Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit csináljak? Hogyan csináltá...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit csináljak? Hogyan csináltátok ti ezt végig? Mi erre a megoldás?

Figyelt kérdés
Teljesen kész vagyok! A párommal vége lett és nem tudom hogyan dolgozzam fel. Egyszerűen minden kapcsolatot törölt velem, és messziről elkerül, pedig nem zaklattam, és nem is akarom zaklatni. Nagyon szeretem és nagyon fáj hogy így viselkedik velem amikor tudja, hogy mennyire bolondulok érte. Hogyan lehet ezt elviselni és mit csináljak hogy ne érezzem ezt az átkozott szar érzést. Úgy érzem belehalok. Együtt voltunk 3 évig és olyan nehéz elfogadni hogy nem szeret és nem kellek neki. Közös megegyezés alapján szakítottunk mert már nem bírtam mellette. Bármi is történt nagyon szeretem és megőrülök hogy nincs velem! 27 éves vagyok és ő is. Annyira zaklatott vagyok és csalódott. Miért nem tudott szeretni és miért nem voltam számára elég fontos... hogyan tehette tönkre az álmaimat. Ő olyan könnyen túllépte magát rajtam és ez nekem annyira fáj! Vele terveztem a jövőt, tőle akartam gyereket és még nem sikerült túllépnem rajta. Már két hete, hogy szakítottunk, de még mindig úgy fáj a szívem utána. Fáj az elutasítása, pedig tudja hogy mennyire szeretem és mennyire fontos. Ha arra gondolok, hogy soha nem látom viszont, soha nem érinthetem, belehalok a fájdalomba. Egyszerűen nem tudok kezelni ezt a helyzetet. Hiába tettem meg mindent, tönkrement a kapcsolatunk! Úgy érzem vele együtt én is tönkrementem. Annyira kétségbeesett vagyok!
2012. márc. 4. 23:53
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Ha már túl vagy az akut szakaszon, és még mindig úgy érzed, hogy nem tudod egyedül elfogadni az új helyzetet, vagy nem értesz még valamit, akkor keress fel bátran szakembert (pszichológust), hiszen ők pont erre vannak.


Nem "küldelek" hozzá, hanem ez a Te döntésed.


Konkrét tanácsokat nem tudok adni, nem hiszem, hogy bárki is egy-két bekezdésnyivel jelentősen sokat tudna segíteni, ezért javasoltam a szakembert. Ott van lehetőség a részleteket is megbeszélni.


Fontos továbbá, hogy jó szakembert találj, előbb-utóbb az is sikerül...

2012. márc. 5. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim válasza:

Kedves Kérdező!


Nem tudtam, hogy nő vagy, a kérdésedből nem jött ki, nem is értem, hogy mások hogy jöttek rá, hogy nő vagy, szóval valami elkerülte a figyelmem.


Elnézést!


S mivel nem vagyok hímsoviniszta, mégha az első válaszom kissé erőteljes is lett itt-ott, amit írtam nagyjából egy nő esetére is alkalmazható. Szóvak kicsit átfogalmaztam, kérlek olvasd el.


Emlékszem, mikor velem volt ilyen. De kvrva szar volt; el sem hiszem, hogy anno felhívtam őt, miután már szakított velem, s bőgtem, g3ci, bőgtem, mint valami szaros ki pondró. Talán háromszor is felhívtam... igen, emlékszem, s mind a háromszor is bőgtem. Talán négyszer is! Mennyi voltam, 23?! De most is bőgnék 28 évesen, hogy a f@szomba ne. Nekem azért volt sz@r, mert egy szakra jártunk az egyetemen, mindig láttam... micsoda bestiák a nők, szakadjanak meg ;-). Viszont Neked, kedves kérdező, könnyebb lesz úgymond valóban túllépni, ha nem látod. Ráadásul 3 év... a szerelem azért elmúlik ennyi idő alatt, valami más maradt "csak" meg. Bizonyos szokások ennyi idő alatt kialakulnak az emberben, és ha hirtelen változtatni kell ezeken a szokásokon, pánikolunk és nem győzünk a fejünkhöz kapni. Jóindulatból írom, de Te már nem vagy szerelmes, egészen egyszerűen félsz változtatni a szokásaidon: azokon a szokásaidon, amiket a vele együtt-töltött 3 év alatt fejlesztettél ki magadban, magad körül. A szerelem, s a Te esetedben - hidd el - csak a szerelem emléke, megtréfálja a tudatodat. Jól írták előttem páran, változtass - biztos nehéz lesz persze - a viselkedéseiden, a szokásaidon. Vagy pedig van egy másik megoldás: kifetrenged. Mint én a migrénemet. Kész. Izzadtan, hányásszagúan, ragacsosan, órákon, napokon át fetrengesz, annyira szenvedsz. Pár hét, de bejön! Kapsz egy hírt, hogy az exed már más nővel van, és másnak teszi be, ez van, megkönnyebbülsz. Nem kell már vele foglalkoznod. Téged az is bánt, hogy nem tudod, hogyan kell visszaszerezni. De kit? Mit? Egy pÖcst, aki úgy bánt Veled, kedves kérdezővel, mint egy kutyával? Seperd ki szíved rózsakertjéből! Te egy okos, szép, szenvedélyes, büszke gádzsi vagy. Szeretnek a férfiak, és komoly jövő áll előtted. És a f@szi előtt? Feneketlen mélységet látok, a butaság és az öngyűlölet fenektlen mélységét. A f@szi rá fog döbbenni, hogy mit vesztett azzal, hogy kidobatta magát. S visszaakar majd jönni hozzád; igen ám, de Te addigra 2 gyerekkel az oldaladon mész az óvodába magad mögött hagyva a múltat. Ami nem is volt olyan jó, csak voltak szép pillanatok. Sok szép pillanat, mi tagadás.

