Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért/hogyan kell egy párkapcs...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Walk With Me kérdése:

Miért/hogyan kell egy párkapcsolatot irányítani?

Figyelt kérdés

Sokszor hallom meg olvasom mostanában, hogy egy kapcsolatot a férfinak kell irányítani, meg, hogy egy párkapcsolat micsoda felelősség stb, de nem értem, hogy miért? Van két ember, aki megismeri egymást. Egy hullámhosszon vannak, kialakul a kölcsönös bizalom, vonzalom, megértés, szerelem stb, és innentől szerintem ez már párkapcsolat (ha nem jön közbe a nagy távolság vagy egyéb extrém körülmények). Mit kell ezek után irányítani? Ez érzésekről, érzelmekről szól, két ember szereti egymást és boldogan él együtt, jól érzik magukat, programokat csinálnak, vannak egymásnak stb. Mégis mit lehet ezen irányítani, és hogyan? Írnátok rá példákat?


A felelősség részét talán értem, mert ha van párja az embernek akkor nyilván nem kefélhet mellette öszse-vissza, de kapcsolaton kívül sem vagyok ilyen, szóval ez engem nem érint.

Még nem volt barátnőm, szóval eléggé "kívülálló" kérdés.


2011. szept. 22. 20:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
55%
Vitáknál...amikor ugy érzed hogy itt LEHET a kapcsolat vége a lány részéről esetleg olyat tett amit soha többé nem szeretnél akkor meg kell siratni és tanul belőle :)
2011. szept. 22. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
61%

"Sokszor hallom meg olvasom mostanában, hogy egy kapcsolatot a férfinak kell irányítani,"


Ez így van! Volt hogy azért dobott csaj, mert "nem irányítottam, nem mondtam meg neki h mit csinálhat és mit nem, hogy hová menjünk meg hasonlók. Nem vicc!


"meg, hogy egy párkapcsolat micsoda felelősség stb, de nem értem, hogy miért? Van két ember, aki megismeri egymást. Egy hullámhosszon vannak, kialakul a kölcsönös bizalom, vonzalom, megértés, szerelem stb, és innentől szerintem ez már párkapcsolat (ha nem jön közbe a nagy távolság vagy egyéb extrém körülmények)."


Ha nem irányítasz, nem vagy eléggé domináns, nem nálad van a kontroll, akkor a nő részéről nem alakul ki hosszabb távú vonzalom. Egy igazi nőnek (és nem a tizenéves rib.ancokra gondolok itt) egy férfi akkor vonzó ha az férfiként viselkedik. Sok nőnek pedig meg addig vonzó egy férfi, amíg nem tudja azt irányítani.


"Mit kell ezek után irányítani? Ez érzésekről, érzelmekről szól, két ember szereti egymást és boldogan él együtt, jól érzik magukat, programokat csinálnak, vannak egymásnak stb."


Igen, a mesékben és a romantikus filmekben valóban így van. A való élet sajnos máshogy működik. Persze találhatsz ilyen nőt, de kicsi rá az esély. De erre magadtól is rá fogsz jönni egy kis idő, és sok csalódás után.


"Mégis mit lehet ezen irányítani, és hogyan? Írnátok rá példákat?"


Példa:


Te kedveskedni akarsz a csajnak, ezért rábízod, hogy döntse el ő h mit csináljatok, hova menjetek. Ezt ő nem kedvességnek fogja venni, hanem úgy h egy töke.tlen paucs vagy aki képtelen férfiként viselkedbni és kitalálni egy programot. Lényeg h ne engedd h ő bármiben is befolyásoljon téged.


A felelősség részét talán értem, mert ha van párja az embernek akkor nyilván nem kefélhet mellette öszse-vissza, de kapcsolaton kívül sem vagyok ilyen, szóval ez engem nem érint.

Még nem volt barátnőm, szóval eléggé "kívülálló" kérdés.

2011. szept. 22. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Na de Ő ugyanúgy ember mint én. Ugyanúgy van szabad akarata, jelleme stb... miért ne kérdezhetném meg, hogy Ő mit szeretne, ha a kedvében szeretnék járni?


Ennek a dominanciás fass*ágnak meg szerintem éppen, hogy csak tizenéves p*csáknál kéne érvényesülnie, mert gondolnám egy érett nőnek már van annyi esze, kiforrott személyisége, hogy ne ösztönlényként viselkedjen.

2011. szept. 22. 20:21
 4/12 anonim ***** válasza:
89%
Hát, nekem több, mint egy éve működik remekül a kapcsolatom mindenféle irányítás meg "jaj-nézzen-férfinak-a-nő-taktika" nélkül. Ritka mázlista lennék emiatt? Nem akarom ezt hinni. Szerintem ez az alap, sokan meg túlbonyolítják.
2011. szept. 22. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
55%

"Na de Ő ugyanúgy ember mint én. Ugyanúgy van szabad akarata, jelleme stb... miért ne kérdezhetném meg, hogy Ő mit szeretne, ha a kedvében szeretnék járni?"


Mert ennyi ezer év után is az ösztöneink irányítanak minket. Főleg egy nőt. A tudatos énje fehéret mond, de az ösztönös énje (amivel cselekszik) feketét csinál.


"Ennek a dominanciás fass*ágnak meg szerintem éppen, hogy csak tizenéves p*csáknál kéne érvényesülnie, mert gondolnám egy érett nőnek már van annyi esze, kiforrott személyisége, hogy ne ösztönlényként viselkedjen."


Az ösztönöket nem növi ki az ember. Egy nő nem változik. Szerinted miért lépnek le 30-40 éves érett és felnőtt NŐK egy f.sz miatt?

2011. szept. 22. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Lilikém válasza:
89%

Attól, hogy szimpatikus neked a másik, még nem működik igazi kapcsolatként a dolog..Sok olyan helyzet van amit meg lehet/kell beszélni..mivel nem vagyunk egyformák, és máshogy látjuk a dolgokat..már az is különbség, hogy az egyik férfi a másik meg nő:-), vagy az egyik 20 a másik meg 25 vagy épp 18...

Mi jól megvagyunk a párommal, de ezzel együtt olvasgatunk pszichológiás, meg párkapcsolati könyveket, sokat tanulunk belőlük és fejlődünk..

Én ezt nevezném kapcsolat irányításnak..És nem hiszem, hogy csak a férfi dolga lenne:-)

2011. szept. 22. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
40%

"Hát, nekem több, mint egy éve működik remekül a kapcsolatom mindenféle irányítás meg "jaj-nézzen-férfinak-a-nő-taktika" nélkül. Ritka mázlista lennék emiatt? Nem akarom ezt hinni. Szerintem ez az alap, sokan meg túlbonyolítják."


És pénzed mennyi van? ;)

2011. szept. 22. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
89%

20:26


Kuponnal viszem hajókázni :D Szerinted? :D (Nem sok, pláne, hogy még tanulok, ergo keresetem sincs)

2011. szept. 22. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
40%
És apádéknak? Hidd el az is jó nekik. Nem baj ha a srác egy balf.sz, megszépül ha van pénz meg jó autó a háznál. Ezt ne vedd magadra, de az ilyen hagyom a nőt hadd érvényesüljön és mégis működik x hónapja kapcsolatokban mindig van valami ilyen a háttérben. :D
2011. szept. 22. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
40%
Ja meg hány éves a barátnőd? :D
2011. szept. 22. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!