Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Kedves Hölgyek! 33 éves férfi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Férfi33 kérdése:

Kedves Hölgyek! 33 éves férfi vagyok, a párom 26. Depresszióval küzdök. Már orvosnál is jártam. A problémám az az, hogy nem érzem a párom részéről a támogatást és a segíteni akarást. Vajon miért?

Figyelt kérdés
Ő azzal indokolja, hogy tőle távol van ez a dolog és szeretne kimaradni belőle. Én úgy gondolom, hogy fordított esetben én minden tőlem telhetőt megtennék, hogy segítsek neki minél hamarabb helyre jönni, megpróbálnám feldobni, "kirángatni" ebből a helyzetből, de semmiképpen sem fordítanék hátat a dolognak és hagynám, hogy szenvedjen. Azt vettem észre, hogy az ő problémájában én mindig mellette vagyok, kérni sem kell, ez nálam természetes, de fordítva úgy érzem, hogy az én problémáimmal egyedül vagyok, azokat egyedül kell megoldanom. Többször kértem, már-már könyörögtem, hogy segítsen valahogy, de ő még az orvosról is le akart beszélni, ahelyett, hogy megfogta volna a kezem és elrángatott volna. Az orvoshoz is teljesen egyedül mentem el, saját döntés volt, mert éreztem, hogy már nincs más módja annak, hogy jobban legyek. Hiányzik a támogatás, hogy azt érezzem, hogy a párom teljes vállszélességgel mellettem van jóban is és rosszban is, úgy ahogy én ott lennék neki jóban is és rosszban is. Pl ebben a helyzetben én nap közben kedves sms-ekkel, e-mail üzenetekkel próbálnám a munka közben jobb kedvre deríteni. Meglepném apróságokkal. Tudom, hogy milyen dolgokat szeret, vagy éppen szeretne, és megpróbálnám mindazokat a dolgokat megadni. Én érzem rosszul, hogy valami nem stimmel, vagy más is így gondolja? Kérek mindenkit, hogy írja meg a véleményét ezzel kapcsolatban. Köszönöm!
2012. jan. 16. 18:44
 1/6 anonim ***** válasza:
A párod onzo. én ha csak meg van fázva is orvoshoz rángatom a szerelmem. Mi az h o ettol távol akar maradni?? Te is az élete része vagy és a mostani korulmények kozt is meletted kéne állnia. Mindenben segitenie támogatnia kéne. Jobb magyarázatot nem tudok mint h nem érdekli igazán h mi van veled
2012. jan. 16. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem a párod egy hü.lye pics.a...már megbocsájts de ez az igazság.

Jelen irományod is azt bizonyítja, hogy nem vagy analfabéta, se nemnormális, és neked ennél egy sokkal jobb nőre lenne szükséged, ő nem érdemel meg téged.

Ez az én véleményem.

2012. jan. 16. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Bööööh, hát...

Ez nehéz kérdés.

Mert van azaz embertípus, mint te, aki szívesen segít, és szívesen kér segítséget is.

Meg van azaz embertípus, mint barátnőd - meg én - aki nem szívesen kér segítséget, és nem is igazán tud segíteni.

Nem vagyok egy empatikus lény, a legtöbb problémával képtelen vagyok azonosulni, lelki oldalról, csak a racionális problémamegoldásra fókuszálok, szinte semmi másra.

Én ilyen vagyok, soha nem is állítok mást magamról, nem kell szeretni, de nyilván eszerint is választottam párt magamnak.


De azért ilyen fokú érzéketlenség egy párkapcsolatban még így sem megengedett. Barátomnak meghalt egy közeli ismerőse. Ő is hasonló, mint én, szóval nem igazán beszélt róla, csak közölte, és láttam, hogy bántja, dühöng miatta, magát okolja, mégse tudtam neki sok bölcset mondani, és ha felhoztam a témát, csak rám morgott, hogy nincs semmi baja, hagyjam már békén.

Végülis egyszer csak kifakadt magától, és sírt is miatta, pedig rá aztán abszolút nem jellemző, de akkor és ott nem löktem félre, csak nem tudtam mit mondjak. Mondjuk szerintem neki az is elég volt, hogy csak úgy ott vagyok.

Ennyi figyelmet szerintem te is elvárhatsz. A többit nem feltétlenül, de ennyi figyelem azért még egy hozzám hasonló antiempatikus lénytől is kitelik.

2012. jan. 16. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a gyors reagálásokat és várok még. Látom, hogy 2 féle oldalról is meg lehet közelíteni a dolgot, ezért várom a többi hozzászólást.
2012. jan. 16. 18:52
 5/6 Gergo_30F ***** válasza:
#3 részben leírta már, amit akartam. a szomorú következtetés részemről az, hogy akár az alap természete miatt, vagy a hozzád fűző valós kötelék hiánya miatt, ez a nő nem a párod. szex/rezsi partner lehet, de jól írod, pár az, aki jóban-rosszban melletünk áll. szerintem ezzel te magad is tisztában vagy, de rosszabkor nem is jöhetne a szakítás. pedig lehet, hogy már középtávon jobban járnál...
2012. jan. 16. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

31/N

Először is gratulálok, hogy volt benned annyi bátorság - egyedül is, hogy orvosi segítséget kérj - nagyon helyes döntés volt.

Nálunk sokszor volt ilyen helyzet, hogy a férjem depressziós volt, tudom, hogy nagyon nehéz vele megbírkozni még segítséggel is. Ő különösen hajlamos volt rá egy időben. Több évet csináltunk úgy végig, hogy egy héten 7 napból 5-ön csak merengett magának és minden pillanatban szenvedet lelkileg magában.

Eleinte -én akkor huszonéves voltam - nem tudtam, hogy segítsek neki, mert ilyennel az én családomban nem találkoztam. Számomra elképzelhetetlen volt, hogy milyen ez a depressziós állapot ezért azt se tudtam, hogy mivel segíthetek neki. Nem értettem meg hogy mi a probléma és miért ilyen. Nagyon sokat beszélgettünk, elmondta nekem, hogy ilyen mi az ami neki jól esik és segít. Ezeket szépen megtanultam és mikor láttam, hogy ilyen állapotban van akkor ezeket alkalmaztam.

Mára túl jutottunk ezen - szerencsére, de bennem nagyon mély és negatív érzéseket hagyott, mert olyankor nagyon rossza a család hangulata és semmi másról nem szólnak a napok csak az ő "szerencsétlenségéről". Ez több éven át szörnyen bosszantó volt. Ő nem volt hajlandó orvoshoz menni, pedig akkor talán hamarabb vége lett volna és az én iránta való érzéseimet sem viselte volna meg annyira.

A kérdésedre a véleményem az, hogy lehet egyfelelő az ami nálam is volt, hogy nem érti, nem ismeri ezt a lelki állapotot ezért nem tudja, hogy hogyan viszonyuljon hozzád, persze azért az alapvető segíteni akarásnak meg kellen, hogy legyen.

A másik ok lehet az, hogy - az én érzéseimben egy férfi nagy és erős és nem nyavajog hanem megoldja a dolgait, nem pedig nekem kell. Ne ő támaszkodjon rám, hanem én találjak oltalmat, biztonságot, megoldást nála. Persze ezt én hosszú távon gondolom, mert mindenkinek akadnak nehéz pillanatok amiben elvárható a társa segítsége.

Remélem érthető volt amit írtam, főleg itt a vége.

2012. márc. 14. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!