Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » 17 évesen terhesen a párom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

17 évesen terhesen a párom nélkül hogyan tovább?

Figyelt kérdés
Segítséget szeretnék kérni ezúttal valaki idegentől, mert már a közvetlen környezetem teljesen elfogult valami vagy valaki miatt... 17 éves leszek szeptemberbe, a (ex)párom most 19. 1,5 éve hogy együtt vagyunk és most ő kimondta a szakítást, miután megtudta, hogy terhes vagyok. Pedig először nagyon örült neki, elmondta sok mindenkinek. Most pedig teljesen kifordult magából, engem hibáztat amiatt, hogy terhes lettem pedig gyógyszert szedtem. Azt mondja, hogy ő még élni szeretne és már nem szeret, de pár napja még esküvőt tervezgettünk... A múltról annyit hogy védekezés mellett az 1 év alatt már 2× terhes lettem, az én szüleim miatt el kellett vetetni mindkettőt, de valahol igazuk van és talán jobb is így (most már biztos). Ő mindkettőnek nagyon örült és nem akarta, hogy elvetessük én is már a 2. azt mondtam, hogy nem akarom ezt még egyszer átélni, és most újra ebben a helyzetben vagyok. Tanácstalan vagyok, hogy mit tegyek. Nem akarok belemenni egy erőltet kapcsolatba se, amit a másik fél nem akar, de már elvetetni is nagyon félek, lehet soha többet nem lehet. Anyukám engem is egyedül nevelt, én nem szeretném ezt gyermekemnek. Kérlek benneteket segítsetek! Az is jó ha csak véleményt írtok, kíváncsi vagyok más mit gondol. Légyszi a megítélő, rosszalló válaszolók kíméljenek, kaptam már eleget, a lelkiismeretem már így is fojtogat.
2011. júl. 21. 09:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Egy év alatt 2* terhes? És most megint? Ilyen nincsen! Nem szeded rendesen a tablettát, vagy c-vitamint szedsz helyette...


Tény, hogy egyik fogamzásgátló módszer sem 100%os, de gyógyszer mellett 1,5 éven belül 3..ilyen nem létezik. És buta vagy, hogy az első eset után nem használtatok egyből gumit.


Megmondom őszintén nem tudom mit tennék a helyedben. Ha elveteted, akkor lehet, hogy többet nem lehet gyereked..azért 3 abortusz már eléggé durva. Másrészről viszont én 17 évesen, pár nélkül nem tudnám megtartani. Nem lenne rá erőm.

2011. júl. 21. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Még ha az apa akarná is a gyereket,miből akarod felnevelni?

Ha megszülöd,akkor ki neveli fel? Miből tartod el? Vagy anyukád hajlandó őt is felnevelni?

Ha elveteted,akkor valóban lehetséges,hogy nem lesz majd később gyereked. De ha megtartod,akkor neki is rosszat teszel.

Legfeljebb örökbe adhatod,de az nagyobb trauma lesz neked,mint az abortusz. Tudod,hogy van valahol egy gyereked,de nem tudsz a sorsáról semmit. Várhatod,hogy ha 18 éves lesz,felkeres és megkérdezi:miért dobtál el?

Neked kell döntened,ha már eddig felelőtlenek voltatok.

2011. júl. 21. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
47%
Pedig itt most kapni fogsz. Nem is ok nélkül. Sajnos az egód és az öntudatod több mint az eszed. Szerintem vetesd el, ne tedd tönkre 3 ember életét. Bár szerény véleményem szerint ami késik, nem múlik, mert ha kétszer nem tanultál már belőle, most sem fogsz. Most majd jönnek a magzatvédők, meg az anyukák,hogy az élet így, meg úgy... de könyörgöm! Még gyerek vagy, és eszed , lehetőséged sincs hogy felnevelj egy gyereket, pláne egyedül. Senki nem fog tudni segíteni ebben a helyzetben, a száraz tényeket kéne nézni. Amúgy gratulálok... :/
2011. júl. 21. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem csodálom,hogy otthagyod a pasid.Írtó felelőtlen vagy.Nem ártana 17 évesen egy kicsit gondolkodni a dolgokon,már 2-szer volt abortuszod.Szerintem nem sok eszed van!
2011. júl. 21. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
45%

Nagyon nagy szerencséd van, hogy 2 abortusz után még nem lettél meddő, ismerősöm már az első után az lett, ő ráadásul nem felelőtlenül védekezett, hanem megerőszakolták... El ne vetesd ezt a harmadikat, lehet, hogy ezután már nem lesz ilyen szerencséd és soha többé nem lehet babád! Ha nem tudod felnevelni, mert nincs rá keret, akkor kérj támogatást (szeretetszolgálat, családsegítő, vallásos szervezetek szoktak segíteni ilyen anyáknak)! Anyukád segítene felnevelni? Tudja egyáltalán?

Ha én tizenévesen szexeltem volna (nem tettem, mert felelőtlenségnek éreztem), akkor mindent elkövettem volna, hogy ne essek teherbe. Óvszer, tabletta, megszakítás, így azért csak csökken az esély, ha nem is nullára. Ezt kellene tennie minden tizenévesnek, hogy ne járjanak úgy, mint te. Csak manapság a szexuális felvilágosítás a béka segge alatt van, nálunk pl. egyáltalán nem is volt a suliban, a szülőkről meg ne is beszéljünk, sokan azt hiszik, ez az iskola dolga, vagy csak simán prűdek és nem beszélnek ilyen dolgokról.

2011. júl. 21. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Abortusz vagy tedd állami gondozásba a gyereket

:D

2011. júl. 21. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Ismerős érzés, amiket most leírtál. Annyi a különbség, hogy én az elsőt vetettem el és nem 17 vagyok, hanem 26. Egyszerűen nem a megfelelő embertől lettem terhes. Azóta sem tudom magam túltenni azon ahogy a gyerekem életét áldoztam fel egy férfi szereméért, aki mindvégig velem volt. Így utólag visszanézve bármilyen nagy fájdalmat is jelentsen a dolog, ez volt a helyes lépés.
2011. júl. 21. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
48%
Ne haragudj azért, hogy most ócsárollak, de ha tényleg ilyen buta vagy, hogy ENGEDTED(nem feltétlenül rajtad múlik, de ha már voltál terhes, mindent meg lehetett volna tenni, hogy ne legyél az!), hogy még kétszer teherbe ess, akkor magadra vess. Mindenképp vetesd el! 17 évesen hova akarsz még gyereket szülni? Ki neveli fel? Előbb az iskolát kellene kijárni, utána a családalapításon gondolkodni. Szerencsétlen anyud nyakába akarod varrni? Mennyit lennél a gyerekkel? Ha ilyen felelőtlen vagy, megérdemled, hogy meddő legyél(ha az leszel 3. abortusz után)!
2011. júl. 21. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Add örökbe (okostojásoknak: nem csak abortusz van a világon!), és jöjjön meg végre az eszed!!!
2011. júl. 21. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
48%
Én feleségül vennélek,legalább lenne egy gyerekem végre. 35F
2011. júl. 21. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!