Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Normális reakció, vagy csak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Normális reakció, vagy csak keményítem a jellemem?

Figyelt kérdés

Sokszor hiányzik a párom, mégis a hiányát el akarom fojtani ( nagy közöttünk a távolság ), de tudni kell nagyon szeretem :)

Előtte sokat csalódtam férfiakban, és magam alatt is voltam egy időbe, lehet hogy ez ez védekezési mechanizmus, tudat alatt? annak ellenére, hogy az érzéseim valósak?

Mindez nem jelenti azt, hogy nem mutatom ki felé őszintén az érzéseimet.


2011. aug. 4. 19:52
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem igen, nekem is nehezemre esett 1-2 hete kimondanom a szerelmemnek, hogy szeretem, pedig őt tényleg szerelemmel és őszintén szeretem. Sokat csalódtam már férfiakban és ugyanúgy barátokban, családtagokban is és képtelen vagyok elhinni, hogy van egy ember akivel feltételek nélkül szeretjük egymást. Próbálom legyűrni ezt az állandó kételkedést meg "keménykedést" mert könnyen a kapcsolat rovására mehet, de nagyon nehéz.
2011. aug. 4. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Valószínűleg igen.:) de ezzel nincs semmi baj.. ez tö normális..
2011. aug. 4. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem szeretném, ha visszájára sülne el, és valamit megérezne és az jönne le neki, hogy esetleg nem... csak elővigyázatos vagyok, pedig már lassan 8 hónapja együtt vagyunk és az az igazság, hogy én nagyon beleszerettem, amit tud is... mégis, keménykedni akarok... remélem elmúlik, idővel...
2011. aug. 4. 20:05
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem úgy van ez, hogy

1. a tények szintjén nem éled meg az elegendő viszonzást - mert nagy a távolság -, azaz a tények szintjén nem tudod, hogy mi a helyzet, vagy mi lesz (kettőtökkel)

2. Ezt az űrt kitölti a rossz emlékek képzete.

3. Ettől a rossz emléktől kívánsz elszigetelődni, tehát nem a valóságtól! (a valóságban aktuálisan nem utaltál semmi rosszra)

Azaz keménységed azért van mert tudat alattid nem védekezik, hanem támad. (hisz a védekezés tudatos)


Ez így kb stimmel ?


És végül, ha ezt az elszigeteltségedet megvalósítanád kifelé, akkor egy kint nem létező ellenség ellen védekeznél, ami kívülről nézve egyrészt fura, érthetetlen, másrészt ellenséges kicsit és mindez már a valóságban történik, és rombolja az amúgy is létező kapcsolatod.

Azaz nem a védekezést kell kimutatnod (hogy keménynek lássanak), hanem a vonzalmadat, hogy ténylegesnek lássanak.


Normális szerintem, de ha normális is attól még kínozni fog ha nem tudod irányítani, vagy megérteni magadban.

2011. aug. 4. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nem kellett volna ennyire túl bonyolítani.... egyszerűen csak arról van szó, hogy van bennem még egy kis félsz annak ellenére, hogy szeretem az illetőt és bízok benne.

A múltamban sok olyan negatívot éltem át férfiakkal kapcsolatban, ami akaratlanul is óvatosságra int annak ellenére, hogy nincs miért védekeznem.

De az ügy már kezd bennem tisztázódni ;)

2011. aug. 5. 09:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!