tényleg nem barátnőre van szüksége, hanem egy barátra, akire támaszkodhat. A beszűkült tudatállapot nagyon rossz helyzet, ilyenkor az ember nem tud szinte semmiről, nem érdekli semmi. Ha vannak "tisztább" pillanatai a barátodnak, akkor próbálj meg vele még egyszer beszélni, mert neki kell megértenie azt, hogy csak ő változtathatja meg a saját sorsát. Viszont erre csak akkor képes, ha picit is kilép ebből az állapotból.
2011. jún. 15. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, utolsó válaszoló, megpróbálom.
2011. jún. 16. 16:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!