Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tegyek ebben a helyzetben,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek ebben a helyzetben, költözzek haza?

Figyelt kérdés

Majd másfél éve vagyunk együtt párommal, fél éve eljegyzés is volt és összeköltözés is. Nagyon jól indultak a dolgok, szeretett, és én is. Olyan dolgokat megtett értem, amit nagyon kevés ember tesz meg, és mellettem volt, amikor nagyon beteg voltam. A gondok kb. az összeköltözés után kezdődtek, kevésbé értékeli azóta az együtt töltött órákat, és eltávolodtunk egymástól, alig kapok tőle ölelést. Próbáltam kedvességgel, beszélgetéssel megoldani az egyre felmerülő problémákat, de egyre boldogtalanabbnak érzem magam. Nem tudom mi az oka ennek, hogy vajon az összeköltözés volt a hiba, vagy egy harmadik lépett be a képbe. Amikor rákérdeztem, azt mondta szeret, és hogy majd minden jó lesz. De mégse lett így. Az utóbbi néhány hétben szinte minden éjjel álomba sírom magam, mert egyszerűen fáj a szívem, nem érzem már, hogy szeret. Éjszaka befordul és alszik. Kevés a simogatás és a szex. Ha van, az nagyon jó. De az utóbbi időben én kezdeményezek, és gyakran elutasításban van részem. Eddig nem volt ilyen. Úgy érzem magam, mint egy kiskutya, aki szeretetért könyörög. Hozzáteszem, hogy jelenleg nem dolgozom, otthon vagyok, de nem kell eltartania (egészségügyi okok miatt pár hétig még nem is tudok menni).


Az otthoni ház tárt kapukkal vár, de nagyon szeretem, és most tépelődöm. Mit tegyek, beszéljek vele, hogy ez így nem lesz jó, vagy mondjam azt, hogy együttélés helyett csak találkozgassunk?


2009. márc. 25. 10:35
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ülj le vele, és mondd el neki,hogy mi a gondod!Keresstek rá megoldást!Mondd el neki,hogy így boldogtalan vagy, mert ha igazán szert,akkor mindent megtesz a boldogságodért!
2009. márc. 25. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ja!És én is hasonló cipőben jártam,komoly betegségem volt,azalatt végig mellettem volt,majd depressziós lettem,és eltávolodott!Azt mondta,hogy hiányzik neki a jókedvű, humoros,imádnivaló csajszi,aki voltam anno!Így erőt vettem magamon,kimásztam a mélyből,és azóta minden tuti!
2009. márc. 25. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy ki kell másznom a gödörből, ami nehéz. Állandóan vigyorgó emberke voltam, a jókedvem mindenkire átragadt. Hát most ennek nem sok nyoma maradt. Felemészt az is, hogy nem járok dolgozni, mert a műtétem után pár hónapig regenerálódnom kell. Állandóan félelemben élek, félek hogy elveszítem, félek a betegségektől, félek a jövőtől. Teljesen beszűkült az életem. Segítséget nem tudtam kitől kérni, mert nincs olyan ember akinek elmondanám (inkább elmondom mindenkinek).


Várom a további válaszokat. Az eddigieket köszönöm.

2009. márc. 25. 12:42
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Vannak ilyen pszihológia-light könyvek ahol a férfi-nő gondolkodási modelleket és a kapcsolatok tipikus hibáit elemzik. Amit leírok az onnan meríti az ötletet.

Én a férfiak a marsról a lányok a vénusról jöttek című könyvet olvastam. Ajánlom nektek is. Segíthet az ilyen problémák megértésében és megoldásában.


Vagy van ez a blog ami egy hasolnó könyből indul ki de kicsit más. Ez inkább a kapcsolatteremtésről szól, de a háttérben lévő elvek ugyanazok.

[link]


A férfiaknak szüksége van néha visszahúzódásra, ahhoz, hogy át tudják gondolni a problémáikat. Amíg a nők beszélni akarnak a problémáikról, mert nekik ez jól esik, segít oldani a feszültségüket, addig a pasiknak az segít ha problémás helyzetben egy időre megukra tudnak maradni és gondolkodni. Azzal, h összeköltöztetek gondolom megszűnt a lehetősége az elvonulásra, és emiatt neki nehezebb a harmónikus kapcsolat megtartása.


