Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ez már csak megszokás, ragaszk...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez már csak megszokás, ragaszkodás vagy szeretem még?

Figyelt kérdés
Lassan 4 és fél éve vagyok együtt a barátommal. Ő 21 én 20. Ő az első komoly kapcsolatom. Voltak előtte többen is, és a kapcsolatunkban volt 2 szünet (pár hetesek), mind a kettő szünet alatt én mással együtt voltam. De már másodjára akivel össze jöttem, úgy éreztem hogy megfogott és nekem kell. Csak dobott. Most is néha beszélek vele, és mivel az egyik kábel tv szolgáltatónál dolgozik ezért fel is szokott jönni, bár akkor én általában dolgozok. Sokat gondolok rá, és nem tudom mi tévő legyek. A barátommal bizalmatlanok vagyunk, féltékenykedés, veszekedés. Nem tudunk együtt lenni, mert az ő szülei nem tűrnek engem, az enyémek meg őt. Úgy érzem néha hogy nem tudnám elhagyni, mégis csak az a kábel tv-s srác van az eszembe. De félek a biztosat a bizonytalanért otthagyni. Nehéz esetek vagyunk mind a ketten, de még is 4 éve együtt és már az összeköltözést tervezzük régen, de nem tudom szeretném e igazán. Az első szünet alatt még nagyon kellett hiába voltam mással, de a másodiknál már nem akartam amíg nem dobott a kábel tv-s. Szerelmet igazán nem érzek, de a szeretet és a ragaszkodás megvan. Rajta érzem, hogy még mindig szeret. Segítsetek mi tévő legyek. Előre is köszönöm.
2009. jún. 7. 21:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Szerintem dobjátok fel a kapcsolatotokat vmivel. Úgyis itt a nyár, menjetek el kettesben pár napra valahova nyaralni és ott csak egymásra koncentráljatok. Ha meg mégis úgy döntesz hogy szereted a barátodat akkor minden lehetséges eléhetőséget szüntess meg a kábel tv-sel. Töröld ki a telódból a számát, töröld l msn-ről, iwiw-ről myvipről akárhonnan és egyákltalán ne keresd. Bizonyára azért fogott meg a kábel tv-s srácban valami mert az a "valami" a barátodban nincs meg. Beszéld meg a barátoddal és vhogy vezesd rá hogy legyen olyan mint a kábel tv-s srác. nem tudom mennyire értetted, de mondok egy példát. Pl: ha a ábel tv-s srácban az tetszett meg nagyon hogy humoros és a barátod nem nagyon akkor mond a barátodnak hogy olvasson vicceket, mondja el neked, csináljatok vices dolgokat, kérd h röhögtessen meg és lehet máris "lángra kapsz" :)
2009. jún. 7. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
köszönöm ebben lehet valami :) bár az a baj, hogy ők alkatilag sem egyeznek! A barátom sovány, alacsony alkat, a kábel tv-s (továbbá: tv-s :-)) pedig magas, ad magára, gyönyörű a szeme és nem szép dolog ezt mondani, de férfiasabb is mint a barátom! Az ilyen típusú férfiakat szeretem jobban, de nem csak innen fúj a szél! Mivel már egyszer dobott, félek hogy ő nem így gondol rám, hogy esetleg össze jönne velem megint, de újra dobna, mondván hogy "neki nem kell barátnő mert ismeri magát"! Félek, hogy újra lejátszódna ez a történet, és ismét vissza akarnék táncolni a barátomhoz! Mókuskerékben érzem magam, nem tudom mit tegyek! Nem érzem, hogy ő az akivel le tudnám az életemet élni, de nem is tudok tőle elszakadni :(
2009. jún. 7. 22:10
 3/14 anonim ***** válasza:
Akor pedig muszáj lesz erőt venned magadon és megmondani neki hogy nem akarod folytatni a barátoddal. hidd el sokkal könnyebb lesz úgy. Gondolom sokat veszekedtek, ettől megszabadulsz, nem fogsz annyit stresszelni. Ha nem szereted már a barátodat annyira, akkor hagyd, nem csak őt hanem magadat is kínzod. Ha meg megakarod menteni a kapcsolatotokat akkor csináld azt amit az elöbb leírtam. Szerintem jó ötlet. Ha meg az a gond hogy a barátod nem elég férfias, küld el konditerembe :) Vagy járjatok együtt. pár hónap és férfiasabb lesz mint most. :)
2009. jún. 7. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Szerintem meg ez már rég nem szerelem. Ragaszkodás, birtoklás bőven, félelem az egyedülléttől, illetve az a kellemes komfortérzet, hogy valaki szeret, valaki van. Tudom, nem esik jól, de saját tapasztalatból beszélek (ami persze attól még lehet eltérő a tiedtől, mert nincs két ugyanolyan eset). Nagyon egyszerű a képlet: ha szereted, nem kacsingatsz félre.
