Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Találok még olyan embert, aki...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Találok még olyan embert, aki elfogad így is?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

23 éves vagyok, lány és nincsenek barátaim. Barátom még soha sem volt, de már egy jó ideje nagyon magányosnak érzem magam. Eddig elvoltam, mert mindig ott volt a suli, a tanulás, nem volt időm ilyen dolgokon gondolkodni, most viszont befejeztem a sulit, se munkám, se barátaim, folyton azon agyalok, hogy mi lesz most.

Igazából borzasztóan szeretethiányom van, vágyom mások szeretetére, a gyengédségre, a törődésre, szeretnék fontos lenni valakinek, úgy igazán. Regisztráltam egy társkeresőre, ahol viszont egyszerűen nem merek rákettintani emberekre, hogy megismerkedjünk, mert félek, mi lesz, ha kiderül, hogy nincsenek még barátaim sem, pláne, az, hogy soha nem volt még senkim. Persze ha ír valaki, hogy szeretne velem megismerkedni, akkor nyitott vagyok, amennyire csak lehet (a jó ízlés határain belül), de a vége eddig mindig az volt, hogy jött egy másik lány, aki érdekesebb volt nálam. Most a legutóbb volt egy fiú, ő volt az első, akivel találkoztunk is, kétszer, de én már az első tali után éreztem, hogy ebből nem lesz semmi, mert én sem éreztem, hogy lett volna köztünk bármiféle kémia, és aztán ő is azt mondta végül, hogy nem volt meg az a plusz. A második talink után egy héttel összejött egy másik lánnyal. Ő azt mondta, nem rontottam el semmit, meg, hogy minden rendben van velem, csak nem volt meg az a plusz.

De szerintem az is baj, hogy még soha nem volt senkim. Az a baj, hogy barátok nélkül még azt sem tudom, hol keressek olyan embert, akinek fontos lehetek egyszer. Egyedül nem akarok elmenni szórakozni sem, mert akkor csak mégjobban érzem, hogy egyedül vagyok.

A minap ez jutott eszembe: "A felnőtt társkeresés olyan, mint az álláskeresés: ha nincs tapasztalatod, akkor a társadalom nem is engedi meg, hogy megszerezd a szükséges tapasztalatot!"

Mit gondoltok, lesz még valamikor olyan ember, aki elfogad és fontos lehetek neki?


2011. júl. 2. 19:54
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj, menni fog, csak légy egy kicsit bátrabb!
2011. júl. 2. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
92%

ÉS te milyennek látod saját magadat??


Ha belenézel a tükörbe, akkor mit látsz azon kívül, hogy (egy magányos szomorú embert)???


-Értem ez alatt, azt, hogy érettnek tartod e magad egy kapcsolatra, képes vagy e a jó dolgokat is meglátni egy emberben vagy csak a rosszat keresed a hibáit?

- meg vagy e elégedve a külsőddel?

- karrierista vagy e?

- nem e látsz magad előtt egy 20m magas 10 m széles falat amit senki nem tud lerombolni?

- nem e túl nagyok az igényeid?

- mi az amit egy emberben keresel?

- mi lenne az ami megfogna egy emberben?

- amikor találkoznál valakivel, akkor azt milyennek képzeled el, mit vársz el egy találkoztótól?

- És szerinted, a külsőd ami magadnak megfelel, azt vajon a házon kívül élő embereknek tetszik e?

- Nem vagy e túl szomorú buvalb@szott az utcán is?

- képes vagy e mások szemébe nézni?

2011. júl. 2. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem bőven találhatsz. Ha van egy hobbid akkor abból kifolyólag is, vagy ha nincs akkor találj egyet és csináld. Nem tudom merrefelé laksz, de végülis bizonyos utcai tevékenységek/események alkalmával is ismerkedhetsz. A kutya nem nézi vagy tudja hogy épp egyedül vagy-e. Neten is ismerkedhetsz, mégha csak beszélgetés céljából akkor is, hiszen attól is csak fejlődhet a kommunikációd és bizonyos helyzeteket áttanulmányozhatsz (bár neten ne bízz azért mindenkiben), és lehet még barátra is találsz.

Az meg hogy nincsenek barátaid, szerintem megint csak nem kavar sok vizet. Lehet elgondolkozik pár ember hogy ez hogy lehet, de előfordul olyanokkal akik nem bégetnek mindig a nyájjal. Amúgy meg ha munka miatt kéne elutaznod egy másik városba vagy országba, ott ugyanúgy kezdenéd hogy se barátok se semmi. Ha nem valakivel megy ki az ember. És onnan meg alakulhatnak a kapcsolatok. A munkáddal kapcsolatban nem tudom mik a kilátások, de akár ott is tudsz ismerkedni emberekkel stb.

Sok sikert! Ha hiszel Magadban akkor sikerülni fog!

