Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért gondolják a felnőttek,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért gondolják a felnőttek, hogy minden 13-4 éves lány éretlen a kapcsolatra?

Figyelt kérdés

Jó oké, persze, vannak akik azok, de vannak akik nem. Akik pl. idejönnek kérdezni, mind azt a választ kapják, hogy " ez még csak diákszerelem, inkább tanulj az iskolában"

Szerintem ez nem így van, igenis lehetnek halálosan szerelmesek.. Jobb lenne, ha hanyagolnák az ellenkező nemet? Szerintem ez marhára egészségtelen. Ilyen korban azért el kéne kezdeni nézelődni, de nem rögtön ágybabújni.

Egyébként én is 14 éves vagyok lassan két éves kapcsolattal(a srác 16), és egyáltalán nem szimpla diákszerelem a "majdelmúlik(mert igazából csak tetszik)" fajtából.


2009. máj. 28. 21:31
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
52%

Minden szerelem komoly a maga műfajában, és akkor, amikor érzed.

Azért gondolják így a felnőttek, mert ez az érzés valóban el fog múlni, tapasztalaból tudják, és egy sokkal erősebb, érettebb érzés fog a helyére költözni.

Lehet, hogy most úgy érzed belehalsz a szerelembe, de visszatekintve már nem valószínű, hogy így fogsz gondolkodni, ha már párszor szerelebmbe estél.

2009. máj. 28. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
42%

Szerintem is lehet egy 14éves szerelmes.

Nekem 1hónapja van meg életem lánya :) de nagyon boldogok vagyunk és nem várjuk a szünetet mert keveset fogunk találkozni:(

Neked meg sok sikert a majdnem 2évhez.

14/F barátnőm 14 éves 3hónappal fiatalabb :D

2009. máj. 28. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
86%

Tudod, igazabol lehetsz tutira merges most aert amit irok, mert en is csak ezt tudom alatamasztani, pedig meg olyan nagyon idos sem vagyok, a magam 19 evevel.

13-14 evesen az ember meg azt hiszi, hogy a vilag tejfel, pedig igazabol nem az. Hidd el en is voltam szerelmes 13-14 evesen ez azt hittem OROKKE tartani fog, de nem igy lett...es hogy miert mondjak a felnottek a maguket mert 100 ekkor kapcsolatbol kb 1 mondhato sikeresnek hosszu tavon (Ne adj Isten eletuk vegeig....) Nekem sem tetszik, de sajnos meg nekem is hasonlokat mondanak szulok ismerosok baratok, pedig nem 13 eves vagyok...

Tudod, uj iskola, uj baratok, uj szerelmek varnak meg Rad. Persze LEHET hogy megmarad a szerelmetek, ha tenyleg ugy kell ennek lennie. De lehet hogy egyszer csak meglatsz valakit akinek sokkal jobban csillog a szeme, sokkal jobban megremegsz ha hozzader, meg akkor is HA TE NEM AKAROD! En most megyek egyetemre es pont ezektol felek, csak "idosebb" kiadasban. Es ki tudja mit hoz a jovo? annal ellenere, hogy nagyon szeretem a paromat es o viszont szeret meg csuszhat hiba a szamitasunkba.

En azt tudom tanacsolni enked, hogy ne torodj ki mit mond, ti eljetek az eleteteket, de csak megfontoltan! raertekmeg par ev mulva is sokmindenre.

A masik dolog amiert "elitelik" a felnottek ezt a dolgot, a divat hobort, hiszen nagyon sokan azert csinaljak.

Sok boldogsagot nektek, es elj a maban, mert aki a jovoben el az elfelejt kozben elni...

2009. máj. 28. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
82%
19-20 éves korodra jössz rá mindenre kb. tapasztalat kérdése, utólag rájössz, hogy mennyire nem voltál elég érett rá.
2009. máj. 28. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
93%

tapasztalat tapasztalat és nemutosorban tapasztalat

avagy amig nem kapod meg az első pofont nem is tudod hogy valojában milyen érzés föleg ha az élettöl kapod :)

2009. máj. 28. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
95%
Velem úgy volt, hogy 9-10 éves koromban "szerelmes" lettem egy srácba, ami kb. 6 évig tuti hogy tarott, de már így visszagondolva az egészre nem is volt az az igazi szerelem. A felnőttek pedig azért is mondják ezt, mert tudják, hogy a valóság nem olyan mint amilyennek elképzeled és megálmodod, és 10 kapcsolatból 1-2 az ami tényleg komolynak mondható.
2009. máj. 28. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
91%

