Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Van értelme folytatni vagy sem?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van értelme folytatni vagy sem?

Figyelt kérdés

Szóval 24 éves vagyok. 5 éve együtt vagyunk a pasimmal és együtt is élünk kb 4éve.

Én egyáltalán nem látom rajta semmi jelét, annak, hogy ez akár komolyabb legyen. 1év korkülönbség van köztünk.

egyszerűen semmit sem akar közösen, velem. nekem is megvan a magam keresete, neki is. Az apósával élünk (aki elviselhetetlen). Mindenki belead ugyan annyit a rezsibe. Viszont az én anyukám nagyon sok mindenben segít. Pl kaját vesz a pasimnak is, nekem is plusszba (gondolok itt szalámira, joghurt, stb ilyen apróságok havi 2-3*)Ráadásul eddig még mosóport és ilyeneket is megvett anyum 8az ő apja ilyenekbe semmivel sem szállt be) Az ő szülei semmit sem segítenek nekünk, csak az én anyám.

Le is állítottam azóta mert nem érzem ezt fair-nek.

A másik, hogy szoktunk kapni mindig kis zsebpénz szerűséget (1-2ezer ft) hiába dolgozunk és még tanulok is mellette, de apum is így próbál segíteni nekünk.

Viszont volt már rá párszor példa, hogy én nem jöttem ki jól hó végén és 2 üdítőt vette nekem, amit a hétvégén már "követelt" is. Az természetes hogy én veszek neki zoknit, vagy csak úgy egy csokit. Mivel én járok pl dm-be többet szoktam látni ha fogy a tusfürdője, akkor veszek neki, stb. 8Ezt befejeztem már) Nekem nem kell a pénze de volt rá pl, hogy megszorultam és 2 üdítőről volt szó, és úgy vette, mintha tízezrekről lenne szó.


Megbeszéltük, hogy felújítjuk a házat, amit tudunk. mondtam hogy írjuk fel ki mennyit tesz bele és tegyünk félre közösen. Nem akar, mondtam hogy nem erőszak csak egy ötlet volt.


Szóval én ezekből az apróságokból szűröm le azt, mintha nem gondolná velem komolyan a dolgot.


Én nem vágyakozok sok mindenre. Pl nem vagyok az a tipikus jajj férjhez megyek gyerek kell, stb. NEM. ha úgy alakul ok, ha nem nem. Nem ez a legfőbb célom az életben, de azért jó lenne, ha esetleg mégis.


Szóval van ennek így értelme? Lehet, hogy csak 24 éves vagyok, de szeretnék kezdeni valamit magammal, hogy valamit fel tudjak mutatni és ne 30 évesen kapálózzak, hogy ha netán mégis pl gyerek lenne.

Néha úgy érzem mintha én pörögném túl, de ahogy gondolkozok rajta mégsem ez van...


2011. okt. 18. 18:53
 1/5 anonim válasza:

Szia!


Szerintem nincs értelme ennek a kapcsolatnak. Szerintem te is érzed, hiszen leírtad. Ha tényleg ez van nálatok akkor üljetek le és beszéljétek meg a dolgokat, ha nem vevő rá akkor mondd meg neki, hogy ezt már nem bírod.

Az apósával éltek együtt?? Nem azt akartad írni hogy az apjával? Amúgy ha tényleg elviselhetetlen, akkor ezt is közöld a barátoddal. Én személy szerint már rég szakítottam volna vele. Ha már egy pár arra jut, hogy összeköltöznek, akkor az általában az már arra utal, hogy komolyodik a dolog, de ez tényleg nehéz kibírni, hogy semmibe nem szállnak be.... Ezt csak te tudhatod, hogy mit csinálsz ezek után.

2011. okt. 18. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Legelőször ez jutott az eszembe: Ha te már 4 éve együtt élsz a pároddal, akkor nem normális dolog, hogy külön kasszán vagytok, ami az élelmiszert illeti. Szerintem a kajátokat közösen kéne venni minden hónapban, és közösen kéne fizetni is.


Az régen nem jó, ha együtt éltek, de ennek az anyagi feltételei nincsenek tisztázva, ahogyan a hozzá fűzött elvárások sem.


Viszont hogy a szülei nem támogatnak titeket anyagilag, azt ne rajta kérd számon, mert nem ő tehet róla. A te szüleid részéről is az lenne a normális dolog, hogy ha módjukban áll, akkor jó szántukból támogassanak titeket, és ne várjanak cserébe semmit az ő szüleitől.


4 éve együtt éltek, és külön tusfürdőtök, meg kajátok van? Szerintem ez régen nem normális dolog. Már családnak számítotok így, ha nem is vagytok házasok. Közös kasszán kéne lennetek.

2011. okt. 18. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 1mh0t3p ***** válasza:
Ne haragudj, de őszinte leszek. Én a magam részéről meg sem próbálnák beszélni vele. Ha részéről csak ennyire futja, úgy otthagynám hogy még a vizes aszfalt is porolna utánam. Abból amit leírtál én úgy látom hogy te előbbre szeretnél jutni, haladni. Neki viszont minden jó és kényelmes úgy ahogy van. De ha haza mész szüleidhez s tényleg fontos vagy a számára, előbb vagy utóbb úgyis keresni fog. Ha nem keres akkor legalább tényleg tudni fogod hogy, hányadán álltok... 38/F
2011. okt. 18. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Amúgy nincs olyanról szó, hogy elvárom én vagy a szüleim, hogy a másik fél támogasson minket, mert nem erről van szó.. csak elég hülye helyzeteket hozott ki ez a dolog már...


Igazából én is tudom, hogy lépnem kéne, csak eddig valamiért azt hittem majd változik a helyzet, de nem.... :(

2011. okt. 19. 11:57
 5/5 A kérdező kommentje:
Jah és a másik félről viszont elvárják, természetesnek veszik, hogy az én szüleim segítsenek minket!
2011. okt. 19. 11:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!