Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A barátom azt akarja, hogy ne...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátom azt akarja, hogy ne dolgozzak. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
A barátom azt mondta, hogy ha elvégezem a sulit, akkor ne dolgozzak, mert szerinte én nem azt érdemlem, hogy dolgoznom kelljen és szeretne a tenyerén hordani. Az igaz, hogy ő keres annyit, hogy bőven megélünk így is az ő fizetéséből, de nekem vannak céljaim, amiket szeretnék elérni a karrieremben, nem csak úgy élni bele a nagyvilágba céltalanul. Mit csinálnátok a helyemben?
2011. szept. 17. 15:59
 1/7 anonim ***** válasza:
63%
hát ha azt munkát szereted és élvezed akkor dolgozz, de ha csak azért dolgoznál mert kell a pénz , akkor inkább a barátod tartson el , és te lennél a házi asszony !
2011. szept. 17. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

tanulni, tanulni, tanulni, tanulni és dolgozni.


dolgozz az államnak abból nincs pénze ha otthon heverészel.

2011. szept. 17. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is hasonlóan jártam az előző párommal, akinek a tervei között az szerepelt, hogy otthon fogok családanyáskodni, amíg ő dolgozik, ugyanis neki is volt olyan jó fizetése, hogy ezt megtehettük volna. Én jövőre diplomázom, imádom a szakot, imádom azt amit csinálni fogok, így eszem ágában sincs feladni az álmaimat. Természetesen a család is fontos, de nem tudnék otthon ülni egész nap egyrészt, másrészt nem azért tanultam/tanulok ennyit, hogy utána üljek a diplomámon.

Megpróbálnám ezt megbeszélni vele, viszont ha nem lehet meggyőzni elgondolkodnék a közös jövőnkön, hiszen megértem, hogy a tenyerén akar hordozni, de ha ez az én álmaim derékba törésével lenne csak lehetséges és elvárja, hogy ezt megtegyem érte, ott gond van. Hordozhat a tenyerén úgy is, hogy én is dolgozom mellette.

2011. szept. 17. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
48%

Tudjátok a régi világ már réges rég eltünt...



Méghogy a férfi tartsa el a nőt. Egyenlőség van, tehát neked is dolgoznod kell, mert 1 fizetésből manapság nem lehet megélni. ÉS gondolj az öregkoraidra is! MNiből lesz nyugdíjad, ha nem dolgozol? Jah persze, ingyen élősködünk a másik nyakán...


ÉS ne jöjjőn azzal a szöveggel senki, hogy csak a férfinak kötelező a családját eltartani, mert nem így van. A régi soviniszta világ hála istennek eltünt, és ti is tegyetek azért, hogy legyen munkátok.


ÉN biztos, nekem nem lesz olyan párom aki nem dolgozik, a bnőm/feleségem is tegyen a családért. ÉS a többi mehet a közösbe, a gondokat közösen kell megoldani. A gyereknevelés sem az anya dolga, hanem a férfié is. Vagy a főzés.. és még sorolhatnám. Nem fog aranyeső hullani az égből, emrt arra ne is várj!


Munkát, kenyeret, pénzt...

2011. szept. 17. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt nem szeretnék kiszolgáltatott lenni, és ha esetleg veszekednénk, előkerülne a szöveg, hogy "az én pénzemből élsz".. Másodsorban pedig ha netalántán szakításra kerül sor, akár 30 évesen is, puff, nincs semmi munkaviszonyod, és ennyi idősem először munkát keresni, valószínűleg nem túl jó.
2011. szept. 17. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Beszéld meg vele, hogy te is szeretnél dolgozni, és nem igazán tudnál magaddal mit kezdeni egész nap egyedül otthon. Mondd el, hogy vannak céljaid amiket szeretnél megvalósítani.

Lehetséges, hogy a barátod jól keres, de manapság egyik munkahely sem biztos, lehet hogy egy hét múlva elbocsájtják az állásából, vagy lehet hogy megszűnik a cég ahol dolgozik. Ilyenkor pedig soha nem jön rosszul még egy kenyérkereső a családban.

Abba is gondolj bele (és ezt szerintem a barátodnak is mondd el), hogy ha szeretnél valamit megvenni, esetleg bevásárolni milyen kínos lenne tőle mindig pénzt kérni.

Vagy talán ez jobban érzékelteti az egész helyzeted: a barátod születésnapjára vennél valamit, de az ő pénzéből tudnád csak megoldani. Így nem lenne sok értéke az ajándéknak, akármennyire is szívesen adod, mert olyan mintha saját magának vette volna, csak te választottad volna ki.

2011. szept. 17. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha nekem az én párom mondaná ezt... xD Én szeretem a háziasszonykodást, hogy minden nap valami új ételt főzhessek. Sajnos számomra ez egy szép álom.
2018. nov. 14. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!