Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mennyire szokták korlátozni a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire szokták korlátozni a szülők a gyerek szerelmi életét?

Figyelt kérdés

17 éves lány és 18 éves fiú, komoly kapcsolatban jár egymással. Valóban szeretik egymást, és bármit megtennének egymásért. Ilyen esetben mi az átlagosnak mondható, elfogadható szülői korlát?

Pl.: Egy iskolába járnak, és ebből következik, hogy csak délelőtt a szünetekben lehetnek együtt, délután nem. A hétvégén is csak egy napot tölthetnek együtt. Ha az egyikük beteg, akkor akár egy hétig nem tudnak találkozni, mert akkor sem látogathatja meg a másik (lényegtelen, hogy fertőző-e). Jogos vagy nem?


2011. okt. 12. 08:33
1 2
 1/18 Smartguy86 ***** válasza:
51%
A szülők tiltják meg, hogy találkozzanak? Mi okból?
2011. okt. 12. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 napietus ***** válasza:
80%

szerintem jogos, mert nem mehet az ügy a tanulmányi ill. sporteredmények rovására. amikor én 17 voltam, én se találkozhattam az aktuális paival egy hétvégi napnál többet, meg kivételes esetekben 1-1 délutáni program.


mégis itt vagyok, és nem maradtam vénlány :D örülök, hogy nem csesztem el az időmet, hanem inkább az letem megalapozásával foglalkoztam faszikkal való lógás helyett.


29/N

2011. okt. 12. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Igen. Abból az okból, hogy eleget vannak együtt, hiszen egy iskolába járnak. (Persze, összesen 40-50 perc kb. 10 percekre lebontva, darabosan, nem kettesben).
2011. okt. 12. 08:42
 4/18 anonim ***** válasza:
Biztos van valami oka. Ki tiltja? Lány vagy a srác szülei?
2011. okt. 12. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Mindketten érett gondolkodású személyek, mindkettőnek meg van a terve a továbbiakra is, külön-külön és együtt is. Pontosan tudják, hogy mit szeretnének, így tesznek is érte. Amikor együtt vannak, azon az egy napon is tanulnak, segítenek egymásnak. Kikérdezik egymástól az anyagot, elmagyarázzák egymásnak amit egyikük nem ért. Tisztában vannak a kötelességükkel, hiszen egy közös jövő a cél a szemükben, amiért tenni kell.
2011. okt. 12. 08:45
 6/18 A kérdező kommentje:
A lány szülei.
2011. okt. 12. 08:46
 7/18 napietus ***** válasza:

nagyon zavaró, hogy T/3-ban írsz, de mindegy. nohát ha tleg olyan érettek a felek, akoor nincs itt baj, hiszen maguk is belátják, hogy a mostani eredményeik hatással vannak a jövőre. lesz őszi szünet is a világon :)


amúgy én azt csináltam, hogy hetente 2X úgyis fél hétre jártam edzés miatt, bementünk a többi napon is korán, így reggelente is tölthettünk időt egymással. meg suli után is ha úgy alakult együtt mentünk haza. ez egy napra pont elég, hosszabb programra meg ott a hétvége.

2011. okt. 12. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 napietus ***** válasza:
ja, azt meg ne hidd, hogy ha majd dolgozni fogtok, olyan sokkal több időt tölthettek együtt. volt olyan időszakunk, mikor kb. napi fél órát tudtunk beszélgetni a férjemmel, pedig együtt éltünk már. szóval most a szülők, később a körülmények, mindig igazodni kell valamihez.
2011. okt. 12. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Ez tény, és belátom. Azonban lehetne máshogy is csinálni. Nagyon szeretem Őt, és szeretnék Vele lenni. Amikor nem vagyunk együtt, akkor a tanulmány is sokkal rosszabbul megy, nem vagyunk jól. Ő a mindenem, és elszeretnék szakítani tőlem, és úgy érzem, hogy jogtalanul. Mert szerintem az nem egészséges, hogy ha halálos beteg lennék, tudnánk csak találkozni egy kis időre délután is.
2011. okt. 12. 08:57
 10/18 anonim ***** válasza:

El szeretnék szakítani tőled? Gyááááááá... :D

Eddig még elhittem, hogy érett gondolkodású vagy, de innen már nem.


Szinte mindenkinek van elképzelés, jövőképe középsuliban, aztán kikerül az életbe (az igaziba), és rájön, hogy semmi sem úgy megy, ahogy elképzelte.


Középsuliban én úgy találkoztam az aktuális párocskámmal, hogy hétköznap ott volt a suli, utána hazakisértem, plusz hétvégén egy délután. És jól megvoltunk. Volt idő egymásra, saját magunkra, szülőkre, rokonokra.

Amíg azt hiszitek, abból áll az élet, hogy nektek sulin kívül non-stop együtt kell lennetek és senki másnak nem kell valamilyen szinten megfelelnetek, addig csak képzelitek, hogy érett gondolkodásúak vagytok.


Gyerekek...

2011. okt. 12. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!