Nem próbáltam, de lehet, hogy más férfi közelsége is segíthet ezen. Nem akarok közönséges lenne, de más férfi... szakálla, érted. Bár, ha nem vagy olyan nagy fiúzós amúgy, akkor ez nem opció.


Kitartást. A férfiak buták. Türelmesnek kell lenni velük.

2012. márc. 5. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm, kedves utolsó! Kicsit megmosolyogtattál szenvedéseim közepette az első válaszoddal, de próbáltam magamban átfogalmazni és nem haragudtam meg rád először sem. Köszönöm, hogy írtál!



A pszichológus jó ötlet, mert én is gondolkodtam rajta, de azt hiszem nekem most csak az kell, hogy valaki elmesélje neki milyen volt, és elmondja, hogy ez a tetves érzés nem tart örökké, és lépésről lépésre el fog múlni. Talán arra is választ kerestem, hogy mennyire van szükségem szakemberre, hogy én reagálom túl a dolgokat, vagy ezt mindenki így éli át? Mondhatnám, hogy túlfogom élni, de összetörték a szívem, belegázoltak a lelkembe, és nem kellek, nem vagyok elég jó annak, akiért én az életemet is adnám. Olyan nehéz ezt felfogni és megemészteni. Szabadulnék az érzéstől, mert úgy érzem még levegőt sem kapok tőle, de nem megy úgy, ahogy én akarom.

2012. márc. 5. 02:14
 14/19 anonim ***** válasza:

Már két hete, hogy szakítottunk


Anyus. 3 hónap múlva is sz@rul leszel. Tapasztalat.

3 év sok idő, ha tényleg szeretted, akkor bizony a gyógyulás eltart egy darabig.

2012. márc. 5. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem most lesz lassan egy hónapja, hogy így jártam, ha gondolod írj privátot, beszélgethetünk, tarthatjuk egymásban a lelket. Tényleg csak az idő segít, tudom, mindenki ezt mondja, csak mit csinálj, hogy múljon az a rohadt idő :)

Nekem ez a mostani volt az első hétvégém, mikor jól éreztem magam, már látom az alagút végét. Eddig én elsősorban azzal voltam elfoglalva, hogy átgondoltam mindent, megkerestem, hogy hol, miket hibáztam, és felismertem, hogy nekem is változnom, fejlődnöm kell, hogy ugyanebbe a cipőbe már ne kerüljek többé. Pokoli volt, tényleg. Én elkezdtem pszichológushoz járni, az is sokat segít. Blogot is írok, hogy a gondolataim le legyenek írva, és hogy azok a tanulságok, amiket most felismertem, ne felejtődjenek el akkor sem, ha majd megint boldog leszek. Megírtam a soha el nem küldött búcsúlevelem, meghallgattam a sírós dalokat, kicsit átadtam magam a szenvedésnek, mert az is kell az életben.

Gondolj arra, hogy olyan mélyen vagy most, hogy onnan már csak felfelé lehet!


Tudom, hogy te még nem vagy kész arra, hogy befogadd őket, de megosztom veled azért a pozitív gondolataimat az üggyel kapcsolatban, mert mostanra elkeztek jönni.

Az a bizonytalanság, amit most érzünk, csak elsőre ijesztő. De te is tudod, milyen furcsa és különleges dolgokat tud hozni az élet, most egy iszonyatosan izglmas időszak elé nézünk, hiszen bármi megtörténhet! Jön a nyár, lehet szingliskedni, csajoskodni a barátnőkkel, féktelenül bulizni, eszetlenül pasizni! Emlékszel még milyen jó az? Tudom, most ez még nem lelkesít, de néhány hét, és tetszeni fog neked is.

Most van időd magadra! Ha a kapcsolat alatt elkényelmesedtél, most itt az ideje elkezdeni sportolni, fogyókúrázni.

A zene is rengeteget segít, a sírósak és a vidámak is. Nekem rengeteget segített egy egyéjszakás kaland, megtapasztaltam, hogy kívánatos vagyok, szép vagyok, akarnak engem mások is, nem ő az egyetlen férfi a világon! Persze, ilyenkor még nem vagy kész kapcsolatra, benne van a pakliban, hogy az egyéjszakás boldogság helyett belebőgsz az illető nyakába szex helyett, de segít átlendíteni a holtponton.

