Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Én tartom el a vőlegényem,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Én tartom el a vőlegényem, miközben semmit nem segít, én viszem a háztartás összes gondját egyedül. Szakítsak vagy ne?

Figyelt kérdés

A gondom a következő:3éve együtt élek a jelenlegi vőlegénnyemmel.23 éves vagyok jelenleg napi 12 órát dolgozom(2db munkahelyen!),mert szeretném ha lehetne egy saját otthonom(a szüleimnek nincs lakása és nem segítenek).A pasim 8órát dolgozik,de szarul keres(34éves) ,viszont 1 rakás kölcsöne van,plusz gyereke a fizetése elmegy ezekre,az én pénzemből éldegélünk.DE NEM AKAR TÖBBET!Nem akar tanulni vmit hogy jobb állása legyen ,nem akar semmit,legfőképpen NEM AKAR BESEGÍTENI a háztartásba SEM!Mindent egyedül csinálok:főzök,mosok,takarítok(na jó 1-2x porszívózik),de ha nem pkolok neki "tízórait"(6db zsemle,alma,tea mint az isiben)és nem főzők minden nap akkor morci.Nem segít még bevásárolni sem én cipelem a nehéz szatírokat amikor már hulla fáradt vagyok(és én nem eszem sokat ő zabál mint egy ló!).

Szeretem a magam módján,és Ő is azt hajtogatja állandóan hogy mennyire szeret,de nem tudom mit szeret ,engem vagy a kényelmet,meg hogy kihasználhat.Másodállást Ő vállalni "Nem tud":"met 1 férfi nem tud elmenni takarítani mint 1 nő(vagyis mint Én)".Már egyszer szakítottam vele kb.fél éve de egy ideig úgy csinált mindent ahogy én akartam,mostanra viszont ,már naon nyeregben érzi magát...Ti mit tennétek?


2008. márc. 26. 02:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nehez ugy. Kerdes szereted e a pasit annyira h az egesz eleted felaldozd. Ill o szeret e teged vagy ugy ahogy irod inkabb a kenyelmet. en azt mondom olyan fiatal vagy meg a magad 23 evevel ennel sokkal de sokkal jobbat tudsz talalni aki tisztel aki szeret teged mint szemelyt es azt nezi hogyan szerezzen neked oromot. nekem is volt hasonlo pasim es pedig en 10 evvel idosebb vagyok mint te es azt mondtam magamnak ennyit nem er az egesz. Pl en tavaly renovaltam a hazam 220nm en festettem meg ket jo baratom segitettek a pasim meg nem akkor jott mikor a munka be volt fejezve. egyertelmu miert jott: sex... nekem is allandoan kotelessegem volt tizorait csinalni kotelessegem volt bevasarolni takaritani fozni vacsorat mert o csak meleg vacsit tud megenni minden nap. en hosszu orakat dolgozom soksozr csak hazaerek es bedolok az agyba. mikor megkerdeztem jo magamtol szuksegem van erre. szakitottam vele. utana persze tobb izben o keresett de en nem adtam be a derekam. kileptem a kapcsolatbol. ma mar fellelegzem huh de nem bantam meg.

Talaltam egy kedves aranyos fiut. o is elvalt es ket gyereke van tehat fizetesenek tetemes resze gyerektartasra megy, plusz a lakashitele. 3 allasban dolgozik h tudja a koltsegeket fedezni. meg nem kotloztunk egybe. igaz ebbol kifolyolag alig latom (itt erteni kell h nem tudunk minden nap talizni) de megis a nem letezo szabadidelyeben probal idot szakitani ram es ejjel mikro befejezi a melot kuld emailt h reggel tudjam olvasni. sokszor nagyon hianyzik es rossz de tisztelem benne h ilyen. pedig osszekoltozesnel neki megoldodna csomo problemaja hisz en nagyon jol keresek es sajat hazam van igy az ovet ki tudnank adni albiba amibol jonne be osszeg. meg sem erzi h neki ezt kene tennie, meg varni akar vele mert nem akarja h en ugy erezzem h kihasznalna. Ha fozok neki es nem azert teszem mert ez a kotelessegem hanem tudom h jol esik neki es oromet szerzek vele nagyon nagyon halas erte. tehat ott van benne a tisztelet. ami szerintem a volegenyedbe nincs meg. Latod meg vannak ilyen pasik is. szerintem azert erzi nyeregben magat mert mar egyszer visszafoagdtad es gondolja ha megint szakitanatok akkor ugyis visszafogadnad. az ilyenek szerintem inkabb hasnzalnak mint tisztelnek es szeretnek. szerintem ezen gondolkozz el. sok sikert!

