Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Nem tudom, hogy boldog vagyok-...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem tudom, hogy boldog vagyok-e vagy csak visszatart egy-két dolog?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


4 hónapja van barátnőm, aki 15 éves. Én 18. Aki gondolja elolvassa...


Első 1-2 hónapban minden jó volt...khm. lett volna. Nagyon sokat törődtem vele, fontosnak tartottam eleinte őt, a gondjait, mindig lestem az igényeit, amennyire tudtam odafigyeltem rá. Szóval foglalkoztam vele, ezt ő érezte is.

Viszont az utóbbi 2 hónapban nekem ez már nem megy. Belefáradtam, hogy örökké csak én foglalkozok vele, oda figyelek rá, figyelmes vagyok, törődök vele és én ezt nem kapom vissza. Leginkább az vette el az energiámat az egésztől, hogy a 2. hónapban kezdődött az, hogy akárhányszor megöleltem, egyáltalán nem ölelt vissza. Hiába húztam magamhoz, szinte ellökött magától. 2. hónap végén egy sulis napon délután egy busszal mentünk haza ahogy szoktunk. Persze ugyan ez volt, hiába öleltem egyáltalán nem ölelt vissza. Haza értem délután 3-4 fele, megírtam neki hogy majd beszélnünk kell. Egész estig írogatta a kérdőjeleket, próbált magyarázkodni olyan dolgokért amiket nem is csinált.. este 8-9 fele felébredtem, aztán "egy az egybe" megírtam neki a problémámat. Másnap kiderült délután 5ttől este 8-9ig sírt, mert nem írtam vissza és félt, nehogy vége legyen.

Ez csak egy példa, hogy feltudjam tenni a kérdést: Nem értem, hogy miért kell összeveszni minden egyes dologért? Miért nem lehet megérteni normális szóból, hogy mire van igényem. Direkt kérdeztem is többször, hogy gondot jelent-e az igényeim. Nem... tudom hogy jól esik a törődés, nekem is...

Nem veszi észre ha baj van, csak akkor ha már nem tud rajta segíteni. Pedig próbálom egyértelműen jelezni, de sosem veszi észre. Erről már nagyon sokat beszélgettünk, mondja is hogy ő próbál figyelni. De hát valahogy mégsem sikerül, pedig olyan jól esne...

Ebben a 4 hónapban nagyon sok minden történt ami megerősítette a mi kapcsolatunkat. Történt olyan dolog is, ami miatt majdnem elváltak útjaink, ugyanis nem vagyok képes elviselni ha az elejétől kezdve nem korrektek, őszinték velem.. azóta is azon rágom magam, hogy ki kellene lépjek ebből a kapcsolatból, de nem merek, saját magam miatt. Nem voltam túl jól lelkileg a utóbbi jó néhány hónapban. Most is csak ez a kapcsolat tart két lábon. (Nem "kamaszkori ereketfelvágom" hülyeségről van szó, még mielőtt valaki félreért) Másrészt meg szeretem is, ő is engem. Tudom, érzem hogy szeret. Ez tart vissza attól, hogy szakítsak. Biztos akadna más lány, sőt. Nem nézek ki olyan rosszul a visszajelzések alapján.


Nem tudom... lehet, hogy kicsit túl dramatizálom a helyzetet, mert nekem ő az első tényleg komoly barátnőm, megmittomén... de akkor is. Szükségem van szeretgetésre, törődésre, arra hogy fontosnak tartson engem és a gondjaimat, érdeklődjön felőlem, arra hogy egy nap 50x elmondja hogy szeret, és a szeretlek szó ne csak egy üres "szeretlek" legyen hanem érezzem is és mindezek mellett oda figyeljen legalább annyira rám, mint én rá. Nekem ezek egy kapcsolatban alap dolgok, nekem...


Aki elolvasta és szánt az életéből pár percet erre, az igazán leírhatná a véleményét. Mit tenne a helyemben? Mit tehetnék? Bármiféle gondolatot meghallgatok, jöhet negatív, pozitív vélemény, nem zavar. De lehetőleg építőjellegű legyen a vélemény, kritika.:)