Neked arra van szükséged, hogy valaki meghallgassa a problémáidat és együttérezzen veled.

Neki időre és nyugalomra van szüksége hogy magában feldolgozza a problémát.


Ha te megpróbálod elmondani neki a problémád (nyilván már megpróbáltad), akkor őt az idegesíti mert amikor panaszkodsz, ő úgy értelmezi, hogy őt hibáztatod, és védekezni kezd, és megpróbál téged meggyőzni hogy nem igazak az olyan állítások, hogy már kevésbé szeret. Tényleg szeret, és ő ezt tudja, de amikor neked azt mondja, hogy nem igaz amit állítottál akkor te hisztizni kezdesz, és az eész beszélgetésnek lőttek.


Megoldási javaslat

(1) beszéld meg egy lánnyal a broblémádat. Anyukáddal, vagy jóbarátnővel. A pasinak meg adjál egy szabad délutánt amikor egyedül lehet.

(2) tanítsd meg a barátodnak, hogy úgy segíthet ha meghallgat téged, és nem szól bele, nem vesi magára, mait sértésnak támadásnak hall, nem próbálja meg megmondani hogy mit kéne csinálnod, vagy miért téves egynémely állításod. Azt kell megértenie, hogy azzal segíti a te lelki békéd, hogy meghallgat. Te pedig azzal segíted az ő lelki békéjét, hoyg észreveszed amikor ő feszült és vissza kíván vonulni, és hagyod.Ez azt jelenti, hogy ha látod, hogy gondja van/feszült, akkor nem kérdezgeted, nem próbálod meg kiszedni belőle mi a baja. Ha első kérdésre nem mondja meg ("semmi") akkor békényhagyod. Vagy megoldja magától, vagy el fogja mondani magától.

2009. márc. 25. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Az a vicces, hogy párkapcsolati és pozitív gondolkodással kapcsolatos könyvek tucatját olvastam el, de a saját életemben mégsem tudom alkalmazni a jótanácsokat, mindig visszajutok a problémához. Nem akarok hisztis házisárkány lenni, aki állandóan csak problémázik, és házsártoskodik. Mindig is elítéltem az olyan nőket, erre én is hasonlóképpen idegesítő vagyok. Most úgy érzem egy pici levegőt kell hagyni a kapcsolatunknak, hogy letisztuljon a kép.
2009. márc. 25. 13:43
 6/7 anonim ***** válasza:

Más oldalról közelíteném meg a problémátokat.


Egy férfinek a nő kihívás. Kihívás a randi, maga a kapcsolat fenntartása, a nemi élet, a másik meglepése ajándékokkal, az elkötelezettség, hűségesség, az eljegyzés, esküvő, és gyerekvállalás.


Ha a férfinek megvan minden, akkor az elért célok után már nem sok minden maradt meg, amiért küzdenie kellene, és ha Te már nem vagy kihívás neki, és unalmasnak tart mindent, ami köztetek van, mert inkább a flörtölést, más nők megismerését, elcsábítását próbálná ki, nem pedig melletted leélni az életét, akkor most az van, hogy már nem szeretne veled lenni. De az is lehet, hogy egyszerűen rosszul érzi magát összeköltözve, mintha azt érezné hogy a nagy szeretet amit Te adsz neki, az megfojtja. Kis szüneteltetésre van szüksége talán. Nem tudom.


A többiek mit gondolnak a válaszomról?

2009. márc. 25. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

A szüneteltetésben nem hiszek, de egy kis szabadság biztos nem árt. Úgy fogom intézni, hogy néhány napot külön legyünk. Jó hír: a mai és holnapi napot külön töltjük, erre ma hívott, és nagyon izgi hétvégi programokat tervezett kettesben. Ez bizakodásra ad okot. Szerintem a kis külön töltött idő (egy-két nap) megoldást fog nyújtani, mert nem érzi úgy hogy a nyakán ülök. Igen, egyébként ha szerelmes vagyok, nagy intenzitással vetem bele magam a kapcsolatba, és ezt most egy kicsit igyekszem visszavenni, anélkül hogy úgy érezné, hogy elutasítom.


Köszönöm az eddigieknek a válaszokat, ha valakinek még van véleménye, írja meg.

2009. márc. 25. 21:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!