2008. márc. 26. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

szia! Én biztos meggondolnám a további lépéseimet. Addig amig nincs közös gyermek. Gondold át, hogy szereted-e annyira hogy elviseled ezeket a dolgokat. Ha nem, akkor lépj

le. A házasság már komoly dolog. Én 11 éve házas vagyok, de

mégegyszer kezdeném mindent másképp csinálnék. Jól gondold meg. Szerintem ez jobb nem lesz, de nem akarok a párod ellen

beszélni sem.

2008. márc. 26. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

minden felelsleg sallang nélkül:

Dobd ki!

2008. márc. 26. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Sajnos teljesen együttérzek veled.Az én párom is ennyi idős,szintén gyenge állással.Neki is van egy fia,rá megy havi 15000.Plussz nincs telefon számlája meg a hitele szintén havi 20000.Dohányzik,ami havi 20000.Ez máris 55000 ft és csak 40000-et ad le,mert a maradék 25 az kell neki erre-arra (hobbi meg,hogy legyen nála pénz).Ezen felül én tankolok,én veszem a kaját,fizetem a rezsit.A munkámban régen besegített rendesen,mind az otthoni,mind az állásomban.Most már otthon szinte minden rám marad,mert ő mindent holnap akar megcsinálni.Az állásomban még segít,de már nem olyan aktívan.Minden szabadidelyét (ami van bőven) szinte a kocsijával tölti hónapok óta.Velem már nem foglalkozik annyit,mint elötte,de állítólag nagyon szeret.2 éve vagyunk együtt,tudom,hogy nagyon fontos vagyok neki és nem akar elveszíteni,nagyon megviselné,de már nem vagyok benne biztos,hogy miattam és nem a jólét miatt!Most állított haza fél órája,hogy milyen jó üzletet csinált,mert vett valami alkatrészt és eladta rögtön,keresett rajt 15000 ft-ot,amiből vett valami vasat a kocsijához rögtön.:)Meg sem fordult a fejében,hogy odaadja a konyhára,pedig tudja,hogy nem állunk valami fényesen az utobbi hónapokban.Úgy érzem leszívja a pénztárcámat.Nélküle sokkal könnyebben boldogulnék.Ráadásul már nem is érzem magam nőnek mellette sajnos.Nem érzem,hogy kíván,és azt sem,hogy örömet okoznék neki a jelenlétemmel.Csak vagyunk!Szeret és ragaszkodik hozzám,de mégis úgy érzem kihasznál.Kérdés mi lenne,ha többet adna le a konyhára?!Akkor is ragaszkodna hozzám így?!Lehet ezt soha nem tudom meg.Nekm sem jelenti már azt amit rég,nélküle is eltudnám képzelni az életem (SŐT!!),de összetörném teljesen ha vége lenne,mert nagyon velem látja a jövőt.Nekem még kell egy kis idő amíg el tudom dönteni mit akarok,de boldog nem vagyok vele pár hónapja.Elötte viszont minden tökéletes volt.Mellettem állt mindenben,éreztem a szeretetét,nőként nézett rám.Így viszont nem fog sokáig menni!Szóval megértem mit érzel!Gondoltam leírom az én sztorimat,tudd,hogy nem vagy egyedül az ilyen problémával.Azt viszont neked kell tudni,hogy mit tegyél,ebben sajnos nem lehet segíteni.Ja,én egy hónap múlva szülök,ez miatt is adok még neki időt és nem teszem lapátra még.Sajnálom is,mert úgy látja a jövőnket,hogy egy család leszünk és együtt maradunk,de szerintem nem így lesz hosszú távon!Nagy törés lesz az életében.Amúgy nem szoktunk veszekedni,csak laposan élünk egymás mellett.Szerinte ez így normális!Szóval kitartást neked és dönts jól!Ha gondolod írj privibe!Szívesen beszélgetnék én is olyannal aki hasonló cipőben jár.Egy kis tapasztalatcsere nem árt néha!:)

2008. márc. 26. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek,nagyon hiszem h le tudom zárni ezt az egészet,mert nem fogok állandóan könyörögni a figyelemért amit csak addig kapok amíg tart a szánom-bánom aztán amint biztonságban érzi magátugyanott vagyok.

