Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Párom nem szereti a kiskutyáma...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Párom nem szereti a kiskutyámat, mert az előző barátomtól kaptam. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
8 hónapos kislány beagle-ről van szó. 3 hónapos kora óta én nevelem, azóta velem alszik az ágyban. Párommal 1 hónapja vagyunk együtt, 2 hete rendszeresen együtt alszunk, ám ő kilöki a kutyát az ágyból. Ez még nem is lenne baj, de legszívesebben elajándékozná, vagy kizárná a szobámból éjszakára. Amíg nem tudta meg, hogy az előző párom (akivel febr. óta nem vagyok együtt) adta neki a nevet és tőle kaptam, addig imádta, babusgatta a kutyát! Már azért is szól, ha a kutya megnyalja a kezem, hogy azonnal menjek kezet mosni. Mit tehetnék? Szerelmes vagyok a páromba, nem akarom elveszíteni de a kutyámról sem vagyok hajlandó lemondani. (Van még egy kutyánk, így az sem megoldható, hogy a kutya másik szobában vagy az előszobában aludjon!) Amikor rákérdeztem, miért nem szereti, azt mondta imádja mert ari meg minden, de a hátam mögött van, hogy a fenekére csap, ha a kutya nyüszít (mert fél). Ennek ellenére a kutyám imádja, de nem érti, hogy 4 hónapig velem alhatott minden meg volt neki engedve, most hogy jött ez az új fickó, semmit sem szabad csinálnia! Segítsetek, mit tegyek?
2009. jún. 3. 07:45
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
77%
Lehet hogy most sokan lepontoznak, de az a véleményem, hogy a kutya olyan mint egy gyerek. Ha volna egy gyereked a volt párodtól, azt is kilökné az ágyból? Próbáld megértetni vele, hogy nem azért szereted, mert a volt párodtól kaptad! Vagy vegyél a kutyusnak egy kis kosarat, és szoktasd oda, hogy abba aludjon.
2009. jún. 3. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
82%
Előző vok :) Nálunk is volt ilyen, nekem egy kis tacsim volt, a párom nem tudta elfogadni, addig meddig bántotta, ilyeszgette, amíg megkapta a kezét. Na onnantól kezdve, alig bírtam közéjük állni. Kiadtam a párom útját. A kiskutya tök sokáig tűrte, hogy piszkálják, hogy semmiségekért lebaltázzák. Tudom mit érzel....
2009. jún. 3. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
még csak 19 leszek, korai lenne a gyerek de értem az összefüggést. és köszi.. a kosárral az a baj, hogy szétrágja :(
2009. jún. 3. 08:08
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezt így elmondhatod nyugodtan a párodnak is. Nem értem, miért a kutyára haragszik, ha a volt párodra féltékeny... Mellesleg nem hinném, hogy joggal. Vagy talán ismerik egymást?

Valami kompromisszumos megoldást biztos lehet találni. Mondjuk az a kosár tényleg jó ötlet. Azt mondod, nem azzal van a baj, ha kitúrja az ágyból, egy kutyusnak szerintem sem a mi ágyunkban van a helye, akármennyire is szeretjük. Még egy macskát is nehezen tűrnék meg az ágyon... De ez az én saját véleményem.

Viszont a viselkedésére nem tudok jobb megoldást: gyerekes dolog a kutyán levezetni az indulatait, meg egy kutya miatt féltékenykedni...

Azt gondolja talán, hogy ő nem tudna neked akkora örömet okozni, mint a volt párod ezzel a kis állattal? Vagy komolyan nem értem...

Üljetek le, és beszéljétek meg.

Ultimátumot talán nem kell adni. ("Vagy én kutyástul, vagy a kutya nélkül én sem."), vigyázz, te se kapj ultimátumot ("vagy a kutya, vagy én")

2009. jún. 3. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Először is nem normális (már bocsánat, nem úgy értem) a barátod sem, hogy egy kiskutyára haragszik, vagy őrá féltékeny. Először is vele kell tisztáznod a helyzetet, hogy erről a kiskutya nem tehet, hogy kitől kaptad. Ha van elég érett akkor megérti.

A másik viszont, hogy a kutyának sem kell melletted (közöttetek) aludni az ágyban. Menj el egy kisállatboltba, és vegyél neki egy kis fekhelyet. Biztosan találsz olyat, amit nem rág szét. És akkor egyikük sem lesz kiváltságos a másikkal szemben. egy kutya mégiscsak egy kutya. Ha ezt megteszed, szerintem utána már jogosan várhatod ela barátodtól, hogy normálisan viselkedjen a kutyával.

2009. jún. 3. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

08:14-es vagyok, kis helyesbítés:

"mi ágyunkban" - nem úgy értettem, hogy nekem is kutyám van, aki szeret az ágyamban aludni, és a párom kitúrja onnan

1: nincs kutyám

2: nem alszunk együtt a párommal rendszeren

Általánosságban értettem, ránk, mint emberekre. :)

Csak látom, kissé értelmetlenül fogalmaztam.

A kosárra meg az az ötletem támadt, hogy biztos kapni fémkosarakat is, vagy olyat, amit direkt erre a célra fejlesztettek ki, és azt nem rágná szét. ?

2009. jún. 3. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
82%

Legyünk realisták. A pároddal együtt leszel kb 2-3 évet a statisztikák alapján, lehet örökre lehet nem. Bár ha egy kutyán kiakad valószínű, hogy csak pár év lesz az. A kutya eléldegél jóval tovább mint 2-3 év és tuti hogy a kutyád sose bánt meg, nem ver át, nem fog megalázni.


Tehát kutya marad párod repül. 1 hónapos a kapcsolat nincs mit vesztened.


Már házas vagyok de életem előző kapcsolataiból van egy kutyám, 2 macskám, 1 asztali lámpám, 1 karórám, 1 kis szobrom és nem vagyok hajlandó egyiktől sem megszabadulni mert mindhez kötődöm:) Feleségem is megérti és neki is vannak régi dolgai...

2009. jún. 3. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Úúh, ha én mindentől meg akarnék szabadulni, vagy csak meg kéne válnom, ami a volt barátaimra emlékeztet, egyhamar kiürülne a szobám... Nem tudnék hol internetezni, nem tudnék milyen pizsamát felvenni, nem tudnék a kedvenc tányéromból enni... Ezernyi apró dolog, ami a régi dolgokra emlékeztet, ha csak közvetetten is...

Szóval így belegondolva... Az ember akkor jár a legjobban, ha soha nem jár senkivel... :P - oké, erős kritika volt.

De azért minden viccnek a fele igaz, ezt ne feledd!

Szóval szerintem a párod is elgondolkodhatna rajta, mennyi mindent őrizget a volt kapcsolataiból, még ha nem is gondolja végig. ("ezt a ruhát akkor viseltem, mikor először randiztunk az ex-szel", és így tovább)

2009. jún. 3. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
31%
egy szőrös, bűzlő állattal alszol, ami random lepisálhat? zseniális...
2009. jún. 3. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
68%
Most nem azért, de az alvás kicsit durva. Akármennyire is szeretném a barátomat, én sem lennék hajlandó egy kutyával egy ágyban aludni. De az alvós dolgot leszámítva nem értem, nem a kutyára kéne haragudni.
2009. jún. 3. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!