mert a 13-14évesek 98% éretlen, és nem gondolkodik úgy, ahogy egy érett kapcsolatban kell...egy párkapcsolat nem abból áll, hogy felvágtok mások előtt azzal h az én barátom/barátnőm ilyen és ilyen, meg mi már "smárolunk" de bezzeg neked még fiúd sem volt...ebből áll a nagy többségnek...elhiszem hogy van kivétel, de a többség mégiscsak butácska. Ahhoz hogy valaki egy életre megtalálja a párját, nem biztos sőt nem valószínű hogy elég 1hónap, hogy ezt eldöntse, és nem is 14évesen...a kérdés nem személyreszabott, mert arra kérdezel hogy akik idejönnek kérdezni, namármost, kezdjük az alapoktól..a gyakorikerdese.hu-n a szex,szerelem téma eleve 18éven felülieknek szól, itt már egy akadályba ütköztök ti 13-14évesek, de oké idejöttök mert feltételezem nem mindenkit világosít fel anyuci-apuci bizonyos dolgokról, ezekre a dolgokra elég okés ez a hely nektek...rengeteg olyan 13-14éves jön ide aki a nagy többségbe tartozik, múltkor volt egy olyan kérdés, igaz ő 15 volt, hogy mit csináljon az illető egy 21éves ssráccal akivel msnen beszélget, és nyomul rá, de a srác gáz és undorító mert nem borotválja magát intim tájakon...szerinted az ilyen kérdéskből mit vonjanak le az idősebbek? azt hogy elég éretlenek, néha butácskák, netalántán ostobák még a 13-15éves fiatalok...nem azt mondom hogy nincs kivétel tényleg, de sajnos ti vagytok kisebbségben...amíg a társadalom, a média, a reklámok, a külföldi sz_rságok olyan dolgokat sugároznak a gyerekeknek mint a Playboy villa lányai, meg a valóságshow-k meg ez a sok baromság, addig nehéz elvárni tőletek, feltörekvő fiatalságtól hogy érettebben gondolkodjatok..nem minden a ti hibátok, mert ebbe születtek bele, ezt látjátok egymástól és a csordaszellem megkívánja hogy kövessétek...na, elég hosszú lett a vélemény, kicsit szerteágazó, de remélem érthető...


20/L

2009. máj. 28. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
ja és 18/L a 21:47-es:)
2009. máj. 28. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

Én is csak ismételni tudom az előttem szólókat. Amikor az ember átéli, persze hogy azt hiszi, hogy nagyon szerelmes, és nem éli túl, de ezt azért is érezheted így, mert pl. nem kell csekkekkel sorban állnod a postán, kaját rakni a családi asztalra, dolgozni járnod, felelősséget vállalnod, ergo a sulin kívül mi más töltené ki az életed, mit az ábrándozás a szerelmen? Ahogy idősödsz te is nevetni fogsz magadon, és a korábbi srácokon is, és ez így megy végig...40 évesen gondolom ki fogjuk nevetni a 20 éves énünket, mert addigra még okosabbak leszünk.

Egy 13-14 éves fiatalt még inkább a zenék, filmek érdeklik, milyen ruhát vegyenek fel, milyen haja legyen, cipő, márkák stb. teljesen más az értékrendszerük, és sajnos egyre satnyábbak. Még amikor én voltam ennyi, nálunk a 8.-kosok sokkal fejlettebbek, magasabbak voltak, mint a mostaniak


25/L

2009. máj. 28. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
65%

Egyetértek a 20:48-as hozzászólóval,nagyon jól leírta a dolgokat! Tényleg arról szól az egész,hogy felvágnak a fiatalok egymás előtt,emlékszem én elég visszahúzódó voltam ilyen korban,de a körülöttem lévő vagány lányok már smároltak a szünetekben,meg kézenfogva járkáltak,és arról ment a traccsparti,hogy ki kivel jár...ment hozzá a cigi, a vagány duma és hogy hú de király vagyok!

Voltam persze szerelmes,ami plátói maradt,de álmaimban tündérországban éltem és úgy éreztem örökké szeretni fogom.Általában minden évben másba voltam "szerelmes".

Aztán 18 évesen megtaláltam az IGAZIT,és akkor jöttem rá hogy azoka adiákszerelmek nem voltak elmélyült érzések,az nem szerelem volt!És már 5 éve tart,remélem ez tényleg örökké tart,mert a felesége szeretnék lenni.És hogy én megtaláljam őt nem kellett felvágnom senki előtt a szünetekben,vagy azzal kérkednem hogy ki veszítette el hamarabb a szüzessségét (19 voltam)

Most 23 vagyok,párom 29.

Ja és lehet nem ide tartozik, de amikor még a járok valakivel kifejezésnél tartunk,nem is nevezheti senki a barátját párjának,mert nem elég érett hozzá.A párom szó,az életem párja értelmet nyer,szóval akik 1-2 hónapot járnak (utálom ezt a szót,de jó szó,fedi a valóságot)még nem lehet párjuk!

23/L

2009. máj. 28. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!