Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Jogos félténykedés vagy sem?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jogos félténykedés vagy sem? Mikor lehet jogosan féltékeny az ember? Mikor mondható az és mit kell tennie a másiknak ahhoz hogy féltékeny legyen a másik jogosan?

Figyelt kérdés
2012. jan. 30. 08:56
 1/9 anonim ***** válasza:

Mit kell tenni? Megcsalni a másikat. Akkor jogos a másik féltékenység. De akkor meg megette a fene az egészet.


Ha nincs okod rá, nem jogos a féltékenység. (Az egy dolog, hogy mit "hiszel", a féltékenység ilyenkor önbizalomhiányból fakad.)

Ha van okod rá, akkor meg nem éri meg féltékenykedni, ki kell rúgni azt, aki megcsalt, mert kutyából nem lesz szalonna, félelemben élni meg nem lehet, hogy mikor csal meg újra.

2012. jan. 30. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
ezek nekem is világosak amiket leírtál,de mondjuk tegyük fel nem csal meg vagy lehet hogy meg csal de nem tudsz róla.de mondjuk mik azok a dolgok és mit kell csinálni a másiknak ahhoz hogy féltékenységre adjon okot??ami esetleg arra utalhat hogy megcsal.
2012. jan. 30. 09:21
 3/9 anonim ***** válasza:
2 esben a 3 mondatoddal pontosan leírtad, hogy mit kell tenni, ahhoz, hogy aláásd a bizalmat. Ez egy betegség. Nem kell ezen fantáziálni. Így lehet felkelteni a másikban a hűtlenséget - hagyd el ezt. Csak szeress. Ha mégis elmarad a viszonzás, akkor meg lehet beszélni, mi az oka, mit tegyünk? úgyis kiderül, az igazság kiderül egyszer, nem kell nyomozni. Mindig annak megfelelően kell reagálni, ami ténylegesen van, mert megteremti a tudat, azt amin fantáziál.
2012. jan. 30. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nézd én nem vagyok féltékeny tipus. A férjem pedig mindig okot ad arra, hogy féltékennyé tesz. pl. ha mellette vagyok szemezget a nõkkel, megszoktatott ahhoz, hogy a jelen pillanatban ne szóljak neki, hogy most miért viselkedik igy, mert nagyon durván reagál vissza. Ha késöbb mondom neki, akkor meg letagadja. Nekem ez a megalázás ami nem tetszik. Viszont nekem semmit nem lehet, mert igen leállit, tehát uralkodik az érzelmeimen és a lelkivilágomban. Ez egy ördögi kör, én ezt nem féltékenységnek hivnám, hanem megalázásnak.

Ha valakiben féltékenység merül fel, annak kell, hogy oka legyen, tisztelet a kivételnek!

2012. jan. 30. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Ha valakiben féltékenység merül fel, annak kell, hogy oka legyen, tisztelet a kivételnek!



Na igen erre voltam kíváncsi.mert sokan betegesen féltékenyek.én sem vagyok féltékeny és soha nem is voltam az,de mostanában vannak olyan dolgok ami erre okot ad hogy az legyek.alapjáraton nem vagyok féltékeny és soha nem is voltam.azért is tettem fel a kérdést.

2012. jan. 30. 09:47
 6/9 anonim ***** válasza:
Például ha mással flörtöl a párod, szerintem elég ok a féltékenykedésre (a legtöbben ezért féltékenyek már és szerintem jogosan), nem csak a megcsalás miatt, sőt, ha megcsalnának én kidobnám az illetőt és gyűlölném, de féltékeny már nem lennék.
2012. jan. 30. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha megcsalod (vagy akár ott is hagyod), akkor egyértelmű, de akkor mint előttem is írták, kuka.

Amikor nem egyértelmű, ha azt érzi, hogy lehet megcsaltad és nem tud róla, lehet meg fogod csalni, vagy otthagyni valaki miatt.

A féltékenység pedig egy érzés: Nem lehet jogosan vagy jogtalanul szerelmesnek lenni sem. Ha szereted hogy hűséges, akkor értékeld a féltékenységét is, és nincs belőlle gond, ha meg nem, akkor meg nem illetek össze, keress laza kapcsolatot!

2012. jan. 30. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nincs jogos féltékenykedés. Se folyamatos számonkérés, ellenőrzés, tiltás. Mert a másik ember soha nem a tulajdonod, még ha el is hiszed, és el is tudod hitetni a másikkal az ellenkezőjét.

Ha megcsal, becsap, hazudik, akkor lapátra kell tenni.

2012. jan. 30. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
És szerinted ellenőrzés és számonkérés nélkül honnan tudod, ha becsap vagy hazudik?!
2012. jan. 30. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!