2009. jún. 7. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
az a baj, hogy jár ő, csak alapból olyan kis vékony :) nem mondom, hogy nem tetszik, de így, hogy jött egy olyan férfi az életembe, aki tényleg teljesen az ideálom, úgy nagyon nehéz már úgy tekintenem rá mint régen! nagyon fáj a szívem, és meg kéne vele beszéljem, csak félek a reakciótól, vagy hogy nem tudjuk normálisan megbeszélni, mert nem fogja megérteni (férfi büszkeség). Nem tudunk olyan sok időt együtt lenni, sokat dolgozom és nem is alszunk együtt (szinte soha, azért amit írtam a kérdésbe) és így nagyon nehéz az együttlét is (ami már nem is az igazi)
2009. jún. 7. 22:29
 6/14 A kérdező kommentje:
22:25 igen ez így van sajnos! és ez az amiből nem tudok kilábalni! a környezetembe mindenki kb. ugyan ezt mondja, de egyszerűen most "nem hall, nem lát, nem beszél" szituba vagyok, magamba gyötrődök és félek hogy nem tudok lépni! bár ha belegondolok, sokat dolgozok, barátok körülvesznek, remélhetőleg segítenének is átvészelni! Csak mégis az a félelem az egyedülléttől és az igazság hogy nem tudom a múltat elengedni :(
2009. jún. 7. 22:32
 7/14 anonim válasza:
:(
2009. jún. 7. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
Sajnos a hosszú párkapcsolatok átka a szép múlt,a boldog tervezgetés aztán a szépen lassan kihűlni kezdő szerelem, majd valamelyik fél részéről a félrekacsintgatás, aztán a dilemma hogy mi is legyen!Gondold át ésszerűen a dolgokat, hogy meg éri e neked ezt folytatni, és ne legyél önző!!! Mert ezzel csak hülyíted magad is és a barátodat is! Gondold magad a helyébe, nem tudja, hogy te már így érzel, csak élteti magába az érzelmeket, erre Te pedig úgy öleled vagy csókolod meg hogy közbe a tv jár az eszedbe! Ez nem szép dolog és benned is a világ törne össze, ha megtudnád hogy a barátod így érez, úgy hogy arra sem méltat hogy ezt megbeszélje veled! Fontold meg és ültesd le!
2009. jún. 7. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
Az előttem szólónak igaza van!Az én exem 7 év után egy fiatalabbra cserélt le!Én buktattam le vagyis én találtam rájuk a pasi lakásán!Hülyített, bár azt állítja nem régóta, de nem hiszek neki!Azt hittem az életem megy tönkre és úgy voltam vele énis ha elmondja, elém áll és azt mondja hogy figyelj ide én már nem érzem azt hogy együtt tudok veled maradni, váljunk el békességbe, akkor azt mondom hogy ez van nem erőltetek rád semmit legyen így, de akkor elmondhatom hogy odaállt elém és korrekt volt!De így hogy a hátam mögött egy ideje így azt hittem ott taposom bele a földbe!úgyhogy a tanácsom nekem is az: mond meg neki,tájékoztatsd az érzéseidről mert ha nem mondod meg neki azzal sokkal nagyobb fájdalmat okozol neki mint ha odaállsz és elmondod!
2009. jún. 7. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm a válaszokat és át is rágom ezt az egészet, alszok is rá egyet, és fogok is beszélni a barátommal!még egyszer köszönöm!
2009. jún. 7. 23:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!