Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Baj ha nekem ezek fontos dolgok?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Baj ha nekem ezek fontos dolgok?

Figyelt kérdés

Néha olyan rosszul érzem magam miatta, de vannak dolgok amiket a család is belém sulykolt hogy figyeljek rá, ha párt keresek.

Ilyen például, hogy

- Főleg egyetemen keressem majd a társam, mert nem árt ha "hasonló értelmi szinten vagyunk" és nem lesz 30 évesen munkanélküli.

- Nem árt ha jó a családi háttere (Nem váltak el a szülők, nem alkoholisták hasonló) - Ebbe csak az a rossz ha maga a gyerek nagyon aranyos... De valahogy mégse tudnám olyannal összekötni az életem akinek nincs meg a jó háttere. Valamiért úgy gondolom, hogy akinek a szülei váltak hajlamosabbak szintén hasonlóra. Testvérem mindig meséli, hogy milyen jó hogy aranyos a barátnője családja, tisztára más a légkör mint exénél. Én is valahogy úgy szeretném érezni, hogy befogadnak :)


Úgy ezek fontosak hogy nyugodt legyen a lelkem. De mindig pechem van, eddig az összes srác akivel dolgom volt elvált szülők gyermeke. És elég lecsúszott volt mind a 4 :S mármint értelmi meg káros szenvedély szinten.


Most már szeretnék egy értelmes normális fiút, nagyok ezek az elvárások?


2012. márc. 23. 00:31
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Tudod te hány diplomás munkanélküli van??

Nevetséges vagy...

2012. márc. 23. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Az hagyján, de ott tartunk, hogy több a diplomás munkanélküli, mint a nem diplomás munkanélküli :DDDD
2012. márc. 23. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
nekem aztán olymindegy.
2012. márc. 23. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Bajnak nem baj, de elég gyerekes hozzáállás.

A szüleit senki nem választja, készen kapjuk őket. A házasságok legalább fele válással végződik, tehát, ilyen alapon a népesség felét ki is szórtad. Ez még mindig nem lenne baj, végülis te válogatsz, még ha kevesebből is, csakhogy: semmivel sem jobb egy olyan család, ahol a szülők csakazértis alapon együtt maradnak (és esetleg marják egymást álló nap) mint ahol szépen békében elválnak. A válás ténye nem jelent semmit, mindig az emberektől függ, hogy előtte, közben és utána hogyan marad meg a család.

Azt meg, hogy ki lesz ma munkanélküli, senki se tudja megmondani, ilyen a gazdasági helyzet, és lesz is még egy ideig. Semmi garancia nincsen semmire, ezt jobb, ha tudod, se egyetemi végzettség, se milliomos szülők, se semmi. Tudod kinek lesz mindig munkája? A péknek, akinek szakmunkás vizsgája van, mert kenyér mindenkinek kell, de a humánerőforrás menedzser...?

2012. márc. 23. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Saját tapasztalatomból okulva, nagyon boldog gyerekkorom volt. Mind a négy nagyszülőm megvolt az ünnepek együtt teltek, boldog harmonikus nagy család. Én is hasonlót szeretnék a gyerekeim számára és ez egy szétszóródott családdal nehezen megoldható... :( Én személy szerint nem foglalkozom ilyennel mert eddig az összes fiúnak akivel dolgom volt elvált szüleik voltak... 4 köztük egyel sem volt jó tapasztalatom, de tudom nem szabad általánosítani ne haragudjatok. Valahogy azt érzem hogy a rendes családi háttérrel rendelkezők sokkal kiegyensúlyozottabbak.


A diplomás munkanélküliekről. Nem a 23-25 éves munkanélküliekről beszélek. Az egyetem elvégzése után persze hogy nehéz munkát találni, de 30 éves korra azért már illik. Aki nagyon akar az talál munkát akármilyet is, maradjunk ennyiben...

2012. márc. 23. 16:36
 16/19 lizzi77 ***** válasza:

Na jó, "aki nagyon akar találni munkát, legyen bármilyen"-rendicsek, de ehhez minek a diploma?

Viszont az elvált szülők gyermekének van egy nagy előnye: mindent el fog követni, hogy NE azt a példát kövesse, amit otthon látott, és nem fog beleugrani egy akármilyen kapcsolatba.

És még: igazán nagyon szép családod van, itt kb. mindenki irigyel érte.De sajna manapság, nagyon-nagyon ritka az ilyen család(ideszámítva azokat is, akik kényszerből élnek le évtizedeket együtt, mert nincs hova menniük),és nagyon nehéz lesz találnod a kívánalmaidnak megfelelő fiút.Még matematikai számítás szerint is.

2012. márc. 23. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Hatodik vagyok. Amiket leírtál, azok elfogadható érvek. Csak tudod ezen a rostán én sem megyek át. És az bosszantott fel, amit már írtam, hogy ezen én nem tudok változtatni. Tehát olyan dolgok miatt "ítélsz el", amikről nem én tehetek. És nehéz szavakba formálni a következő gondolatot, de szerintem sokkal nagyobb eredmény normálisnak és jó embernek lenni akkor, hogy ha a fent említett dolgok nem voltak/nincsenek meg.
2012. márc. 23. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Utolsó, ha te elvált szülők ellenére, normális vagy tényleg, nem csapodár, nem tróger, nem lecsúszott. Mert elég sok ilyennel találkoztam sajnos :( Akkor ugyanúgy lenne esélyed. Az első dolog amit megtudod rólad ismerkedéskor úgysem az lenne, hogy nincsenek együtt a szüleid. Ha már beléd szeretnék mindegy lenne hogy mi van a családban de ezt leírtam korábban is. Csak mégis na.
2012. márc. 23. 16:59
 19/19 anonim ***** válasza:
6., 17. vagyok. Az én helyzetem ennél bonyolultabb...
2012. márc. 23. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!