Most nagyon sötéten látod a világot, de hidd el kiszürkül, és végül lehet még újra rózsaszín is! Használd ezt az időszakot a fejlődésre! Változtass rossz szokásaidon, csinálj olyasmiket, amire eddig nem volt időd!


Rengeteget tudnék erről írni, de nem tudom mennyire érdekel. Ha szükséged van támogatásra, írj nyugodtan!

És gondolj arra, hogy nem katasztrófa történt! Nem maradtál hajléktalan két gyerekkel, pedig te is tudod, hogy abból is fel szoktak állni! Egy válás után milyen nehéz lehet, neked ezzel most nem kell foglalkoznod. Szabad, független nő vagy, ha új életet akarsz kezdeni külföldön, arra is megvan a lehetőséged! Nem sírnak a gyerekek az apjuk után, nem vagy a saját életed rabja, nem kell benne élned egy rossz kapcsolatban más lehetőség híján, tiéd a világ!

2012. márc. 5. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
El fog múlni, csak idő kell hozzá. Egyet mondhatok, nagyon szerencsés lesz a jövendőbeli párod, nagyon tudsz szeretni, és ez nagyon fontos dolog! Értékes vagy, próbáld meg elfelejteni, és ha még nem is most, lesz egy olyan párod, akivel nagyon boldog leszel.
2012. márc. 5. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Velem is hasonló a helyzet.:( Bár mi egy ideig tartottuk a kapcsolatot, de az utóbbi 1-2 hónapban már egyáltalán nem beszélünk. Mondjuk nem csoda, ez a kapcsolattartás is csak azért volt jó számomra, mert reménykedtem benne, hogy visszahódíthatom. Ebből persze további konfliktusok és veszekedések lettek. Mostmár minden hidat felégetett, és nagyon fáj, hogy négy évet csak így kitöröl az életéből, szemrebbenés nélkül, míg én itt emésztem magam. Ráadásul anyukáját is nagyon szerettem, egyik barátom anyjával se voltam ennyire jóban, mint az övével. Csak is az motivál, hogy próbálok változtatni a külsőmön. Sokat sportolok, adok magamra, próbálok szociálisabb is lenni, jó munkahelyet találni, hogy lássa az a szemét, hogy mit vesztett.:) Egyébként örülj neki, hogy semmilyen formában nem tartjátok a kontaktot, hidd el, úgy sokkal nehezebb lenne, nekem is talán most lesz a jó, hogy nem tudok minden egyes mozzanatot az életéről.
2012. márc. 5. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Én is ugyanebben a szituban vagyok 1,5hete,és nagyon elegem van:(Volt már több összeveszésünk,de ez a mostani más.Ő is kifordult magából,nekem is volt 1-2hibám.És a legnagyobb fájdalom az,hogy ezeket nem lehet megbeszélni vele,mert csak a saját igazát hajtogatta.Nem kellene szeretnem,de nagyon szeretem,csak vele tudtam volna elképzelni a jövőt,esetleg gyereket.Az összes tervemet felborította ugyanúgy,és nincs már kedvem több faszival megismerkedni,belefáradtam.Gyomorgörcsöm van,hevesen ver a szívem,gondolataimat semmivel nem tudom elterelni,akármit csinálok.Ebbe őrülök bele.Ő meg lehet piknikel,és azon örvendezik hogy esetleg szarul vagyok.A szakítás után 4nappal küldtem idegből 2sms-t,amire 3nap múlva válaszolt ugyanolyan bunkó stílusban,kitöröltem a számát,h még véletlenül se tudjak neki írni,mert olyan düh van bennem,hogy állandóan irkálnék.Viszont büszkeségemnek is kell lenni,bár aztán nem hiszem hogy ezzel sokat elérek,mert eddig ha szerettem valakit,párszor már félreraktam.Állandóan a telóm nézem,ettől is a falnak megyek.Bulizni nem járok,még a pia se segít,mert csak idegesebb leszek.Mivel nem vagyok nagy társasági ember,így ha van barátom,nekem ő a legfontosabb az életemben,ezért a szakítás nálam egyenlő a halállal,brutál szarul viselem.20évesen még nem érdekelt.De 30évesen simán össze tudok törni.És csak nyüglődök és nyüglődök,pont mikor most jön a tavasz.Nem tudom hogy lehet túlélni,de az egyedüllétnél rosszabb nincs nekem.És idegesít,hogy fölényben érzi magát,meg bírja állni hogy ne keressen,mindezt gondolom tudatosan.Mindegy,én azt csinálom hogy semmilyen módon nem lépek vele kapcsolatba,aztán majd rájön az idióta hogy mit is veszített el.Kitartást kívánok neked is,írhatnánk néha ide helyzetjelentést:)
2012. márc. 6. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló, mintha csak magamat olvasnám. Ha gondolod, írj privátot!
2012. márc. 7. 14:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!