Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Jó ötlet lenne pénzt kérni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jó ötlet lenne pénzt kérni kölcsön a páromtól azért, hogy vásárolhassak?

Figyelt kérdés

Arról van szó hogy mivel én még tanulok, nem sok pénzem van, arra meg pláne nincs, hogy több száz ezer ft-ért vásároljak olyan dolgokat,amik egy lakás berendezéséhez kellenének.

Se egy mosógépünk, porszívónk, ágyunk, étkezőnk semmink sincs! Hitelt nem szeretnék felvenni, és szerintem addigra nem is kapnék, amikorra összeköltöznénk.

Párom már nagyon sokat költött erre a házra, én meg semmit.

Mindig is úgy terveztem, hogy majd én berendezem. Azt hittem hogy ez a diákmunka amit lassan 1 éve kezdtem el, jobban alakul, de vannak teljesen üres hónapok, mikor nem hívnak dolgozni.

Páromnak sok tartaléka van, és jól keres. Szerintem neki nem lenne gond, berendezni, csak nekem az olyan rossz érzés lenne, hogy kajak semmit nem veszek oda. Jó pár apróságot már vettem a diákmunkából, pl ágyneműt, és már lassan a fél konyha felszerelését, de ez nem több összesen 40 e ftnál.

Arra gondoltam, hogy kérnék tőle kölcsön már most kb 500 e ft-ot, amit fél évig lekötnék takarékba, és majd abból vásárolnék. És amint van munkám, visszaadogatom neki, nagyobb pl 50 ezres összegekben, szerintem 3-4 év alatt sikerülne. Ő belement ebbe, vagyis már felvetettem neki a dolgot, és mondta hogy jó.

Ebből az összegből, 2 helyiséget tudnék teljesen berendezni.

De szerintetek ez nem furcsa így??



2012. febr. 4. 12:46
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
mond neki h jó akkor te nem költözöl vele össze
2012. febr. 4. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
63%

Nem, nem jó ötlet, és ez az egész furcsa. De az a legfurcsább, hogy a barátod ebbe belement???!!!

En nem költöznék össze egy ilyen emberrel.

2012. febr. 4. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem lenne jó ötlet. Kevés dologgal lehet annyira tönkretenni egy kapcsolatot, mint ha az egyik fél pénzt ad kölcsön a másiknak.


Abba gondolj bele, hogy ha egy veled azonos egzisztenciájú pasival járnál (feltételezem, hogy te vagy a lány, bár ezt direkt nem írtad), akkor nagyjából azon az anyagi színvonalon élnétek, ami most neked van, és ez átmenetileg mindkettőtök számára rendben lenne. Ő, amióta együtt vagytok, tisztában van a te anyagi lehetőségeiddel, biztosan nem azért szeret, mert pénzt akar tőled. Az nagyon helyes, hogy te is szeretnél anyagilag beszállni a közös jövőtökbe, de ahhoz ne kölcsönkérj, hanem előbb találd meg, miből lesz jövedelmed. Addig meg fogadd el azt az állapotot, hogy te nem pénzzel járulsz hozzá a közöshöz. Ha ő vette a házat, akkor az legyen az övé, rendezzétek be az ő pénzéből, és maradjon az ő nevén, amikor esetleg szétmentek. Ha meg nem mentek szét, akkor teljesen mindegy.


Egyébként nagyon furcsa, hogy ha elő tudna teremteni csak úgy hirtelen fél millát, akkor miért probléma, ha nincs mosógép. Vesz egyet 60-100 ezerért, és pont. Te meg segítesz berendezni a lakást. Lehet, hogy több érzéked és inspirációd van hozzá, mint neki. Nem maradsz adósa, hiszen semmit nem veszel el tőle.

2012. febr. 4. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Ilyenbe ne menj bele, ne is gondolj arra,hogy neked be kellene rendezned a házát!!! Ha meg a fejedhez is vágja, akkro meg pláne. Legközelebb, amikor már ott laksz, akkor meg majd fizetteti veled a rezsi felét, meg a kaja felét, amit te nyilvánvalóan nem fogsz tudni állni a diákmelóból. Miért kell ez neked?

Konkrétan a bútoros sztorival kapcsolatban meg csak annyit mondanék, áááááááááá. Kölcsönad neked, hogy te berendezd az ő házát, te meg majd törlesztesz neki? Uramisten...Szerintem élvezi, hogy olyan barátnője van, aki ennyire alatta van anyagi tekintetben, és rajtad éli ki azt a hatalommániáját, amit az élet egyéb területein el kell, hogy fojtson. Van, ahol működhet a gazdag pasi-szegény lány felállás, hát ő nem az a pasi, akivel ez menni fog. Hidd el, állandóan meg fogod kapni, hogy az ő házában éltek, te egy ingyenélő vagy stb., neked kötelességed kb szolgálni őt, mert hát az ő általa megteremtett körülmények között élsz stb. Kell ez neked?

2012. febr. 4. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
jaj te még mindig vele vagy? állandóan itt panaszkodsz, hogy a barátod piszkál
2012. febr. 4. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Szerintem sem kéne kölcsönkérned tőle,már nagyjából leírták,hogy miért.Viszont ha már most problémázik azon,hogy te nem viszel semmit a lakásba,akkor én a helyedben nagyon meggondolnám ezt az összeköltözés dolgot.Gondolj bele,hogy mi lesz ha összeköltöztök és neked nem lesz szinte semmi jövedelmed.Nem elég,hogy az ő lakásában fogsz élni,amiben minden berendezési tárgy az övé,még ő fog etetni,ruházni stb.Már most a fejedhez vágta,hogy te semmivel nem járulsz hozzá az összeköltözéshez,akkor mi lesz még később?

Szerintem jobb ha vártok az összeköltözéssel,amig neked is lesz állásod és te is hozzá tudsz járulni a közös jövőtökhöz,mert ha a párodra leszel utalva anyagilag,annak te fogod meginni a levét!

2012. febr. 4. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

"Az a baj, hogy a párom a fejemhez vágja, hogy én nem veszek oda semmit!!!

És hogy nekem milyen könnyű dolgom van, hogy csak úgy beköltözök egy házba, amibe semmit nem adtam :( "


Ez a pali egy akkora zsarnok, hogy még! Inkább éljél szerényen, és minden munkalehetőséget ragadj meg (én is diákmunkázok), mert ez a kölcsönkérés még durván vissza fog ütni, könnyen beállítható úgy a dolog, hogy te éltél vissza!

Szóval, ne kérjél kölcsön tőle, mert még ezt is a fejedre olvasssa, és ilyet hallgatni évekig nem normális dolog, meg fogsz bolondulni tőle!

2012. febr. 4. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Ő háza, ő pénze, nem értem neked miért kéne akármit is csinálnod.
2012. febr. 4. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!