Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Nem vagyok szerelmes? Létezik...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem vagyok szerelmes? Létezik "igaz szerelem"?

Figyelt kérdés

Nemrég jöttem össze egy sráccal, ő a második párom(az előző csak három hónapig tartott, nem volt semmi komolyabb). Jól megvagyunk, de vmiért úgy érzem, hogy nem ő az igazi. Sokszor nagyon jól érzem vele magamat, de néha azt veszem észre, hogy elfáradok mellette, nem tudom vele megértetni magamat. Pedig lehet, hogy csak bebeszélem magamba. Többször is eszembe jutott már, hogy szakítok vele.. annak ellenére, hogy néha arra gondolok, hogy az életemet is leélhetném vele, mert mindezek ellenére valahol összepasszolunk. De nem tudok szabadulni azoktól az érzésektől, amik a szakítás felé hajtanak. Őszintén, talán nem érzem azt a lángoló szerelmet. Vagy van "csendesebb szerelem" is? Ti mit tennétek?

21/L


2012. márc. 31. 18:48
 1/8 anonim ***** válasza:

Szerintem igenis létezik igaz szerelem...

Csendesebb is létezik, de ha már eszedbe jutott a szakítás gondolata is, akkor már rég elveszett /így gondolom én/ 20/F

2012. márc. 31. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha felmerül benned, hogy szerelmes vagy-e, akkor tuti nem vagy az, tapasztalat. Nem hiszek benne, hogy létezik "csendes" szerelem. Olyan nincs, hogy kicsit vagy nagyon szerelmes valaki. Ha szerelmes vagy, akkor az vagy, ezt mindenki érzi. Amit te érzel, az sima kötődés. Én is voltam így együtt valakivel, sose éreztem a tüzet és azt hittem, majd szerelmes leszek, de nem lettem az. És sajnos ez visszaütött, mert velem is voltak úgy együtt, hogy a másik nem volt szerelmes, csak simán kötődött és én majd megőrültem a fájdalomtól, mivel én szerelmes voltam. Én mindenképp szakítanék a helyedben, mert ez sem rád, sem a párodra nézve nem korrekt dolog, mert te is meg ő is olyan kapcsolatot érdemeltek, ami a kölcsönös szerelmen alapszik.


26 N

2012. ápr. 1. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Igen. Ez valóban nem korrekt dolog. De egyszerűen nem tudom, miért nem vagyok képes igazán szerelmesnek lenni belé. Mindennek rendben kéne lennie, de valamiért mégis ott motoszkál bennem ez a tudat. Valami nem oké, de nem tudom pontosan, hogy mi. Próbáltam nyitott lenni, mint ahogyan az előző páromnál is, hogy kialakuljon bennem a szerelem, de azt hiszem ez nem történt meg.. másfelől ha arra gondolok, hogy nekem el kell őt hagynom, az nagyon, nagyon, nagyon fáj. De valószínűleg ez tényleg csak egy erős kötődés, illetve mély szeretet, semmi több. Az elején azt hittem, ez szerelem, de azt hiszem, tévedtem.

Köszönöm szépen a válaszokat. :))

2012. ápr. 1. 14:56
 4/8 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező,


ezt nem lehet megmondani, miért nem vagy belé szerelmes. Ez egy irracionális dolog, nem azon múlik a kialakulása, mennyire kedves, aranyos, okos, szép... stb. az illető. Voltál már szerelmes úgy igazán? Ha igen, te sem tudtad megmagyarázni, mit "eszel" rajta. Szóval ez ilyen, a szerelem vagy jön vagy nem. Ha pedig nem, akkor azt nem lehet kierőszakolni magunkból.


26 N

2012. ápr. 1. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Talán ez a baj.. hogy még sosem voltam igazán szerelmes. :) Ezért tévesztettem össze a ragaszkodást is ezzel. De elhiszem, hogy így működik.
2012. ápr. 1. 17:24
 6/8 anonim válasza:

Hülyeség az, hogy ha felmerül benned, hogy talán nem is szereted és szakítasz vele akkor nem szereted... Velem sokszor előfordult ez a dilemma, mármint nem a szakítás, hanem, hogy szeretem-e igazán, vagy csak megszoktam mert vele vagyok... Lányoknál ez sokszor előfordul, főleg a menszesz idején a hormonok hatására... Sosem fogod tudni, hogy ő e az igazi vagy sem.. Az emberek kiszámíthatatlanok..

Tapasztalat: Volt egy fiú akit én nagyon szerettem, és tudtam, hogy szeretem és ő is szeretett, elterveztem vele az egész életem.. Bizton állítottam, hogy ő lesz a férjem.. Állandóan kinyilvánítottuk egymás felé szerelmünket... Végül problémák adódtak, a szerelem átalakult, erőteljes szeretetté és vége lett...

Ezután lett egy barátom, egy álompasi... Soha nem mondtam neki, hogy "szeretlek"... Ő megadott nekem mindent és bár sokat veszekedtünk, ő azt állította szeret.. Sokat hibázott.. Amikor én hibáztam egyet, akkor viszont, mintha eltűnt volna belőle minden érzelem.. Innen tudom, hogy nem is szeretett... Én nem mondtam neki soha, mégis én vagyok most úgy, hogy nem bírok élni nélküle, meghalok úgy hiányzik, ő pedig meg mintha nem érezne irántam semmit, nem keres, nem érdeklem...

Kezdem elveszteni hitem a szerelemben...

Egy kedvenc demotiválos posztom: öreg emberek, még mindig szeretik egymást feltétel nélkül, egész életüket együtt élték le.. Kérdezik, ez hogy lehet? Öregúr: Tudja fiatalember mi még abban a korban nőttünk fel, amikor ha valami elromlott az emberek megjavították, nem pedig kidobták...

Talán a demográfiai robbanás az oka, talán csak idő kell, talán szerencsésnek kell lenni, hogy megtaláld az igazit..

Hiszen, ha mindenki megtalálná az igazit, akibe szerelmes a világ szinte tökéletes lenne...

2012. ápr. 8. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
ja és az előző kommüntelőnek üzenném, hogy nem értem azt, hogy hogyan gondolta, hogyha valakit szeretsz azt nem lehet megmagyarázni? Dehogynem.. Hiszen azért szereted mert olyan külső-belső tulajdonságai vanak amik neked tetszenek.. Nem lehet mindent megmagyarázni a szerelemben, de elég sok dolgot el lehet mondani, hogy miért szereted.. Mégha nem is érted, vagy ha többek a negatívumok...
2012. ápr. 8. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
kedves utolsó válaszoló: a szerelmet meg lehet magyarázni, DE nem úgy ahogy te mondod... a szerelem nem más, mint neurológiai elváltozások, esetleg reakciók, ami endorfint, és hasonló dolgokat termel az agyban :)
2012. ápr. 13. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!