2012. márc. 19. 11:33
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelműen azt gondolom, hogy én a helyedben nem fektetnék több energiát ebbe a kapcsolatba. A kislány éretlen és alkalmatlan egy olyan típusú komoly testi-lelki kapcsolatra, amit te igényelnél. És sanszosnak tartom, hogy nem is szeret igazán. Ha valakit szeretek és vágyom rá, alap, hogy igénylem a szoros testi kontaktust (ölelés..stb) De itt főleg tényleg azt látom, hogy ez a lány nagyon gyerekes még, neki egyelőre olyan kapcsolat lenne való, hogy suli után heti egyszer-kétszer elmegy sétálni meg fagyizni a "fiújával".
2012. márc. 19. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ha gondoljátok akkor várnék még néhány hozzászólás.
2012. márc. 21. 19:26
 3/6 anonim ***** válasza:
Sztem is fölösleges időt pazarolni erre a kapcsolatra.Abból amit leírtál én azt gondolom, hogy neked egy komoly kapcsolatra van szükséged.Viszont a leírtakból, ez a lány még elég éretlen.Szóval én is azt mondom,hogy lépj ki ebből a kapcsolatból.
2012. márc. 21. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nagyon érdekes amit írsz. Amíg az elejét olvastam egyértelmű volt a véleményem. Az "egész este sírt" résznél ledöbbentem. Nem értem. Hogy lehet hogy "szinte ellök" aztán meg sír. Ez nagyon magas nekem. Azóta hogy viselkedik veled?

"Nem veszi észre ha baj van, csak akkor ha már nem tud rajta segíteni." Annyira tipikus, az én párom is ezt csinálja.

"Pedig próbálom egyértelműen jelezni, de sosem veszi észre. Erről már nagyon sokat beszélgettünk, mondja is hogy ő próbál figyelni. De hát valahogy mégsem sikerül, pedig olyan jól esne... " Nem tudom, miért nem lehet alapból figyelni a másikra. Mért kell ezt Kérni?! Ha szeret hogy fordulhatnak ilyenek elő?

Te miből gondolod, hogy szeret téged? (ezen a síráson kívül)

És miben hazudott neked?

Én nem tudom milyen tanácsot adjak, de nagyon remélem minden rendben lesz Veled! Úgy sajnálom, hogy nem egy igazán szeretetre méltó barátnőd van, amilyet érdemelnél:/

2012. márc. 29. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Igazából, mostanában nincs ez. Érzem, hogy szeret, mondja is egy nap 50x. Visszaölel, stb. Az nap még meg is beszéltük facebookon a problémámat, amit azóta úgy néz ki meg is értett. (Csak az a kérdésem: 10 év múlva hol beszéljük meg a problémákat, ha nem lesz facebook?)

De az, hogy figyelne rám, annyira amennyire elvárom.. hát ez nincs meg. Jobban figyel rám, de többre vágyom... Észre veszi, hogy rossz a kedvem vagy valami zavar, csak azt nem veszi le sosem hogy mi zavar. Ha megkérdezem, hogy szerinte mi a gondom, válasza "nem tudom"...


Amúgy nem tudom miért gondolom, hogy szeret. Illetve tudom, mert érzem. Ha nem érezném akkor a következő összebalhézásnál ami utána volt, biztosan kiléptem volna ebből a kapcsolatból. Szóval érzem, hogy szeret. Nem lehet elmondani, hogy miből gondolom.. oda bújik, mittomén, szóval érezteti. Ha téged szeret valaki igazán, akkor érted miről beszélek:)

Ha gondolod privátban beszélgethetnénk... leírnám a teljes sztorit, hogy mi volt a hazugság, meg hogy mik bántanak, sok dolog bánt még...


Többek között az, hogy most Valentin napra kapott tőlem egy karkötőt, nem olcsó pénzért. (Most nem az áron van a hangsúly, mert lesz*rom, összeszedtem rá a pénzt nagy nehezen) Rá 3-4 napra elszakadt.. hogy nem lehet vigyázni egy karkötőre, nem értem. Jó, megértettem, biztos sz*r volt, elhiszem... elvégre minden árkategóriában van sz*r. Azóta sincs megcsináltatva az a kib*szott karkötő. Olyan rosszul esik, hogy nem igaz... én itt hordom az ő medálját a nyakamban, én meg mintha nem adtam volna neki semmit, nem lennék neki fontos, vagy nemtom. Néha tök úgy érzem, hogy kitépném a pics*ba a nyakamból ezt a medált és a kezébe adnám... Aztán később.. hogy megnyugtassam MAGAM, vettem neki egy fülvédőt/fülmelegítőt, ilyen szőrös biszb*szt, mert most divat lett, meg akart már rég óta egyet, gondolom érteni miről beszélek. Hordta, jól állt neki tényleg, szerinte is. De úgy elkeseredtem néha, mikor reggelente otthon felejtette... most meg ugye már meleg van, nem hordja, meg is értem.

Szóval nem tudom... ilyen apró dolgokkal úgy meg tud bántani.. én dramatizálom túl? Most nem egy karkötőn meg egy fülvédőn vagyok fennakadva, mert lesz*rom őket, csak valahol olyan érzésem van, hogy nem figyel oda rám eléggé...

2012. ápr. 1. 11:27
 6/6 anonim ***** válasza:

Az összes problémádat átérzem és megértem....! Értem, hogy mire akarsz kilyukadni, és hogy miben mi zavar...

Mehet a privi akkor, ha gondolod, szívesen "meghallgatlak". :)

2012. ápr. 2. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!