Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Bűntudatot kellene éreznem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Bűntudatot kellene éreznem olyan eset miatt, ami még a párom megismerése előtt történt?

Figyelt kérdés
Többször lefeküdtem egy fiúval, akivel soha nem jártunk, de baráti viszonyban voltunk. Természetesen ekkor még azt sem tudtam, hogy a mostani párom a világon van. Sőt, már a megismerkedésünk előtt fél évvel sem találkoztam azzal a fiúval. A barátom mindent elmond nekem és többször jelezte, hogy nem szeretne előlem semmit elhallgatni. Picit bűntudatom lett, amiért én nem meséltem neki erről az időszakomról. A másik véleményem viszont, hogy az a múlt volt és nincs neki jelentősége, csak az számít, hogy megismertük egymást és mostmár nekem más fiú nem kell. Szerintetek lehet tiszta a lelkiismeretem? 21/L
2012. jan. 19. 12:24
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Persze hogy lehet. Ha szégyelled, akkor ne mondd el neki, nem éri meg, hogy esetleg emiatt elítéljen.
2012. jan. 19. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Persze, hogy lehet! Amikor két ember kapcsolatra lép egymással az nem azt jelenti, hogy a korábbi életét feladja és megszűntnek tekinti. Mindenkinek megvan a maga élettörténete és ezzel együtt fogadjuk el a másikat.
2012. jan. 19. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Minden hosszabb kapcsolatban vannak titkok. Ne foglalkozz ezzel.
2012. jan. 19. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Ha ő is szeret téged, akkor biztosan nem ítélne el, viszont valahol megértelek. Én tini koromban ilyen szempontból baromira kicsapongó életet éltem, egyik pár hónapos kapcsolatból a másikba, sokban szex is volt. Annyira szégyellem, hogy ilyen voltam, hogy még SOSEM ültem le és számoltam össze 21 éves létemre hány partnerem is lehetett, mert félek utána nem tudnék tükörbe nézni (azért nem kell ilyen sok tízre gondolni). A párom a múltkor rákérdezett, elmondtam neki őszintén, hogy még sosem számoltam meg, mert egyáltalán nem vagyok büszke arra az időszakomra. Önszántamból soha nem is mesélek semmit arról a 2-3 évről. Ha kérdez válaszolok, ennyi.


A lényeg, hogy ha nem érzed úgy, hogy elkéne mondanod, akkor ne mondd el. Ezek olyan dolgok, amiket az ember már nem változtathat meg, viszont az is lehet hogy a párodat baromira nem is érdekelné. Én amikor elkezdtem a sztorimat, hogy mennyire bánom a múltam igen sok mozzanatát végig nevetett a párom és egy pillanatra sem mondta (azt sem éreztem hogy gondolta volna), hogy gáz lennék. Azt mondta a lényeg, hogy mostmár "normális" vagyok és baromira nem érdekli mi volt régen. :)

2012. jan. 19. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Nekem is van egy ilyen titkom.Volt egy fiú a jelenlegi párom előtt akivel nem jártam,de párszor lefeküdtem.Nagyon szégyenlem magam emiatt,és nem mondtam el neki.Nekem is többször megfordult a fejemben,hogy elmondom,de mindig arra jutok,hogy felesleges.Biztos rosszul esne neki,hogy nem mondtam el akkor amikor rákérdezett,hogy milyen kapcsolataim voltak,és hány emberrel feküdtem le.Lehet,hogy nem szép dolog,de én nagyon szégyellem.

20/L

2012. jan. 19. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Tapasztalatom szerint nem jó elmondani az ilyen dolgokat.

Volt rá példa, hogy amikor nem volt párkapcsolatom, én is szabadabban fogtam fel az életet és bizony volt, hogy a baráti körből egy sráccal megtörtént párszor... Az egyik exem, ha olyanja volt és én spec. elmentem sörözni a haverokkal, akkor megjegyezte, hogy persze, nekem még mindig bejön xy.

2012. jan. 19. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Jó érzés ezeket olvasni! Tényleg annyira szeretem Őt, hogy nem akarnék fájdalmat okozni neki olyasmi miatt, ami még bőven az ismerkedésünk előtt történt.
2012. jan. 19. 12:39
 8/20 A kérdező kommentje:
Egyébként abban én is biztos vagyok, hogy nem ítélne el, de hát attól még rosszul esik ilyesmit hallani.
2012. jan. 19. 12:42
 9/20 A kérdező kommentje:
Amúgy szerintem azért van bűntudatom, mert életemben először érzem azt, hogy valaki számára én jelentem az egész világot és ez nagyon jó érzés, szeretném megbecsülni.
2012. jan. 19. 12:44
 10/20 anonim ***** válasza:
Nos én azért nem jelentenék ki ilyeneket. Az rendben, hogy nem ismerted, de elhallgatod. Az hogy elhallgatod az sokkal rosszabb. Nálam az lenne a legnagyobb gond, hogy elhallgatod amíg én mindent kitárok. Ez rohadt nagy csalódás és emiatt sok mineden veszthet. Ha elmondanád megérteném és szeretnélek továbbra is, de hogy eltitkolod.... nagy csalódás lenne. Nem kizárt, hogy véget vetnék a kapcsolatnak ennyi miatt. A bizalommal játszol.
2012. jan. 19. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!