Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ebben a helyzetben mi az amit...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ebben a helyzetben mi az amit leginkább lehetne tenni, ha minél bölcsebben és okosabban szeretnénk lenni?

Figyelt kérdés

Egy éve élünk párkapcsolatban a párommal. Szeretjük egymást, minden rendben van közöttünk. És közel is lakunk egymáshoz, kocsival 15-20 perc. Barátnőm iskolába jár, én már dolgozom. Az egyetlen ami említésre méltó lehet, amelyet igyekszünk jobbá tenni, hogy suli időben, vagyis amikor ő ugye iskolába jár (szeptembertől-júliusig kb.) ez időben csak hétvégenként van alkalmunk találkozni, együtt lenni (péntek estétől-vasárnap estig). Amikor is vagy haza kell vinnem, ha nálunk vagyunk, vagy el kell jöjjek amikor nála alszunk. A problémánk a következő, hogy a lány szülei nem bírják megérteni, hogy ő már talán nem gyerek (20 éves), vagyis nem kellene engedélyt kikönyörögni azért, ha hétköznap valamikor találkozni szeretnénk. Nyári szünetben nincsen ilyen gond, mert akkor éjjel-nappal együtt alszunk, együtt vagyunk. Az tiszta sor, hogy az iskola és a tanulás egy fontos dolog, de a szülők sajnos ebből a szempontból talán maradiak, csökönyösök kicsit. Más kivetni valóm nincs is velük kapcsolatban, mert jó a viszony közöttünk. Lássuk be egy pár számára, hogy csak hétvégén látja a másikat, nos ez rossz. Én tudom, hogy vannak nálunk sokkal rosszabb helyzetben lévő fiatalok, de mégis, vajon mi az amitől jobbá lehetne esetleg tenni ezt a helyzetet? Nyilván pár év múlva már nem lesz talán ennyire visszafogva a lány, de mi tényleg mindig mindenben úgy viszonyulunk a lány szüleihez, hogy abban ne lehessen kivetni valójuk, és nincs is, engem is bírnak. Csak ez a csúnyán fogalmazva "kommunizmus" hogy hétköznap tanulás, ott a hétvége hogy találkozzatok, na ez az ami kicsit nehézséget gördít elénk. A lány és én is nyilván minden lehetséges szempontból, és irányból próbáltuk megközelíteni a szülőket hogy de..

De nem és nem. Ott a hétvége. Türelmesek vagyunk persze, nem sürgetünk semmit. De mégis.

Valakinek ötlete?


Köszönjük a válaszokat, hozzászólásokat!


25/F


2012. febr. 8. 12:00
 1/7 A kérdező kommentje:
*okosabbak
2012. febr. 8. 12:01
 2/7 anonim ***** válasza:
70%
Ezért most nem fog szeretni senki, de nekem az a véleményem, hogy ha veled lenne akkor valóban nem tanulna. Szerintem se kellene a szülőknek ebbe beleszólnia, de hidd el, hogy ha most egy kicsit áldozatot hoztok, akkor később sokkal de sokkal könnyebb életetek lesz.
2012. febr. 8. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a lánynak kellene apró lépésekben megmutatni a szüleinek, hogy attól, amiért néha hétköznap is találkoztak, még jól tanul, és ez nem ront semmit az átlagán. Az első pár ilyen találkozást kéne valahogy kicsikarnotok a szülőkből, akár valami alibi alapján (pl. nálad maradt a lány egyik könyve, mert hétvégén elvitte hozzád hogy tanuljon) Szerintem apránként rá lehetne vezetni őket, hogy már más világot élünk:)

Sok sikert!

2012. febr. 8. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát elég nehéz ügy :S Én azt mondom, hogy valahogy bírjátok ki,hisz úgyis ott lesz majd a nyár,amit teljes egészébe együtt tölthettek!Hamar eljön.A tanulás pedig hosszútávon megtérül és előrébbvisz majd titeket a közös életben.Tudom nehéz,de próbálj erre is gondolni.A szülei csak jót akarnak neki.Nem tudhatod,amíg nincs gyermeked:)
2012. febr. 8. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

hát ez elég nehéz ügy.

én 19 éves vagyok. 17 éves koromig én is így voltam fogva és hát igen nem volt túl jó.

Azóta változott a helyzet és képzeld, 2 éve vagyok együtt a párommal minden nap találkozunk és főiskolára járok ugyanúgy 4 felett van az átlagom.

A barátnődnek kell mérlegelnie hogy tudna e úgyis jól tanulni ha hétköznap találkoztok és egyetértek az előttem szólóval megmutatni hogy igenis megy úgyis.

Az utolsó kommenttelővel viszont nem értek egyet. Sajnos amikor két ember szerelmes és megtapasztalták hogy milyen egész nap együtt lenni sőt minden nap, akkor az már borzasztó amikor 1 1 napra nem látják egymást nemhogy egy hétig. Ebbe beletörődni nem nagyon lehet.


Sok sikert kívánok, és remélem menni fog. Várom az infókat :)

2012. febr. 8. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm minden hozzászólónak a válaszát, és mindannyiótoknak igaza van. Egy-egy alkalom persze, előfordul hogy hétköznap találkoztunk,de olyankor szinte biztos volt, hogy nem véletlenül hanem mert valamit vagy intézni kellett, vagy én segítettem valamiben a lány szüleinek, és persze ha kellek csettintésre repülök.:) Nos igen, mi is ezt látjuk érdemesnek hogy persze várunk, nem akarunk ebből adódóan semmi problémát generálni. Eljön még az az idő, amikor csupán visszagondolunk arra: hogy emlékszel amikor még problémának számított az, hogy mikor és mennyit találkozzunk hétköznaponként? :) Csak valóban rossz. De mindjárt péntek és munka után indulok a lányért.:) És igen a nyár pár nap alatt olyan természetessé válik, hogy nem kell haza jönnöm, vagy nem kell hazavinnem.:) Örüljünk, hogy minden más rendben van körülöttünk. :)


Ha bárki még mondana pár szót, szívesen olvassuk.:)

2012. febr. 8. 18:14
 7/7 A kérdező kommentje:
Azt kifelejtettem, hogy a tanulmányi eredményeire biztosan nem hatna ki az ha találkozik velem a hétvégén kívül valamikor, főleg ha az egy könnyebb nap a suliban is órarend szempontjából.
2012. febr. 8. 19:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!