Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mi a véleményetek? Mit tennéte...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a véleményetek? Mit tennétek a helyemben? Olyan válaszokat várok, akik hasonló helyzetben vannak/voltak, kíméljenek a komolytalan válaszolók.

Figyelt kérdés

A párommal már 2 éve együtt vagyunk, és a lényeg a lényeg nem fogok kertelni: Azt vettem észre az utóbbi időben, (legalább is most vált fontos nézőponttá), hogy egyszerűen a párom szabályozni akar, hova, mikor, meddig, kivel mehetek el. Bulizni nagyon nem járok, legalábbis itt a környéken amúgy sem szívesen, csak beülni valahova beszélgetni stb. Szinte el sem enged sehova, csak akkor amikor ő is megy valahova. Pl mikor nekem az nap nem jön össze egy tali, hanem mondjuk másnap akkor olyat vág a fejemhez, hogy mi az, hogy én elmegyek és akkor megint hogyan leszünk együtt? Akármiről legyen is szó, próbálok a kedvében járni, kedveskedni neki, de mindig rosszul sül el. Már idegileg ki vagyok készülve, mert nem tudom mikor csinálok jót és mikor nem. Csodálkozik, hogy én miért vagyok idegbeteg, meg bunkó vele. Hát még jó, ki viselné el az ilyen dolgait, mert sokan nem az biztos. Annyira önző tud lenni, hogy az már fáj...

De amúgy egy nagyon jó ember, számíthatok rá mindig, törődik velem, de úgy utálom, hogy ilyen önző. Én nem tudnék vele ilyet tenni, sőt én még noszogatom is, hogy menjen el a haverjával. Úgy fáj, hogy ő sohasem mond ilyeneket:(:( Nem izél, hogy "Na találkozzatok úgyis régen dumáltatok, nyugodtan menj el, tudom, hogy neked is jól esne." Nem tudom mit csináljak. Próbáltam már vele beszélni erről, de mindig hamar dühös lesz, úgy hogy esélytelen békében beszélgetni, utána mindig csak a veszekedés van. Egyikünk jobbra, másik balra. Szinte mintha már parancsolgatna nekem...

Nem tudok ezzel nem törődni. Nagyon szeretem, rengeteg közös célunk van, de ez nagyon nagyon bánt, hogy így viselkedik velem. Mit tanácsoltok? Hogyan beszéljek vele, mivel tudnék rá hatni? Szakítás kizárva! 22L


2011. júl. 19. 16:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
egy asszony tudja hol a helye!!!
2011. júl. 19. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 napietus ***** válasza:

pedig az lenne a megoldás...ha már 2 év után ilyen, mi lesz később, házassággal, vagyonnal, gyerekekkel "bebiztosítva"? nem fog változni, ha akrod, viseld el, de én nem tenném.


volt ilyen pasim. kirúgtam. jól tettem. szegény nő, akit elvett, ne tudd meg soha, milyen élete van (bár Te sajnos úgy látom, meg fogod tudni...).

2011. júl. 19. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Hamarosan össze akarunk költözni, és azt mondja, hogy akkor nem lesz ilyen, nyugodtan mehetek mindenhova, mert tudja, hogy mindig hozzá jövök haza és mindig együtt leszünk.
2011. júl. 19. 16:44
 4/11 anonim válasza:

örülj neki engem még ver is!

és iszik de neked nemlehet okod panaszra!

2011. júl. 19. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

:S Hát igen, becsüld meg ami van....

Bárcsak ismerném a gondolatait olyankor...

2011. júl. 19. 16:51
 6/11 anonim ***** válasza:

Volt ilyen pasim, de én gyűlölöm a korlátozást meg ha megmondják hogy mit csináljak, vagy egyszerűen nem tudnak alkalmazkodni egy spontán kialakult változáshoz (pl két órával később lesz egy randi - ilyen is volt, hogy ezek miatt csapott orbitális balhét) és próbáltam mondani neki így-úgy szép szóval, hogysmint legyen, meg kompromisszumok, stb... semmi nem működött, pedig én se akartam szakítani. Aztán végül csak eluntam. Olyan megkönnyebbülést szerintem rég éreztem, addig fel se tűnt micsoda ideggörcs vagyok.

