Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Nem tudom, hogy mihez kezdjek,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem tudom, hogy mihez kezdjek, teljesen tanácstalan és bizonytalan lettem. Van valaki, aki normális tanácsot tudna adni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 30 éves nő vagyok, a párom is 30 éves. Jövő héten lesz egy éve, hogy együtt vagyunk. Tegnap vendégségben voltunk, ahol egy idegen pár is ott volt. Egy hét ismeretség után összeköltöztek, három hónapja vannak együtt és nemsokára esküvőjük lesz és gyereket is terveznek. Hazafelé elkezdtünk a párommal arról beszélgetni, hogy ez milyen gyors és hogy nagyon kapkodnak. Teljesen egyetértettünk abban, hogy felesleges elkapkodni a dolgokat és a mi kapcsolatunk mennyivel megfontoltabb, mindketten szeretnénk biztosra menni, ezért úgy gondoljuk, hogy ha majd két-három év múlva is ilyen jól kijövünk egymással, akkor majd ráérünk elkezdeni gondolkodni azon, hogy összeköltözzünk és házasodjunk. Hozzáteszem, én egyedül élek, hetente háromszor-négyszer találkozunk a párommal, ilyenkor mindig nálam alszik, a hétvégéket általában együtt töltjük. Mindketten túl vagyunk már a nagy csalódáson. A páromnak előttem rengeteg barátnője volt, viszont a barátai állítása szerint én vagyok az első, akit tényleg szeret és komolyan vesz, ráadásul azokat a lányokat be sem mutatta a barátoknak és nagyon lazán kezelte őket. Tudom és érzem, hogy szeret, mert folyton mondja és érezteti, mégis tegnap nagyon földhöz vágott a beszélgetésünk annak ellenére, hogy tényleg egyetértek vele abban, hogy várnunk kell még. De most, hogy ki is lettek mondva a dolgok, valahogy annyira más megvilágításba került. Nem értem, hogy miért érzek iszonyú csalódottságot, hiszen eddig is ugyanez volt a helyzet csak nem mondtuk ki. Az a baj, hogy nagyon megszoktam az együttélést, mert a volt vőlegényemmel 12 évig közös háztartást vezettünk. Viszont mikor őt elhagytam, lelkileg teljesen összetörtem és azt hiszem, még a mai napig sem találom a helyem. Nem ő hiányzik, hanem valami biztos pont az életemben, ugyanakkor akármennyire is szeretem a jelenlegi párom, egyszerűen nem tudnám még elképzelni, hogy hozzám költözzön. Gyakorlatilag fogalmam sincs, hogy mit szeretnék. Ma reggel, mikor elbúcsúztunk, megkérdezte, hogy haragszom-e rá, mert nagyon furcsán viselkedek. Mondtam neki, hogy nem és hogy majd beszélünk, így szálltam fel a HÉV-re. Erre utánam szólt, hogy "Persze, rázzál le!" Visszanéztem rá, de nem mosolyogtam, pedig máskor mindig ilyesmivel viccelődünk. Látta rajtam, hogy nem vagyok jó formában, ezért mielőtt becsukódott volna a HÉV ajtaja, felkiabált, hogy "Csak vicceltem, tudod jól!". Ekkor már arra sem éreztem energiát, hogy legalább egy búcsúmosolyt görbítsek a számra. Egyszerűen csak elfordultam. Ahogy kikerült a látóteremből, sírva fakadtam és úgy éreztem, mintha szakítottunk volna. Ennek már hat órája, mégis folyamatosan rajtam van a sírás és nem bírok lenyugodni. Úgy érzem, mintha valaki elvette volna tőlem az álmot, hogy egyszer majd "igazi" pár lehetünk. Nem értem az egész helyzetet és azt, hogy miért vagyok ennyire padlón. Egyfolytában próbálom magam meggyőzni, hogy semmi probléma, hiszen tegnap éjjel is úgy aludt, hogy folyamatosan bújt hozzám, szorította a kezem és ölelt. A HÉV megállóban is megkérdezte, hogy mikor találkozunk legközelebb, amire teljesen kedvetlenül azt válaszoltam, hogy nem tudom, majd megbeszéljük. Láthatóan nagyon rosszul esett szegénynek és megkérdezte tőlem, hogy "Ennyire nem vagy rám kíváncsi?" Még ekkor sem voltam képes megnyugtatni és biztosítani arról, hogy szeretem. Képtelen voltam és vagyok megnyugodni. Tudom, hogy nagyon kusza a történet, de iszonyú zaklatott vagyok, folyamatosan remeg a gyomrom és nem bírok megnyugodni. Tudom, hogy minden kapcsolat más és más, de nagyon kíváncsi lennék a véleményetekre, mert teljes tanácstalanság lett úrrá rajtam és nem bírom ezt elviselni.
2011. aug. 28. 16:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy kicsit depis? Egy egészen kicsit?

