Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Albérlet - hányszor hívhatom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Albérlet - hányszor hívhatom el a barátomat aludni, hogy ne zavarja a lakótársamat?

Figyelt kérdés

20 éves lány vagyok, ősszel kezdek egyetemre járni, és egy albérletben fogok lakni egy szintén 20 éves lánnyal, akivel suliból ismerjük egymást. Jól kijövünk, de annyira még nem ismerjük egymást mert csak az utóbbi hónapokban kezdtünk többet beszélgetni egymással (szóval nem legjobb barátnő, de semmi bajunk nincs egymással).

A lakásban ketten fogunk lakni és mindkettőnknek külön szobája lesz. Nekem van barátom, aki szintén Pestre jár egyetemre, viszont ő kolis, egy 4 fős koliszobában.

Természetesen szeretnénk együtt aludni minél többször, és nálam a külön szobában (ráadásul franciaágy) nyilván egyszerűbb lenne, mint nála a koliban. Viszont nem tudom, milyen gyakran "illik" felhívni a barátomat aludni úgy, hogy ez ne zavarja a lakótársamat. Azt nem akarom, hogy úgy érezze, hogy a barátom is szinte ott lakik nálunk, heti egyet viszont kicsit kevésnek érzek...

Az a baj, hogy a lakótársammal ezt nem nagyon tudom megbeszélni, mert ő ilyen kedves, rendes, barátságos, félénk lány, aki mindenre azt mondja (sokszor biztos csak udvariasságból), hogy "oké, nem zavar!"


2011. júl. 29. 00:06
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha külön szobátok van, annyiszor jön a barát, ahánysozr akarod. De azért a lánnyal beszélj. Hová fogsz járni??

Ha gondolod add meg a másik lány előrhetőségét, addig én elleszek vele:)

2011. júl. 29. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%
Ha együtt bérlitek a lakást és fer akarsz lenni vele akkor egyszer se hivd fel a barátodat hisz ö ott senki nem bérlö. Vendég meg ritkán és nappal jöjjön. Képzeld milyen kinos feszélyezett helyzetbe hoznád!! Ha fiuzni akarsz akkor a barátoddal bérelj lakást az ugy korrekt.
2011. júl. 29. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Hát szerintem ha elvonulnak és nem zavarják, akkor nemgáz ha többször...

Annyi hogy a srácot megkérheted hogy ne fogyasszon sok vizet, vagy ilyesmi, és akkor a lány nem érezheti hogy mondjuk az ő pénzén is fürdik nálatok, ilyesmi...

20L

2011. júl. 29. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az én lakótársam egy időben szinte minden nap felhívta a barátját hozzánk. Ezzel úgy alapjában véve nem lett volna bajom, elég toleráns ember vagyok. De aztán mikor én tanulás közben a lány - szobából kiszűrődő - nyögdécselését hallgattam, plusz a srác nagyjából fél órán át zuhanyzott (ami ugye a mi számlánkra megy...), akkor kezdett betelni a pohár. Szerencsére 1 hónap utána a srác kibérelt egy lakást, így azóta a lány alszik ott.

Ha a lakótársad tényleg olyan toleráns és tegyük fel tényleg nem zavarja úgy alapból, akkor is illik ilyesmire odafigyelni, hogy mondjuk ha szexeltek, akkor ne nyikorogjon az ágy, és pisszenés nélkül csináljátok, mert bizony ki/áthallatszik... A másik pedig amit írtam is- az anyagi része. Már ha heti egyszer alszik ott a barátod, az is egy hónapban már 4 nap, 1 év alatt 48 nap, ami olyan, mintha ő is ott lakott volna 1,5 hónapig folyamatosan. Lehet, hogy mást nem nagyon zavarna ez az anyagi része, de engem nagyon, mivel elég spórolós vagyok, és nem szívesen fizetnék amiatt magasabb vízdíjat pl., mert a lakótársam felhozza heti többször a barátját...

Egyébként nekem nem volt saját szobám az albérletünkben, így a barátom sose tudott ott aludni nálam, 1 évet úgy csináltunk végig, hogy én kb havi 1x tudtam nála aludni, mivel 2 órás út volt bejutni tőle a suliba, idén pedig max heti egyszer aludtam nála (pedig saját lakása van, viszont vett maga mellé albérlőt). Előtte meg 2 éven át nagyjából 3havonta aludhattunk együtt, de talán még annyiszor se...

Úgyhogy szerintem egy jól működő kapcsolat nem azon fog múlik, hányszor tud együtt aludni egy pár... Akkor már inkább csináljatok minél több közös programot.

A kérdésedre konkrétan válaszolva szerintem a heti egy a maximum- az talán még nem annyira zavaró és az anyagiakat se növeli túlzott mértékben.

20/L

2011. júl. 29. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!