20L

2011. júl. 19. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Én valahogy hiszek benne, hogy meg fog változni. Nem naivan írom ezt, mielőtt valaki megjegyezné. Vagy még érnie kell:)
2011. júl. 19. 17:01
 8/11 anonim ***** válasza:

De hidd el, hogy nagyon naív vagy. Az emberek alapvetően nem változnak és az csak duma, hogyha majd együtt laktok jobb lesz, mert ha már most nem bízik benned, akkor később se fog (mert ez igenis a bizalomról szól). Ráadásul az a baj, hogyha valaki bizalmatlan, akkor a legritkább esetben a másik a hibás, általában az illető önbizalmával van baj, amin meg ha meg szakadsz akkor sem tudsz segíteni. Ha mindenképpen meg szeretnéd vele beszélni, akkor olyanokat kérdezz meg tőle, hogy mitől fél mi történik, ha a barátnőiddel találkozol, vagy miért nem hiszi el hogy csak ő kell neked, amikor ezért vagy vele. És én mondju megmondanám, hogy ha már így is meg akarja mondani, hogy mikor mit csinálj, akkor félsz összeköltözni vele (ha nem félsz, akkor csak úgy mondom, hogy kéne), mert neked is szükséged van egy kis személyes térre a kapcsolatban.

De amúgy ne haragudj, de teljesen remélytelennek tartom a helyzetedet és szívem serint azt mondanám, hogy menekülj, dehát olyanon nem lehet segíteni, aki nem akarja.

27/N

2011. júl. 19. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én biztos nem viselném el, ha vki így beledirigálna az életembe. Ahogy írták: ez sztem is reménytelen. Gondolj bele: szép és jó, hogy szereted, meg hiszel a csodákban meg benne, stb., de számolni kell azzal, ha hiába hiszel benne. Összeköltöztök, többféle módon, jobban magához tud láncolni, akár erőszakkal is, amit én az ilyen pasikból kinézek. Meg van egy mondás ami igaz: lakva ismeri meg az ember a társát. Biztos, hogy jobban meg akarsz ezzel a helyzettel és vele jobban ismerkedni. Ha netán összeköltöztök, akkor gondolom előbb-utóbb házasságot is akar és ezt a lehető legjobban, sokféle módon rád erőltetni(pl. zsarolással és ez még a jobbik eset). Akkor még jobban magához láncol és még nehezebben tehetsz a helyzet ellen, hiszen jogilag is együtt vagytok, ami még több kötelezettséggel jár. Utána jönnek a gyerekek. Na azzal végképp hozzá láncol. Ha másra nem, legalább a leendő gyerekekre gondolj(mert egy komoly párkapcsolatnál egy bizonyos idő után ezen is el kell gondolkodni és sztem nálad most jött el az az idő). Ha balul sül el a házasságod és az életed, akkor az rájuk is hatással lesz, negatív hatással és nagyban befolyásolhatja az ő életüket is.

Tudom ez egy nagyon pesszimista meglátása a dolognak, de sztem ezzel is számolni kell. Ha annyira hiszel benne, akkor esetleg az összeköltözést próbáljátok ki, de, ha akkor se változik, akkor szabadulj meg tőle minél hamarabb.

2011. júl. 19. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 napietus ***** válasza:
meg 1általán, mi az, hogy nem enged? kéredzkedsz? mert ha igen, akkor Te is hibás vagy abban, hogy idáig jutott a helyzet. nem a gyámod és nem a főnököd, nem is a nevelőtiszted. ezt magadban is tudatosítanod kéne.
2011. júl. 19. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!