Tényleg csak a beszélgetéstől buktál ki ennyire?

Lehet, hogy ő csak nem akarja eröltetni az összeköltözést.Normálisan megbeszéltétek a dolgokat, mi ebben a gond?? Nem vagytok összenőve, de találkoztok, jól érzitek magatokat, imádjátok egymást, nem???

Ne legyél butus...

Szerintem lepd meg valamivel, szeretkezzetek egy őrült nagyot és felejtsd el ezt a butaságot.

2011. aug. 28. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nagyon aranyos vagy, köszönöm szépen!
2011. aug. 28. 17:04
 3/12 anonim válasza:
100%
Szerintem nem jó elkapkodni, de mi egy fél év után összeházasodtunk, és már 14 éve élunk eggyütt.
2011. aug. 28. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Walk With Me ***** válasza:
100%
12 évet nem lehet 1 évvel "kiheverni". Még nagyon benned van az egész együttélés, az a biztos pont, ahogy Te mondtad. Tudat alatt pedig szerintem igen is vágysz arra, hogy együtt legyetek, hiszen 12 évig éltél úgy valakivel, megszoktad és most megint vágysz rá. Így, hogy ki lett mondva, valahogy megerősítetted ezt az egészet, hogy nem fogtok egyelőre együtt lenni, és ezért fáj. A kimondás elhessegette azt a reményt, ami benned volt ezzel kapcsolatban, vagy hogy mondjam... elég nehéz ezt megfogalmazni. Ahhoz tudnám hasonlítani, mikor egy ideje tudtam, hogy a volt barátnőm nemhogy nem szerelmes, de mégcsak nem is szeret szeretettel. Elvoltam, beszélgettünk, reménykedtem hogy talán mégis, mégis szeret, hisz annyi mindent megtettem érte. Mikor közölte, hogy valóban az ég világon semmit sem jelentek neki, és csak unaloműzésként beszélget velem összetörtem. Így, hogy kimondta úgy éreztem ezzel "véglegesítette" az egészet, és nem tudok magamnak már mindenféle meséket gyártani odabent, hogy van valami remény, szeret engem.
2011. aug. 28. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a legjobb, ha NYILTAN elmondod neki, hogy mit érzel, illetve, hogy milyen ellentmondásos érzéseid vannak. Valószinüleg csak kicsit beleélted magad a mßásik nl helyébe, elképzelted, hogy ö mennyivel közelebb van ahhoz, ami a te álmod. Ha úgy gondolod, hogy nem tudnád elmondani, akkor ird le és add oda neki személyesen.

Más módon nem hiszem, hogy meg tudod tartani ezt a kapcsolatot, mert ha nem tisztázzátok, akkor tönkre fog menni.

2011. aug. 28. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Hát figyelj, ha tényleg szereted, és ha 1 éve ilyen jól megvagytok, akkor szerintem érdemes lenne összeköltöznötök. Legalább így meglátnátok, hogy bírjátok-e egymás mellet, hogy jöttök ki akkor mikor együtt éltek. Csak az ilyen viselkedés őt is kifogja előbb-utóbb ábrándítani, azt fogja hinni, hogy ő szúr el valamit, ezt pedig szerintem ne hagyd. Minden esetre sok sikert nektek:)
2011. aug. 28. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Tajparaszt ***** válasza:
Az első válaszolóval egy véleményen vagyok.
2011. aug. 28. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
2011. aug. 28. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek a korrekt válaszokat, sokat segítettetek! Igyekszem pozitívan állni a dolgokhoz.
2011. aug. 28. 17:09
 10/12 A kérdező kommentje:
Walk With Me: Neked külön köszönöm a hozzászólásodat, teljesen úgy érzem, hogy leírtad, mitől tartok. Nagyon köszönöm. Tudom, hogy csak egy ember vagyok a világon és nem ismerjük egymást, de egy embernek ma nagyon sokat segítettél és hálás vagyok érte!
2011. aug. 28. 17:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!