Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Néha szorongok. Mit lehet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Néha szorongok. Mit lehet ezellen tenni?

Figyelt kérdés

Egyáltalán nem vagyok visszahúzódó...sőt, megfelelő társaságban én vagyok a társaság közepe, magabiztos vagyok stb. Az iskolában viszont más a helyzet. Sohasem kaptam meg a kelő tiszteletet ott a társaimtól, és van, hogy az iskolában nagyon rámtör ez a szorongás. Ez akkor kellemetlen főleg, ha mondjuk egy lánnyal beszélek ott, és épp ismerkedőben vagyunk és elkap ez az érzés....és ilyenkor mindig szerencsétlennek gondolom magam és nagyon szorongok..ezellen mit lehetne tenni? nem a pszichiáteres módszerre vagyok kíváncsi, mivel nem mindenhol van ez. Hogy tudnám ezt elűzni, hogy ott is olyan legyek mint máshol?



Köszönöm a válaszokat.


2011. nov. 9. 19:23
 1/5 anonim ***** válasza:
Kezdj el sportolni. Eltereli a gondolkodásod , önbizalmat ad, endorfint termel, jobban nézel ki tőle és változtass a hozzáállásodon.
2011. nov. 9. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Hello!

Neked az a bajod hogy tul sokat adsz mások véleményére ne tedd ezt !!!

Ha csufolnak ne szolj vissza.

Ne érdekeljen hogy mit gondol a másik.


De ha ezek a modszerek nem válnak be akkor van egy másik modszerem is.

Az állatok képzésénél is szokták alkalmazni, és mi hasonlítunk az állatokra ezért sok betegem tapasztalta már hogy használ .

Szóval elmagyarázom .

Az a lényeg hogy például ha elképzeled hogy bele harapsz egy citromba és érzed azt a savanykás ízt akkor a nyál termelésed növek szik.

És ezt ugyan így be tudod ugy mond ,, állítani " magadnak

pl: tedd amutató és a középső ujjadat keresztbe és gondolj arra például hogy tiéd lett a legjobb dolgozat , vagy valami olyan szituációra ahol maga biztos voltál,és ezt ismételd el 10 szer és hidd el be válik.


Remélem segítettem.


Dr. Kovács Tamás pszichológus


Ha további problémád adódik akkor nyugodtan írj nekem és meg próbálok segíteni

2011. nov. 9. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

milyen pszichiáteres megoldásról beszélsz? oda a "bolondok" járnak (betegek). Amire te gondolsz, az a pszichológus.

Szerintem az a gond, hogy alapvető dolgokkal nem vagy tisztába, tanulnod kéne (főleg irodalmat) ismerkedni az osztályon belül, és hidd el, nem fogod érezni többet a szorongást.

2011. nov. 9. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

"alapvető dolgokkal nem vagy tisztába, tanulnod kéne (főleg irodalmat)"


Ez hogy jön ide? :)és honnan veszed ezeket amiket leírtál?:)Rád is rádférne egy kis nyelvtan ha már itt tartunk, nem tisztába' hanem tisztában ;) A pszichológusos részre énis rájöttem miután kiírtam a szöveget, elrontottam mert gyorsan akartam fogalmazni...

Amúgy elég érdekes a helyzet az osztályban, ez kicsit más téma..maradjunk annyiban, hogy nem fogtam ki túl jó bandát, és ezt nem csak én gondolom így...És vannak jó ismerőseim azért osztályon belül, csak a többségtől nem kapom meg a tiszteletet, de nem csak én vagyok így.

2011. nov. 9. 19:53
 5/5 A kérdező kommentje:
És pont ez a gond, hogy olyan az osztály, hogy nehéz velük egy hullámhosszra kerülni pár embernek. mert a többség 12.-es létére kb kiscsoportos szinten tart. Így nehéz a legtöbbjükkel jól kijönni annak, aki nem ilyen. És igaz, hogy már csak ezt az évet kell átvészelni, de szeretnék változtatni ezen az érzésen. nagyjából már sikerült első év óta, de néha még előjön azért...
2011. nov. 9. 19:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!