Az időzítést sajna a fizetése alőtti napokra kell tennem mert nincs pénz amiből haza tudnám paterolni anyucihoz h ne kelljen egymást kerülgetni a lakásban...

Félek.Remélem nem évedek,de a kommenteket látva és a privis beszélgetések alapján is azt hiszem jobb egy pár órás fájó szakítás mint 1 el.rontott élet...

2008. márc. 27. 02:20
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Örülök hogy eljutottál erre a gondolatra.

Én nagyon fiatalon férjhez mentem a pasihoz de egy év után elváltunk, mert hiányzott a figyelem, a figyelmesség, az hogy ne csak üljön otthon hanem dolgozzon, keressen pénzt, és ne csak az én pici pénzemből éljünk, meg én kérjek a szüleimtől, akiknek szintén nincs fölösleges vagyonuk, de ő nem csinált semmit. Otthagyta az egyetemet, mikor beteg voltam nekem kellett hogy bűntudatom legyen mert "nem is vagy te beteg, csak azt akarod hogy legyél mert így kényelmes" és stb. SEMMIT nem csinált.

Otthagytam. Nagyon nehéz volt, mert tudtam, hogy imád és szerelmes belém.


Most van egy olyan párom, akivel igazán érzem, hogy teljes az életem, akiben van felelősségtudat, odafigyelés, gondoskodás. Nagyon tiszteljük egymást.


Én is 23 vagyok. Nagy lépés amire készülsz:) de utána sokkal jobban fogod magad érezni és majd kinyílik a világ:)

2008. márc. 27. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

én biztos kidobnám.aki szereti a másikat,az segíti amiben tudja.neki csak a kényelem kell.te meg ott vagy és rendelkezésére állsz a nap 24 órájában.na neee!!!!

kell ez neked?vegyen fel egy bejárónőt.te meg keress egy olyan pasit aki igazán szeret és tisztel.lépj!!!!még fiatal vagy ne tedd tönkre magad.ki fogsz égni lelkileg...

2008. márc. 27. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Ez a sok segítő tanács nagyon kellett.CSak azt nem tudom hogyan bájologjak 6dikáig mert ha addig a könyörgését kell hallgatnom,lehet h meggyőz(főleg h sajnálom őt)mert azért 3év az 3 év... és ezért nem neon merem előbb elküldeni ,mert közös a kassza és én nem akarok szemét lenni vele...

De majd megírom h mi volt mert utána meg amiatt kell új kérdést feltennem h mi legyen a szakítás után...

:(

2008. márc. 27. 23:04
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Ne bajologj! Elj, mintha mi sem tortent volna...akkor semmit sem sejt.

Szemet dolog ez, de igazad van es mindenkinek aki azt mondja koss utilaput a talpara!

En is taplaltam 3 evig egy igazi verszivot...minden penzem rament. 30 evesen minuszbol kellett ujra kezdenem az eletem teljesen egy szornyu szakitas utan.

Akkor mikor vegre ugy dontottem, hogy vege, nem csinalom tovabb jott az, akivel az eletemet fogom leelni.

A ferjem.

Az egyik legjobb baratnom mondta: sose valassz magadnal butabb ferfit. S nagyon igaza volt.


Ha mellette maradnal, sosem lennel boldog es csak gurizhetnel egy eleten keresztul azert, hogy okegyelmet is eltarthasd.

Kivanok erot es kitartast aztan pedig batorsagot es kellokeppen eros elhatarozast 6.-ig es utana.

2008. márc. 28. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Az anyum is beleesett ebbe a hibába.Annyi a különbség hogy nekik született egy gyerekük(hugom).A pasi iszik mint a gödény munkája persze nincs.Anyum mostanában akarja kipaterolni, de még az anyja se akarja visszafogadni.
2008. márc. 29. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!