Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Jó ötlet lenne pénzt kérni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jó ötlet lenne pénzt kérni kölcsön a páromtól azért, hogy vásárolhassak?

Figyelt kérdés

Arról van szó hogy mivel én még tanulok, nem sok pénzem van, arra meg pláne nincs, hogy több száz ezer ft-ért vásároljak olyan dolgokat,amik egy lakás berendezéséhez kellenének.

Se egy mosógépünk, porszívónk, ágyunk, étkezőnk semmink sincs! Hitelt nem szeretnék felvenni, és szerintem addigra nem is kapnék, amikorra összeköltöznénk.

Párom már nagyon sokat költött erre a házra, én meg semmit.

Mindig is úgy terveztem, hogy majd én berendezem. Azt hittem hogy ez a diákmunka amit lassan 1 éve kezdtem el, jobban alakul, de vannak teljesen üres hónapok, mikor nem hívnak dolgozni.

Páromnak sok tartaléka van, és jól keres. Szerintem neki nem lenne gond, berendezni, csak nekem az olyan rossz érzés lenne, hogy kajak semmit nem veszek oda. Jó pár apróságot már vettem a diákmunkából, pl ágyneműt, és már lassan a fél konyha felszerelését, de ez nem több összesen 40 e ftnál.

Arra gondoltam, hogy kérnék tőle kölcsön már most kb 500 e ft-ot, amit fél évig lekötnék takarékba, és majd abból vásárolnék. És amint van munkám, visszaadogatom neki, nagyobb pl 50 ezres összegekben, szerintem 3-4 év alatt sikerülne. Ő belement ebbe, vagyis már felvetettem neki a dolgot, és mondta hogy jó.

Ebből az összegből, 2 helyiséget tudnék teljesen berendezni.

De szerintetek ez nem furcsa így??



2012. febr. 4. 12:46
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
81%
De nagyon furcsa s akkor fogsz majd nagyot koppanni ha egyszer kidob a házából és nem tudod bizonyitani hogy te rendezted be. Naiv vagy rendezze be ő a saját házát. Ha elvesz feleségül az más lenne...
2012. febr. 4. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Ne bonyolódj vele kölcsönügyletbe, mert a pénz megrontja a kapcsolatot. Hagyd, hogy ő vásároljon és ha összeházasodtok, kössetek házassági szerződést, ami tiszta helyzetet teremt a jövőre nézve.
2012. febr. 4. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
96%
És lenne arról papir hogy ő kölcsönad,illetve te vissza,és hogy a ház berendezése a tiéd amint visszafizetted,mert ha szétmentek,akkor te ne maradj hoppon,mivel a lakás az ő nevén van?
2012. febr. 4. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
88%

Első válaszoló: Nem mind1 ha nem tudja bebizonyítani hogy ő rendezte be vagy sem, ha a párja pénzéből teszi azt? :) Lehet mire vissza adná vége lenne a kapcsolatnak.

Kérdező! Ha ez az ő saját lakása, akkor te ne is akard berendezni, főleg hogy nincsen pénzed... minek akarod te berendezni? Nyilván ahogy mondtad is a párodnak van pénze, fog ő venni mindent, tudja hogy neked nincsen. Bőven elég az a jó pár apróság amit Te veszel!

2012. febr. 4. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Azt mondta, hogyha szétmennénk, és nem fizettem volna neki vissza a bútorok árát, akkor maradna nála.

Ha viszont visszafizettem volna,akkor vihetném a bútort.

Ha félig fizettem volna vissza, akkor a felét vinném.

2012. febr. 4. 12:56
 6/18 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy a párom a fejemhez vágja, hogy én nem veszek oda semmit!!!

És hogy nekem milyen könnyű dolgom van, hogy csak úgy beköltözök egy házba, amibe semmit nem adtam :(

2012. febr. 4. 12:57
 7/18 bánomisén ***** válasza:
100%

Nem te vagy az a diáklány, akit állandóan cseszeget a gazdag barátja amiatt, hogy a semmi pénzéből nem pénzeli a házát?


Akárhogyis, nagyon fura dolgot találtál ki. Ennyire biztos vagy abban, hogy azonnal el tudsz helyezkedni majd suli után? És mi van akkor, ha nem? Akkor csúszik a visszafizetés. És ennyire biztos vagy abban, hogy 3-4 év múlva is együtt lesztek? Mi van, ha a párod egy nap meggondolja magát, szakít és követeli vissza a kölcsönadott százezreket, te meg esetleg ott állsz munka nélkül?

Ha együtt éltek, akkor fura, hogy nem közös a kassza, főleg úgy, hogy te diák vagy, és a párod tudja, hogy a diákmunkáért kapott pénz kb. hideg vízre elég. Ha meg nem éltek együtt, akkor miért akarod felszerelni az ő házát a saját pénzedből? Ha van neki pénze, szerelje fel ő, az övé. Vagy a ház is a kettőtök nevén van? Mert akkor az egy kicsit érthetőbbé tenné ezt a faramuci gondolkodást.

2012. febr. 4. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
97%
Hát ez így durva, hogy már ilyenről beszéltek... Ja és te el is hiszed? Szerinted ha összevesztek, szétmentek, akkor minden zokszó nélkül visszaad mindent? Én ilyenre nem alapoznék. Kössetek szerződést, vagy vmi ilyesmi. Így tényleg hoppon maradhatsz.
2012. febr. 4. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
94%

"Nem mind1 ha nem tudja bebizonyítani hogy ő rendezte be vagy sem, ha a párja pénzéből teszi azt? :) Lehet mire vissza adná vége lenne a kapcsolatnak. "


Egyáltalán nem mindegy, mert ha a kölcsönpénzböl rendezte be, akkor a berendezés ott marad, mert nem tudja bizonyitani, hogy ö vette, az erre felvett pénzt meg vissza kell fizetnie, magyarul a pénzt visszafizeti, de nem kap semmit érte.

2012. febr. 4. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Ja és ha ilyeneket mondd neked, akkor egy p*csfej. Nagyon jól tudja, hogy nem teheted meg.. Ő meg igen. Irigy kutya. gondolkozz el, hogy így akarsz-e vele hosszútávon tervezni. Ez csak megalapozhatja a későbbi problémákat.
2012. febr. 4. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!