2011. júl. 2. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
100%
És igen a másik az önismeret.
2011. júl. 2. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:

Megértem a helyzeted.. Én pár évvel fiatalabb vagyok ugyan, de nekem sincsenek barátaim, kapcsolatom se volt még... Randizni is egyszer voltam, de azt én nem is fogtam fel annak, csak nem akartam megbántani azt aki elhívott.. :/


Olyan korlátozottnak érzem a lehetöségeim.. Szerintem csak olyannal tudnék összejönni aki hasonlóan magányos, mert akinek vannak barátai annak miért lennék fontos? Hiszen már sok ember ismer akkor...


17/L

2011. júl. 2. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
Szia. Ha gondolod írj egy privát üzit és beszélgethetnénk :). 18/F
2011. júl. 2. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 A kérdező kommentje:

Igen, önismeret: Hát saját magammal nem nagyon vagyok kibékülve, hogy is lehetnék, ha más nincs kibékülve vele(m). Nem vagyok elégedett a testemmel, kövérnek tartom magam, de a kövérséggel kapcsolatban nagyon sok eltérő vélemény van, és ismerek azért olyan embereket, akik kövérek és boldog párkapcsolatban élnek. Én érettnek tartom magam egy párkapcsolatra és próbálok mindig a lehető legnagyobb nyíltsággal fogadni mindenkit, aki közeledik felém (ha ezt megteszi).

Nem, nem gondolom, hogy csak a hibát keresem másokban, inkább a magamét próbálom megtalálni, se sajnos nem sok sikerrel.

Az igényem mások felé, hogy őszinték legyenek! És persze én is gyarló ember vagyok, vannak tulajdonságk, amiket nem szeretek, de próbálom elfogadni az embeket, ahogy vannak.

Ami megfogna egy emberen: ha őszinte, kedves és humoros, mosolyogjon és legyen közvetlen. Ez túl nagy igény?

Hogy másoknak megfelel-e a külsőm? Nem tudom. Szerintem azért bányarém nem vagyok, csak maximum nem én leszek az idén Miss World. Nem vagyok igénytelen, normálisan öltözködöm, nem veszek fel szakadt, koszos cuccokat, stb.

Hogy az utcán hogy viselkedem? Mindig próbálom kihúzni magam, nem görnyedni, nyilván a helyzetemből adódóan nem járkálok az utcán fülig érő szájjal, bár van, amikor rádiót hallgatok az Ipodomon és esetleg elmosolyodom, ha mondanak valami vicceset.

Szemkontaktus: most az első találkozónk után beszélgettünk azzal a fiúval és emltettem neki ezt, hogy úgy érzem, nem ment jól a szemkontaktus, de ő azt mondta, hogy ő ezt nem vette észre, szerinte teljesen rendben volt. Neki pl. tudtak mosolyogni a szemei.

Szóval hogy is legyek elégedett magammal, ha nem látom, hogy mások elégedettek lennének velem?

2011. júl. 2. 20:32
 8/40 anonim ***** válasza:

20:20

Ha korlátozottnak érzed a lehetőségeidet, akkor korlátozottak is. Nagyon sok minden a fejben dől el, szóval érezd a lehetőségeid határtalanságát. Ugyanis lehet.

És attól hogy valakinek barátai vannak, attól annak a személynek még lehetsz fontos. A barátság és a szerelem más. Bár csak simán barátként is lehetsz fontos akárkinek még akkor is ha van másik 10-20-30 barátja is. Hiszen a szeretet nem határolódik le annyira, hogy csak pl. 1 vagy 3 embert szerethetünk. Az egész világot is szerethetjük, mert kifogyhatatlan érzés. És abban sem korlátol hogy mennyire szeretünk valakit.

2011. júl. 2. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:

Ha gondolod, én ismerkednék veled, aztán ha úgy alakul, lehetünk barátok.

F/28

Írj privit!

2011. júl. 2. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:

Igen az első mindenképpen az, hogy Magadat tudd elfogadni. Ez a legnehezebb lépés. Vannak erre módszerek pl. beállsz a tükör elé, és minden nap keresel magadon pl. 3 olyan dolgot amit szeretsz és ami tetszik. És belsőre is értékeld Magad, mert nem csak anyag vagy. Gondold át, mennyire fontos vagy a világ számára, hiszen itt vagy és Te is része vagy ennek a körforgásnak, ennek az "iskolának".

Ha kövérnek tartod magad, (nem tudom milyen a testtömegindexed) azon lehet változtatni. A gondolaton is, és a testeden is.

Az igények szintjén ez teljesen normális. Persze csak olyan igényeket támasszunk mások felé, aminek mi is megfelelünk.

Hm. Nem az alapján kell elégedettnek lenni Magaddal, hogy mások hogy gondolják. Ők nem ismernek. Neked kell elégedettnek lenni Magaddal mert csak Te tudod hogy milyen vagy. Ez egy fontos lépés. Ez pl. a kisugárzásodon is sokat segíthet. Nem kell egyből teljesen elfogadnod magad. Senki nem siettet. Csak szép fokozatosan, és érezni fogod a fejlődést.

2011. júl. 2. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!