Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tegyek a féltékenységem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek a féltékenységem ellen?

Figyelt kérdés
Tudom magamról, hogy ez a saját gyengeségem. A barátomnak jó pár csaj haverja van, legjobb barátja is lány. Eléggé központi ember, szereti ha figyelnek rá, produkálja is magát. (Szerencsére ezt egészséges keretek közt, ő inkább olyan ember, aki szereti, ha jókedv van és pörgés, ha más nem csinálja, akkor ő.) Leginkább azok a lányok idegesítenek, akik folyton csüngenek a viccein, azon amit mond, próbálnak közelebb férkőzni hozzá. Ez addig nem is okoz nagy gondot nekem, amíg nem néz ki kimondottan túl jól a csaj. Van most egy ilyen lány, akit a sors bőkezűen megáldott, és ő ezt ki is használja. Bármikor ülünk össze többen barátomnál, ő is olyan, aki szereti, ha csak rá figyelnek, kidobja magát, valahogy mindig ott van a közelében. Egyszerűen aggódok azon, mikor van a barátom közelében, ha ő pedig ezt pozitívan viszonozza, órákra meg tudok sértődni. Volt egy alkalom, mikor szándékosan tett féltékennyé a párom vele, jogtalanul, mert tudja, hogy ez a lány zavar. Tudom, hogy csak engem szeret, velem akar élni, minden idejét velem tölti, rossz szavam nem lehet rá. De mikor még csak haverként is lóg vele, attól is a falnak megyek. Mint mondtam, ez csak akkor akaszt ki, ha olyan lányról van szó, aki külsőre túl jól néz ki, ebből gondolom az jöhet le, hogy amolyan kisebbségi komplexusom lehet. Régen sokat bántottak, csúfoltak, és ezt a mai napig nem tudom leküzdeni. Most már nagyjából elfogadom magamat, próbálok tudatosan kibékülni magammal, de nem megy. Nagyon rossz, hogy emiatt a barátomban sem tudok bízni. Nem tudok ellene mit tenni.
2011. dec. 11. 16:52
 1/4 anonim ***** válasza:

Gratulálok. ha folytatod a hisztit, egyszer elege lesz belőled a barátodnak, és szerelem ide, szerelem oda, ki fog dobni.


a baj ott van, hogy hiába mondod: "Tudom, hogy csak engem szeret, velem akar élni, minden idejét velem tölti"

ha magad nem hiszed el.

Az önbizalomhiányod a probléma. Nem érted, hogy a barátod miért választana téged, ha egy olyan fullos bige is hajt rá.


Vagy fogod magad, és lenyeled a dolgot, vagy folytatod a hisztit.

a hiszti pedig biztos, hogy mérgezi a kapcsolatotokat, és szakításhoz vezet.


23F

2011. dec. 11. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem szoktam hisztizni, inkább megtartom magamnak és őrlődök rajta. Tudom, hogy rosszul esik neki, hogy nem bízok benne... De van mikor muszáj szólnom, hogy ez meg ez már tényleg rosszul esik.
2011. dec. 11. 17:07
 3/4 A kérdező kommentje:
Amúgy mindent úgymond "engedek neki". Mondtam az elején is, oda megy ahova akar, azt csinál amit akar, káros szenvedélyei miatt se ugrálok neki, én is igénylem a szabadságot. Ez az egyetlen gyenge pont úgymond a kapcsolatunkban, a zöld szemű... Valóban önbizalom para.
2011. dec. 11. 17:09
 4/4 93Mumus ***** válasza:
Ha tartassz attól, hogy a másik lány jobb nálad és elveszi a barátodat, ne hagyd. Vedd fel a kesztyüt! Legyél jobb mint a másik. A külső nem minden.
2011. dec. 11. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!