Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A szülői minta megkeseríti az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A szülői minta megkeseríti az életem. Hogy lépjek ki ebből?

Figyelt kérdés
A szüleim hosszú évekig éltek rosz kapcsolatban, a családtagok közötti kommunikáció legtöbbször a napi dolgokat sem fedte le, a legroszabb esetben meg veszekedés és szidkozódás volt. Válás lett a vége. Szóval semmi érzelmesség, csak hidegség vagy még az sem. Egyszerűen nem tudok beszélgetni emberekkel, nem tudom miről kellene beszélnem egyáltalán, nem tudom megtalálni a közös hangot másokkal. És ez eléggé kihat a kapcsolataimra is, mert ugye nem árt beszélgetni a pároddal és ez nehezen megy. Unalmasnak érzem magam, mivel nem tudok beszélni a dolgaimról, magamról. Ebből nem tudom hogyan léphetnék ki.
2011. aug. 20. 15:14
 1/6 anonim ***** válasza:
44%
Talán nicsn elég ön bizalmat vagy le szoktál fagyni. vagy pedig olyan hülye vagy hogy nem tudsz semmi témát kitalálni de az uccsot nem hiszem
2011. aug. 20. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Tudod, én is hasonló helyzetben vagyok/voltam. Egy idő után rájöttem, hogy se a szülők hibáztatásával, se az önsajnálattal nem megyek semmire. Inkább kézbe vettem a saját sorsomat, és úgy döntöttem, hogy megtanulom magamtól mindazt, amit tőlük kellett volna. Hosszú és fáradságos munka, de meghozza a gyümölcsét. Ezt javaslom neked is. Egy ember van, aki változtatni tud a dolgokon, és ez te vagy.


Hogy konkrétumot is mondjak: olvass utána szakirodalomban, hogy az ilyesmi hogy működik, figyeld a "normális" embereket, hogy mit hogy csinálnak, és végül alkalmazd, amit megtanultál. Elsőre nem fog menni, de ha koncentrálsz, és komolyan veszed a dolgot, akkor a gyakorlás előbb vagy utóbb eredményes lesz.

2011. aug. 20. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

hány éves vagy?

és fvl?

2011. aug. 20. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
22F
2011. aug. 20. 15:46
 5/6 anonim ***** válasza:

változtatni kell.

Erősnek kell lenni, felnőtt férfi vagy felelősséggel tartozol a saját sorsod és életed iránt.Meg kell emberelni magad és lépni,a szürke monoton hétköznapok végeláthatatlan labirintusából,próbálj meg a dolgok mögé látni és örülj az élet legapróbb örömeinek.Keress munkát,vagy ha van örülj neki és fogd fel úgy,hogy másnak még ez sincs.

Vagy meríts erőt a gyengeségből és elszenvedett fájdalomból,és mutasd meg,hogy még innen is fel tudsz állni.

Nagyon nagy szellemi(igazság szerint,ehezz szellemi erő kell,mert minden fejben dől el)magabiztosság kell legyen benned.Én is ilyen helyzetben vagyok mint te......ennek köszönhetően teljesen begyöpösödtem a barátaimat elzavartam nincs nem is volt barátnőm,de csak áltatom magam,hogy lépni fogok ebből az ÁLLAPOTBÓL.


sok sikert neked.

2011. aug. 20. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

az én családomban sem volt "divat" kifejezni az érzelmeinket ill. megbeszélni a lelkünket nyomasztó dolgokat

így én sem vagyok rá képes... legalábbis nem olyan szinten, mint a barátaim :S elég zavaró


de azért már rajta vagyok a problémán, és ennél már csak jobb lehet :) fő a pozitív gondolkodás :)

2011. aug. 20. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!