Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Van olyan köztetek aki külföld...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van olyan köztetek aki külföldi személyében találta meg élete párját?

Figyelt kérdés

Kíváncsi lennék a történetetekre.

-Hogyan ismerkedtetek meg?

-Milyen nemzetiségű az illető?

-Magyarországon vagy külföldön éltek-e?

-Hogyan boldogultatok a kulturális és nyelvi különbségekkel?


Köszönöm mindenkinek,aki megosztja velem. :-)


2011. dec. 14. 16:32
 1/8 anonim ***** válasza:
62%

Az én szerelmem egy volt orosz kémnő.


Úgy ismerkedtünk meg ,hogy ő átált a mi oldalunk és utána együtt dolgoztunk, a többi meg jött magától.


Aranyosan tud beszélni az orosz akcentusával. :)

2011. dec. 14. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az en ferjem finn, Finnorszagban elunk. Bar aki regebb ota el kint tudja, hogy a finnek nagyon kilognak az europaik kozul, megis sikerult sok mindent athidalni. Most mindjart jon majd sok ember,hogy miert meg megkerdojeleznek,csak azert mert leeltek itt fel evet erasmussal, vagy ismernek 1-2 finn embert feluletesen, es majd megmagyarazzak, hogy tevedek. Na a lenyeg, hogy minden klappol.:) Viszont nem ismerek rajtam kivul mast,aki magyar not vett volna el, es eleg melynek talaljak a szakadekot a finnek es a magyarok kozt itteniek.
2011. dec. 14. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Kerdezo a te parod is kulfoldi? Milyen nemzetisegu? 2. vagyok.
2011. dec. 14. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Karrierem kezdetén munkaügyben külföldre kellett utaznom, ahol este egy fogadáson vettem részt, ott ismertem meg a páromat, aki az akkori munkahelyem egyik üzleti partnerének munkatársa volt.


Ő apai ágon mozambiki, anyai ágon portugál származású (tehát színesbőrű).


13 éve vagyunk együtt, az első 8 évet Portugáliában töltöttük, majd 2 évet Magyarországon, 3 éve pedig ismét Portugáliában élünk, de munkaügyek miatt jövő évben esedékes a költözésünk egy harmadik európai országba.


Mivel én az egyetemen portugál nyelvszakosként végeztem, és mai napig a nyelvtudásomból élek, így a nyelvi és kulturális különbségekkel nem volt probléma, legtöbbet nekem kellett alkalmazkodnom, de ez nem volt nehéz. 6 éve szülők is vagyunk, gyereknevelés terén sokkal több kompromisszumot kötünk a különbségek miatt, mint egyébként szokás, de eddig még ezeket az akadályokat is könnyedén vettük.


36N

2011. dec. 14. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem,az én párom magyar. :-) Csak van egy elég közeli ismerősünk,aki most gondolkozik,hogy belevágjon-e egy kapcsolatba egy filippínó férfivel,aki jóval idősebb is mint ő. Ugye teljesen más kultúra,a nyelvi különbségek is elég nehézkesek. Semmi okosat nem tudok neki ezzel kapcsolatban mondani,hiszen nekem nem volt soha külföldi párom. Gondoltam felteszem itt a kérdést,és majd elolvastatom vele,hogy ki miket írt. :-) Érveket és ellenérveket.
2011. dec. 14. 16:44
 6/8 anonim ***** válasza:
Éltem külföldön és sok vegyes pár volt, német-francia, svájci-német, olasz-svájci, magyar-német. Ami szimpatikus volt h mindkét fél megtanulta a másik nyelvét. Bocsi ha nem a kérdésre válaszoltam, a lényeg h sokaknak bejött és működik :)
2011. dec. 14. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek az eddigieket! :-)
2011. dec. 14. 19:35
 8/8 anonim ***** válasza:

Latom a kerdes mar majdnem ket hetes, remelem azert meg valaszolhatok. :)

A legjobb baratom a kozepiskolabol az ELTE BTK-ra ment tovabb en pedig a muszaki egyetemre. (Furcsa paros tudom.)

Masodevesek voltunk, osz volt, en ot athivtam az elozo evben tobb muszakis bulira, meg tiszteletbeli mernokke is fogadtuk a koleszban. Na szoval viszonzaskepp visszahivott egy bolcsesz bulira. Tudni kell rolam, hogy kozepsuliban eleg visszahuzodo voltam, a BME-n pedig keves lany volt (foleg a villamosmernoki karon). A BTK-soknal tancoltak a jobbnal jobb magyar csajok en is dumaltam parral, aztan leultem inni egy whiskyt es mellem telepedett egy neger, szenfekete csaj. Hallottam, hogy angolul rendel, de a kocsmaban a csapos nem ertette teljesen segitettem neki rendelni. Aztan ki is fizettem. Aztan bevittem tancolni kicsit. Kiderult rola, hogy kenyai. Mellesleg Kenyaban kevesen vannak, akik megengedhetik maguknak, hogy a lanyukat Europaba kuldjek tanulni. Ezt par nap mulva tudtam meg. Szoval a dunantuli panelfiu kikezdett az afrikai felso-kozeposztaly lanyaval. Hat igy ismertem meg.

Itt maradt Magyarorszagon, itt dolgozik, mar van egy lanyunk is. Ja es o a felesegem. :)

Nyelvi kulonbsegek. Akkorra mar folyekonyan beszeltem angolul, o pedig nalam is jobban. Ennek ellenere nem volt az anyanyelvem, neha fura volt, nem tudtam finom trukkoket bevetni, arnyalni, amit mondok. De ez egyszerre volt elony es hatrany. Korabban ha magyarul csajoztam, magyar lannyal beszeltem, mindig feltem, hogy rosszul hangsulyozok valamit, felreert, rosszul fejezem ki magam. Itt meg legfeljebb rafoghattam (volna), hogy nem az anyanyelvem.

Egyebkent a felesegem azota tolmacs lett, szoval van nyelverzeke, hamar megtanulta a magyart is.

Kulturalis. Az aposom es a sogorom eloszor gyanakodott, de nem jobban mint barmelyik rendes apa, vagy fiuteso. Az anyosom elso pillanattol imadta a "tejfol szinu vejet". Azert erdemes vigyazni, ha Kenyaban jarunk csak dragabb helyekre megyunk jegygyuruvel, mert az atlag afrikai NAGYON allergias ra, ha helyi not feher, azsiai, vagy afrika mas orszagabol valo (igaz ez utobbi nem latszik) ferfival lat egyutt. Egyebkent most az unnepeket a felesegem csladjanal toltjuk, Kenyabol irok, ezert nincsenek ekezetek.

Komoly kulturalis kulonbsegek egyebkent nincsenek, mert az afrikai felso kozeposztaly SZANDEKOSAN eleg europai stilusban el, karosszekek, jo ruhak, satobbi, kabe az 1930-as Angliajat kepzeld el, olyan stilusu hazzal, csak meleg van es a lakok feketek.

2011. dec. 27. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!