Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha az egyik ki akar menni külföldre, a másik azt mondja, akkor vége, akkor most ki szakít kivel?

Figyelt kérdés

a párommal ezen balhéztunk, jelenleg hanyagoljuk a témát, de nincs tisztázva.

szóval nekem nem volt munkám, az "éhalál" küszöbén nem válogathattam, minent el akartam vállalni, köztük a külföldi melokat is.

a párom féltékeny, ő úgy gondolja, ha bárhova mennék biztos össze jövök valakivel, "ő nem hülye, nem fog rám várni" - ez utobbi idézet volt tőle.


és amikor írtam neki, hogy mert dolgoznom kell, muszáj és ha máshol van munkám kidobsz?

arra azt írta vissza, ha én megyek, voltaképp én dobom ezzel őt, mert elhagyom.


amúgy a krízishelyzetben segítségül ennyit írt nekem :"mondtam már annyiszor, hogy költözz hozzám" a többi csak arról szólt, ha menni akarok, nem tart vissza, meg hasonlók.

szerinte ezzel felajánlotta nekem a segítségét most a krízishelyzetben. (szerintem ez a mondat nem az volt, aminek ő hívja)


szóval ki szakított kivel?


2011. dec. 8. 10:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

a kérdés az hogy mennyi időre akarsz ki menni?és miért nem ketten mentek itt is felmerül a kérdés?neked eszedben sem jutott megkérdezni hogy neki nem lenne e esetleg kedve kimenni vele?

senki nem örül ha a párja külföldre megy dolgozni....

amúgy meg ha szeretne akkor megértő lenne,de ugyanakkor ha te szeretnéd igazán akkor megkérdeznéd hogy nem e akar veled menni...szóval miért nem kérdezted meg?

2011. dec. 8. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Már nem azért, de nem mindegy, hogy ki szakít kivel? Inkább a problémát kéne valahogy orvosolni. Először is kérdezd meg, hogy mennyire komoly az ajánlata, hogy hozzá költözz. Másrészt, azért ez az állapot nem maradhatna állandó. Nem tudom hány évesek vagytok, de ha sehogy sem találsz munkát, érdemes lenne elvégezni egy szakképzést, amivel itthon is találhatsz munkát, ha ő semmiképp sem akar külföldre menni. De persze az sem elhanyagolható, hogy ő miért nem akar menni? Van stabil munkája, lakása...stb? Hisz ebben az esetben érthető, ha nem akar mindent itt hagyni, és az a normális, hogy ha szeret, akkor segít, hogy munkát találhass, és nem szimplán eltart, mert az nem mehet hosszú távon, hacsak nem milliomos.
2011. dec. 8. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

ő nem akar kijönni, mert fixen itthon akar maradni családot alapítani. ha nem velem, akkor mással.

és nem a problémáról beszélgetünk, mert lassan épp szakítunk!


külföldre átmenetileg mennék, amíg itthon nincs munkám. de 2hetente járnék haza - mert van ilyen kinti lehetőség.

nem érdekli ez mint részlet.

2011. dec. 8. 10:44
 4/15 A kérdező kommentje:
annyira komoly, hogy hozzá költözhetek, hogy valóban ott élhetnék, de ha nincs munkám, én lennék az ingyenélő, amit folyamatosan a szememre vetne - ismerem.
2011. dec. 8. 10:50
 5/15 A kérdező kommentje:

szóval ha kimennék, én szakítanék vele, vagy ő velem, mert elhagyna ezért?

én csak erre keresem most a választ; légyszi

2011. dec. 8. 10:59
 6/15 anonim ***** válasza:
Ha tényleg ilyen a barátod, mint ahogy írtad, akkor jó, hogy nem költöztél hozzá, és most, hogy kimennél, kibújt a szög a zsákból. Ő nem téged akar, hanem egy engedelmes asszonyt. Ha az te leszel, úgy is jó, ha más, akkor úgy is jó. És tök mindegy ilyen helyzetben, hogy ki szakít kivel.
2011. dec. 8. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Egyikőtöknek sincs igaza az meg igen csak gyerekes, hogy az a legfontosabb dolog, ki szakít kivel.
2011. dec. 8. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Mivel a kapcsolatnak nem kéne végeszakadnia az által, hogy az egyik másik országban lesz és csak időnként jön haza, így az szakít, aki ezt nem hajlandó tolerálni és válaszút elé állítja a másikat. Jelen esetben ő szakít veled, de úgyis mondhatjuk hogy szakítotok egymással, mert ilyen is van.


De most tényleg még ezen is vitáztok, hogy ki szakít kivel, vagy így jobb a lelkivilágotoknak, hogy hát az ő hibája, ő nem tudja elfogadni? Mellékesen megjegyzem, hogy úgy tűnik ebből nekem, hogy a kapcsolatban eleve problémák voltak, nem hinném, hogy ez lenne az egyetlen gond. Pláne, hogy "írtátok" egymásnak és nem "beszéltétek". Nekem ez fura, na mindegy.


27/n

2011. dec. 8. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

a ki szakít kivel kérdése tart csak minket már össze.

mert egyikünk sem akarja felvállalni a felelősséget, hogy ő szakított.

és nem is a téma a lényeg, mert lett itthon azóta munkám.

csak elgondolkoztatott, hogy ha kint kellene muszájból dolgoznom, akkor így lazán elhagyna?


mostanában megint elvárásai vannak velem szemben, úgy néz ki azok miatt szakítunk - "mert nem felelek meg" az életképének, vagy minek.


és megint az van, hogy van én változom, vagy vége.

tehát ha nem változom én szakítok.

vagy ő mert nem fogad el olyannak, amilyen vagyok?


szóval lehet kívülről ez gyerekes, de nekem ez a lényeg már csak.

2011. dec. 8. 11:21
 10/15 anonim ***** válasza:

Mondom, szakíts. Mit vársz egy olyantól, aki megmondta, hogy így nem tud elfogadni?

Pokollá fogjátok tenni egymás életét.

2011. dec. 8. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!