Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit csináljak? Elhagyjam?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit csináljak? Elhagyjam? Elegem van abból, hogy a barátommal mindig a pénz miatt veszekszünk.

Figyelt kérdés

Én és a családom jól élünk,elég sokat keresnek a szüleim.A barátomék viszont nem olyan gazdagok,ami engem nem is zavar,de ő folyton ezzel jön.Szinte mindig az anyagi különbségek miatt veszünk össze és ebből már elegem van.

Én igénylem,hogy hétvégente eljárjunk moziba,étterembe vagy csak beüljünk valahová.Ő ilyenkor mindig azzal jön,hogy ez milyen sokba kerül és hogy itthon is ellehetnénk.Mindig mondom neki,hogy fizetek én,nem kell neki finanszírozni ezeket,de ő ragaszkodik hozzá,emiatt csak nagy ritkán megyünk ilyen helyekre.Viszont ha ő nem akar/tud menni velem,akkor én elmegyek a barátnőimmel,mert nem tudok itthon ülni egész hétvégén.


Most is itt volt nálunk és én még reggel írtam egy listát,hogy milyen "extrákat" szeretnék majd a kocsimhoz és aláírtam a végösszeget.Kérdezte,hogy az mi és mondtam neki,hogy majd ha megkapom az autót,akkor azokat még szeretném bele.Erre elkezdett cirkuszolni,hogy miért nem mondtam neki,hogy ilyen nagy ajándékot kérek és hogy miért nem beszéltem meg vele ezt,segített volna kiválasztani a kocsit...Én meg mondtam neki,hogy azért ne mondtam neki,mert már eldöntöttem,hogy milyen kocsit akarok és nem gondoltam,hogy érdekelné.


Baromira rosszul esik,hogy én mindig próbálok neki segíteni,ha van valami gondja,akkor meghallgatom,de amikor tanácsolok valamit,akkor azt kapom,hogy "Te ezt úgysem érted,neked az ilyenek nem problémák."


2012. febr. 26. 15:32
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
11%
Minél előbb, hagyd el ezt a srácot:), sokkal jobb lányt érdemel helyetted, te csak egy pénzéhes, kis k/urva vagy, aki mindent meg kapott a szüleitől... ennyi az egész
2012. febr. 26. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Vicuska87 ***** válasza:

A barátod biztos rosszul érzi magát! Gondold magad, az ő helyébe!

Olyan, mintha egy eltartott lenne, és ő nem tudja kielégíteni az igényeidet, amire vágysz! Hétvégi bulizás, autó, vásárlás, stb.!

Én a barátod helyébe már rég otthagytalak volna!

2012. febr. 26. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Nem illetek össze. nem hibás senki. sajnálom, de a társadalmi rétegbeli különbségbe gyakran beletörik a párok bicskája.
2012. febr. 26. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
52%
Sajnos más társadalmi helyzetben vagytok és ezért nem egy az értékrendjeitek és totál máshogy látjátok a világot. Neked egy gazdag pasit kell keresnek aki kielégíti a vágyaidat... Ha fordítva lenne ez gondolj bele egy kicsit. A fiúnak nagyon szar lehet ez és még nem is tehet róla, csak nem értem hogy hogy vagytok együtt...
2012. febr. 26. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Nem vagyok se pénzéhes,se k.Nem tehetek arról,hogy nem vagyok itthonülő és szeretek társaságban lenni.

Nem is várom el,hogy ő fizessen,ezért mondom neki mindig,hogy majd én fizetek.

2012. febr. 26. 15:50
 6/16 anonim ***** válasza:

#1:

idióta vagy :)


amúgy szerintem is hagyd ott... de ez az ő hibája ha te mondod, hogy nem gond ha te fizetsz meg stb, de ő még mindig ezen kattog akkor az hibája.. így tényleg csak a veszekedés lesz mindig

2012. febr. 26. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
ha a pénzen veszekednek a párok, az régen rossz.
2012. febr. 26. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Javaslom, hogy függetlenítsd magad a szüleidtől, élj saját keresetből, tőlük abszolút külön. Így vélhetően közelebb kerül az anyagi helyzetetek. Kíváncsi vagyok, mi erről az ötletről a véleményed.
2012. febr. 26. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

nem csodálom hogy rosszul érzi magát melletted a barátod, csak nem veszed észre magad.

a mi családunknak régen rengeteg pénze volt, nagyon el is voltam kényeztetve, csak úgy szórták nekem a pénzt. ha nem kértem, akkor is kaptam. az egész baráti társaságban, az egész suliban én származtam a leggazdagabb családból, ami a bulizások kezdetével kezdett kiütközni az ellentétekben. aztán csődbe ment a cégünk, a nagy házunkat el kellett adnunk, volt vagy 3 kocsink, mindet eladtuk. semmi zsebpénzt nem kaptam otthon mert egy idő után az is probléma volt hogy a számlákat kifizessük. akkor gimis voltam és elkezdtem délutánonként dolgozni. ezzel függetlenítettem magam és egy részét a családi kasszába is bele tudtam adni. jöttem egyetemre, de a helyzetünk még mindig nem lett jó, diákhitelt vettem fel és abból éldegéltem meg a diákmunkákból. azóta, eltelt 2 év, és most már szinte megint ott tartunk mint régen, de már senki nem pazarol itthon. most hogy végre megint sok pénzünk van, még mindig az akciós vagy olcsóbb termékeket vesszük meg amiből csak lehet, spórolunk a fűtéssel villannyal, vízzel. van egy barátom aki jóval szerényebb körülmények között él mint én, éppen ezért én sosem hívatom meg magam vele sehova. ha együtt eszünk valahol, akkor csak akkor fizeti az enyémet is ha éppen nagyon ragaszkodik hozzá. sokat filmezünk is, de moziban még 1x sem voltunk. minek? itthon a kanapén, összebújva, a plazmatévén (ami gondolom nektek is van) sokkal kellemesebb megnézni egy filmet. bulizni is eljárunk, olyan helyre ahol nincsen belépő és x óráig pl vannak kedvezmények.

ebből az egészből azt akartam kihozni, hogy tényleg nem fogod átérezni az ő helyzetét és nem fogsz tudni az ő fejével gondolkozni addig amíg te meg nem tapasztalod a saját bőrödön, hogy milyen amikor számolgatnod kell a pénzed a hónap végén.


21L

2012. febr. 26. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

annak,hogy nem ülsz otthon nem kell egyenlőnek lennie a hetente étterembe és moziba járással. hiába mondod hogy te fizetsz, szerinted az a férfiúi önbecsülésének mennyire tesz jót? megszoktad a kényelmet, azt,hogy megkapod amit szeretnél, és lehet, hogy felmerült benne, hogyha összeköltöznétek majd valamikor, akkor ő nem lenne képes ezeket a feltételeket megteremteni neked, mivel nem úgy tűnik hogy kevesebbel beérnéd, vagy nagyon törnéd a fejed azon, hogy hogyan lehetne kompromisszumra jutni. férfiként ő szeretne rólad gondoskodni, de folyton azt érezteted vele, hogy a szüleid ezt megteszik helyette és ő mindig alárendelt szerepben marad.pl. esküvőnél sem érnéd be szerényebbel, ház stb.

ezt addig nem értheted, amíg nem voltál ilyen helyzetben, de nőként ezt is más lenne átélni.

vagy lejjebb adsz az igényeidből, vagy, ahogy előttem említették, elköltözöl és mindent saját erőből teremtesz meg, vagy szakíts vele. egyikőtöknek sem jó így.

2012. febr. 26. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!