Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan engedjünk el valakit?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan engedjünk el valakit? 2 éve ismerkedtem meg a párommal, fél év után összeköltöztünk. Finnországban élünk mindketten, ő afrikai. Másfél hónapja közölte, hogy ő haza szertene költözni.

Figyelt kérdés

Korábban arról beszéltünk, hogy majd összeházasodunk, gyerekeink lesznek. Most viszont fontosabb neki, hogy otthon próbáljon szerencsét. Nekem ő testesített meg mindent, amit egy férfiban valaha is kerestem. Most nehéz, mert tudom, hogy el kellene engednem, szerencsét kívnánni neki, és örülni, hogy ennyi időt is kaptunk az élettől együtt. Hogy lehet ezt "elviselni"? Nagyon nehéznek érzem, hogy újrakezdjem a padlóról, és kezdem magam öregnek érzeni, és félek, hogy kicsúszok az időből, hogy gyerekeim legyenek.

30/N


2012. jan. 6. 19:50
 1/8 anonim ***** válasza:
Miért nem mész vele?
2012. jan. 6. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Még van három évem itt a suliból, amit augusztusban kezdtem, én szeretném befejezni. Azt mondta, nem tudja megígérni, hogy ilyen hosszú időt várni tudna rám. Plusz tart attól, hogy fehérként egyszer csak meggondolom magam,hazajönnék Európába, az esetleges gyerekeinkkel együtt. Én szívesen mennék, még ha tartok is egy kicsit az ismeretlentől.
2012. jan. 6. 20:06
 3/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ennek a fekete-fehér dolognak nem kellene problémának ellnie egy párkapcsolatban.

Én és a párom kicsit hasonló cipőben járunk, más vallásúak vagyunk. Én régebben szerettem volna Izraelben letelepedni, de ő erről hallani sem akart. Ettől én még ki fogok menni, csak nem évekre, hanem mondjuk nyárra, pár hónapra. Ennyit kibír a kapcsolatunk.

Nektek is ezt meg kéne beszélni. Ha a ti kapcsolatotok komoly, márpedig szerintem az, ha már a gyereket terveztétek, meg kell, hogy tudjátok oldani ezt anélkül, hogy szakítanátok. Mi lenne, ha elengednéd, de csak pár hónapra, hogy Afrikában lehessen (te is értsd meg, hogy mennyire fontos lehet neki a haza). De mielőtt végleg ott szeretne letelepedni, megvárhatná, amíg te is vele tudsz menni. Ez egy viszonylag elfogadható kompromisszum, csak a mi történetünkből kiindulva is.


Remélem tudtam adni legalább egy jó tippet.

2012. jan. 6. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

hát igazából még nagyon képlékeny neki ez az egész... nem tudja mikor szeretne menni (csak annyit, hogy idén), nem tudja, milyen "bizniszt" szeretne ott kipróbálni, de ha nem jön össze neki, akkor visszajönne Finnországba.

Én megértem, hogy fontos neki az otthon, nekem is az.

Azt is tudom, hogy én is nagyon fontos vagyok neki, de valahogy mégis van egy olyan érzésem, hogy ő ezzel lezártnak tekintené a kapcsolatot (ha elmegy), bár látom rajta, hogy ő is szenved ettől az egésztől.

2012. jan. 6. 20:21
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ezt még nem szabad lezártnak tekintened. Próbáld meg vele megértetni, hogy mi az ami miatt aggódsz. Biztos, hogy ha igazán komolyan szeret téged (szerintem így van, bár nem ismerlek, de eddigi hozzászólásaidból ez derült ki) át fogja gondolni a dolgot. De azt ne kérd tőle, hogy teljesen mondjon le a terveiről, hiszen te sem mondasz le a tanulmányaidról.
2012. jan. 6. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg (sajnos) baromi egyszerű az egész: ha ez a pasas szintén a te személyedben találta volna meg az igazit, nem keresne kifogásokat, hanem közösen dolgozna a megoldáson, hogy együtt lehessetek. Én a helyedben valóban elengedném, de nem azért, hogy szerencsét kívánjak neki, hanem hogy ÉN találhassak egy olyat, akinek fontos vagyok annyira, hogy tűzön-vízen át kitartson mellettem.


26 N

2012. jan. 7. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem meg ő sem tudja mit akar. Két, számára nagyon kedves dolog közül kell választania. Képzeld csak el, neki mennyire nehéz lehet. Inkább segítened kéne, hogy boldog lehessen úgy, hogy közben a te is az maradhass.

Beszéljétek meg, mondjátok el egymásnak kinek mi a fontos, és mennyire, mit hajlandó föladni a másikért, stb. A végére kell, hogy szülessen egy eredmény, ami mindkettőtöknek elfogadható, de ehhez az kell, hogy mindketten tudjatok engedni.

2012. jan. 7. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm az eddigi válaszaitokat! én igyekszem majd, de abban igaza volt egyikőtöknek, hogy ezt neki is akarnia kell.
2012. jan. 7. 19:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!