Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A büszkeség néha hátrányos. Igaz?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A büszkeség néha hátrányos. Igaz?

Figyelt kérdés

Nagyon sok kapcsolatot látok széthullni, mert a saját, önző büszkeségük az embereknek fontosabb, mint a másikért való áldozat.

Miért jó büszkének lenni olyannal szemben, akit szeretsz, akit mindennél jobban imádsz?

Miért ne lehetne levetni a büszkeséged amellett az ember mellett, akivel egy párt alkottok?

Miért kell még mellette is izmozni, falakat felhúzni, taktikázgatni, meg egyéb marhaságokat csinálni?

Mint valami szánalmas társasjáték, amiben az a lényeg, ki győz.


2011. júl. 3. 22:25
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Erre a kérdésre már én is régóta keresem a választ. De lehet, hogy csak a megfelelő embert kellene keresnem.
2011. júl. 3. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
igen, valoban neha karos..
2011. júl. 3. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Igen, ezt én is tapasztaltam...Lehet én tudom rosszul, de szerintem a szerelem arról szól, hogy néha hozunk áldozatokat azérta z emberért akit a legjobban imádunk...De sokan nem így látják...



18/F

2011. júl. 3. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Ugyanezen gondolkozom néha... a barátom egyszerűen elviselhetetlenül büszke és képes a tök ellenkezőjét csnálni annak amit igazán akar, csak a büszkesége miatt. Azt hiszi a kapcsolatunk kb egy harctér... egyszerűen kva nehéz vele
2011. júl. 3. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Ajánlott Olvasmány:

Games People Play: The Psychology of human Relationships - Eric Berne


(Emberi játszmák - E.B.)

2011. júl. 3. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Sokan úgy gondolják: "Neeem, nem fogok én neki tenni szívességet, segíteni, felnőtt emberek vagyunk, oldja meg maga, ha nem képes rá, lapát! Méghogy én? B+!"

Vagy:

"Ne traktálj a problémáddal, menj a barátaidhoz/barátnpidhez, beszéld meg velük!"

2011. júl. 3. 22:33
 7/19 anonim ***** válasza:
Lehet hátrányos a büszkeség. De nem mindig éri meg feladni ezt. Rólam tudni kell, hogy mindig is túl makacs és túl büszke voltam, viszont egyszer annyira fontos volt nekem egy személy, hogy félretettem ezt nagy nehezen, de nem volt semmi értelme... Úgyhogy azóta semmi pénzért nem adnám fel a büszkeségem és tudom ez most hülyén fog hangzani, de nem alázkodok meg valaki előtt azért, hogy csak nekem essen még rosszabbul.
2011. júl. 3. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Én sem azt mondom, hogy MINDIG, de általában azzal szemben, akit szeretsz, mármint, igazán, szerelemmel, és voltaképp szinte egyek vagytok, azzal szemben bolondság, gátló tényező ahhoz, még jobban egyek legyetek.
2011. júl. 3. 22:37
 9/19 anonim ***** válasza:
úgy fogalmaznék, hogy a túlzott büszkeség hátrányos. valamennyi viszont szükséges is, azér papucs ne legyen senki. nehéz megtalálni az egyensúlyt, de talán nem lehetetlen. ha van egy kis átfedés a 2 ember áldozathozó képességében, amit még megtud tenni, amikor a másiknak már a büszkesége nem engedné hogy lépjen, akkor működhet. viszont ha mindig minden ugy történik ahogy szeretné, akkor meg érdektelenné válhat a kapcsolat iránt. ugy vettem észre az embereknek szüksége van egy kis szenvedésre. ezért is lehet, hogy a "jófiuk", akik itt panaszkodnak mindig, hogy ők mindent megadnak a lányoknak, mégis mindig hopponmaradnak. ebből persze azt vonják le hogy a lányoknak a bunkók kellenek. ez nem igaz, csak nem szabad mindig a talpuk nyomát nyalni, néha adni kell a saját büszkeségre, és ha fontos a lánynak, akkor lépni fog ő is. persze nemszabad tulzásba vinni, néha engedni kell, és olyankor a lány büszkeségét legyezgetni. ez mindenkinek jólesik. én igy látom...
2011. júl. 3. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Én tényleg minden szinten feladtam már a büszkeségem és az önbecsülésem és mindenem mert tényleg akartam hogy működjön a kapcsolatom,és nem akartam azt érezni, hogy még tehettem volna valamit, vagy hogy ha nem lettem volna ilyen büszke akkor mi lehetett volna. Hát eddig úgy tűnik h így csak mégjobban megaláz és megtesz velem mindent, úgyh lehet tényleg nem éri meg feladni a büszkeséged. Eddig úgy gondoltam hogy mit ér a büszkeség ha egyedül maradsz ha anélkül vagy akit szeretsz. És most is még bízok benne h ez így működik jobban csak ehhez kell mind2 fél.
2011. júl. 3. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!