Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tennétek az alábbi helyzet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tennétek az alábbi helyzetben? Jogos-e a reakcióm vagy túlreagálom a dolgot?

Figyelt kérdés

Elsősorban urak válaszát várnám az alábbi kérdésre, de természetesen hölgyek véleményét is szívesen fogadom, hogy fordított esetben miként vélekednének?


Párommal végzős egyetemistaként egy új építésű kollégiumban lakunk immáron 5. éve. Az eljegyzés korábban megtörtént, köztünk minden rendben. Párom eléggé naiv természet és van néhány közeli – köztük fiú – barátja is. A múltkor viszont az egyik kérdése gerjesztett némi vitát közöttünk.


1, Mit szólnék ahhoz, hogy ha én elutazom, akkor valamelyik barátnője ott aludna?

2, Illetve zavarna-e, ha távollétemben valamelyik fiú ismerőse ott aludna?


Az első kérdésre igennel feleltem, de az utóbbi kérdésre meglehetősen nyersen reagáltam, holott véleménye szerint teljesen normális dolog lenne.


Az tudni illik a helyzet megértéséhez, hogy

- a kollégium egyedi biztonsági rendszerű, kártyás, regisztrációs beléptetőrendszerrel

- ismerjük régóta (!) az ott dolgozókat

- éjszakai vendégfogadás esetén formanyomtatvány kitöltése szükséges mindkét ottlakó beleegyezésével.


Főleg ez utóbbi két tényező miatt „akadtam ki” és mondtam neki, hogy a 2. kérdést fel sem lett volna szabad tennie, mert mit gondolnának rólunk, ha látnák, hogy a menyasszonyom szobájából egy idegen férfi jön ki reggel.

A fentiek függvényében kérném a kedves válaszolók véleményét. Jogos elvárásom, hogy ne aludjon a szobánkban más férfi vagy én reagálom túl a dolgot?


Köszönöm mindenkinek, aki megosztja véleményét.

26 /F


2011. okt. 3. 11:42
1 2
 1/11 napietus ***** válasza:

szerintem igazad van. félreértésre ad okot akkor is, ha nem történt semmi (kivébe persze, ha az illető férfi mondjuk a testvére, unokatestvére stb.). nem tenne jót a menyasszonyod jó hírének, ezt neki is be kell látnia.


29/N

2011. okt. 3. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 napietus ***** válasza:
ja, de azért kiakadni nem kellett volna. el lehet ezt normálisan, higgadtan is mondani.
2011. okt. 3. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
53%
Hát ha a hűtlenség tényezője kizárva, akkor nem látok ebben semmi kivetnivalót. Azzal meg kár foglalkozni, hogy ki mit gondol.
2011. okt. 3. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Kedves napietus.blog.hu!

Félre ne érts, nem veszekedős-kiabálós-haragos kiakadásról volt szó, csupán egy "a fenébe is, hogy jut eszedbe ilyen" szintű felhördülésről.

2011. okt. 3. 12:08
 5/11 A kérdező kommentje:

Kedves 12:06-kor hozzászóló!

Hűtlenség kizárva, csak az önérzetem zavarja, hogy mit gondolnak mások és vannak dolgok, amiken nem tudok túllépni.


Mondtam is páromnak, hogy egy saját lakás v. ház esetén nem zavarna ennyire, de ott sem nézném jó szemmel, ha általam alig ismert férfi aludna a hálószobánkban.

2011. okt. 3. 12:12
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen jogosan akadtál ki. Mondjuk ezt nem kell úgy felfújni. De jogos a felháborodásod. Nő vagyok, de így gondolom én is.
2011. okt. 3. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
55%
Attól függ. Ha például kétágyas a szoba, vagy nem egyszerre aludnának ott, akkor nem lenne gond.
2011. okt. 3. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
A szoba egyágyasnak tekinthető és ő is ott aludna a vendégfogadáskor.
2011. okt. 3. 17:59
 9/11 anonim ***** válasza:
85%

Jogos a kiakadás.

Be is basz-na ha a menyasszonyom más férfiakkal aludna.

Voltam hasonló szituban.

Bnőm vidéki volt,pár éve költöztek fel Pestre és az egyik régi osztálytársa jött felvételizni ide.

Bnőm meg mondta,hogy 1 éjszakát náluk alszik.

Nekem is elszállt az agyvizem egyáltalán,hogy fordulhat meg ilyesmi a fejében.

Ő is ilyen kis naiv volt,aki nem gondolna semmi rosszra.

Uh az lett,hogy béke legyen,hogy a gyerek alhatott a kanapémon,mi meg a hálóban nálam.Még nem laktunk együtt akkor.

Este jól berúgattam a srácot és kifaggattam,hogy honnan ez az ötlet,hogy az én nőmnél akart aludni,de ilyen naiv szűz gyerek volt,különben le is zúztam volna.

2011. okt. 5. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
100%

Az az igazság, hogy férfifejjel gondolkodva ha tényleg nem akarna semmit az a srác, akkor nem kéne megvárniuk, míg elutazol.


Mi is aludtunk már a párommal hármasban egy ismerősünkkel, ráadásul egy ágyban, mivel nem volt hátsó szándék.


Ha az kell, hogy elutazz, akkor az már rég rossz. Szerintem ez csak egy tökéletes alibi, hiszen úgy csalhatna meg, hogy faltörténetet sem kell kitalálnia, hiszen áldásodat adtad rá.

2011. okt. 5. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!