Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért szkeptikusak az emberek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért szkeptikusak az emberek alapvetően a vegyes (különböző nemzetiségű) kapcsolatokkal? És a konkrét eset szerintetek is durva?

Figyelt kérdés

Tapasztalom egy ideje, mióta fórumozok aktívan (pár hónapja), hogy az emberek egy része alapvetően szkeptikus a különböző nemzetiségű emberek közötti tartós kapcsolatok terén. AMi az Én számomra a legmegfoghatatlanabb, hogy a legtöbbször nem olyan emberek szkeptikusak, akiknek volt részük egyáltalán ilyesmiben, csak aztán kiábrándultak, általában olyanok, akik elvből "kitalálták", hogy nem működhet és ezért sosem próbálkoztak vele.

Egy ideig elvoltam vele itt a neten, de ma járt nálam az unokatestvérem, aki pszichológus és mesélte, hogy az egyik kollégája a fejébe vette, hogy a vegyeskapcsolatok eredendően lehetetlenek, hosszútávon nem működnek és innentől minden pácienst, ismerőst óva fog inteni tőle... (Mindezt azért, mert volt egy esete, ahol két különböző nemzetiségű ember házassága romokban hevert. Mintha magyar-magyar párok nem válnának.)


Elmondom az én tapasztalataimat!

A nagybátyám szomszédja arab (szíriai) állatorvos, a hatvanas évek óta él Magyarországon, magyar felesége van, továbbá két gyerekük és három unokájuk. Több mint negyven év együtt, elég hosszútáv nem?

A szüleim egy dunántúli kisvárosban élnek (én is ott nőttem fel), az utcájukban lakik két volt szovjet katona is (egy orosz és egy ukrán), mind a kettőnek magyar a felesége, kábé húsz éve (pontos számokat nem tudok), mind a kettőnek gyerekei vannak.

A gyerekorvosunk nekem és az öcsémnek egy fekete férfi volt (sajnos már meghalt azóta), neki is magyar volt a felesége és gyerekeik is voltak.

Ez lehetett talán az oka annak, hogy én világéletemben bizalommal fordultam más emberekhez, bárhonnan is jöttek. Így esett, hogy feleségül vettem egy fekete (néger, ahogy tetszik, őt nem zavarja) kenyai nőt, akit még az egyetemista éveim alatt ismertem meg. 7 éve vagyunk együtt, három éve házasok és van egy lányunk. Persze, a mi 7 (3) évünk nem mérhető az előbb elsorolt évtizedekhez, de kulturális alapú problémák sosem voltak közöttünk! Persze, van amiben másképp látja a világot, de ezek a különbségek inkább megmaradnak humoros szinten, van egy két vicces történetünk. :-)


Egyébként, ha az elmélet igaz lenne, sok nemzet nem is létezne ma! A franciák gall-germán-latin keverékek, az angolok kelta-germán-latin keveredésből jöttek létre, a mexikói (perui, ecuadori, kolumbiai) nemzet spanyol-indián keverék, Brazíliában a lakosság közel fele fehér, indián és néger felmenőkkel is rendelkezik.

Továbbá még egy-két kérdés, hogy lehet a magyar nyelv alapvetően finnugor, miközben a magyar kultúra elsősorban türk vonásokkal bír?, illetve a jászok, kunok, stb., hogy oldódhattak fel teljesen a magyar nemzetben, ha az ember eredendően elutasítja a keveredést?


Szerintem elég nagy misztériumot építettek fel a bőrszín, anyanyelv és útlevél köré. Persze mindneki gondol, amit akar, de mondjuk, hogy valaki hivatalból ilyet tanácsoljon, szerintem elég durva...


2012. ápr. 9. 18:06
 1/9 anonim ***** válasza:
Hajaj... pár hónapja fórumozol... még nem is láttál te szinte semmit ;)
2012. ápr. 9. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

A fórumokon millióegy hülye van (tisztelet a kivételnek), ami inkább meglepett, hogy egy pszichológusnak ez a véleménye és ezt szakvéleményként akarja hangoztatni...

Én jól érzem magam, remekül működik a házasságom, hiába nem magyar a feleségem. Sosem kerestem direkt külföldieket, egyszerűen így alakult. De szerintem nyitottnak kell lenni és nem visszautasítani valakit, csak azért mert más az anyanyelve.

2012. ápr. 9. 18:15
 3/9 anonim ***** válasza:

Ritka, hogy az anyanyelvre hivatkozna aki ilyeneket gondol. Itt nem erröl van szó, hanem olyan nemzetiségekkel kötött kapcsolatok ellenzéséröl, akiknek nincs jó hírük.


Pl. cigányok, arabok, stb.

2012. ápr. 9. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
19%

Én nem szeretnék semmilyen színes bőrű, ázsiai, ukrán , orosz nőt se barátnőnek se feleségnek.

Németet, osztrákot, angolt, amerikait még el tudnék képzelni de csak akkor ha tud rendesen magyarul.

Én azt szeretném ha a gyerekeim magyarul beszélnének és az életem nagy részét szeretném Magyarországon tölteni.

2012. ápr. 9. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerencsétlen előttem szóló azért van lepontozva, mert szeretné, hogy a gyermekei is magyarul szólaljanak majd meg? És amiért a védelmembe veszem, ezért pontozol most le te is? Rémes.
2012. ápr. 11. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem én pontoztam le az Ön előtt szólót. Mindenki véleményét tolerálom. A konkrét kérdésre pedig szívesen venném, ha valaki írna választ.
2012. ápr. 11. 17:14
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Egy párkapcsolat (vagy bármilyen egyéb emberi kapcsolat) két emberen áll, avagy bukik. Ennél fogva tehát nem az számottevő, hogy ki milyen nemzetiségű. DE! Nyilván könnyebb és tán természetesebb is az olyan kapcsolat, ahol két, egymáshoz mind felfogásban, mind kultúrában és hagyományokban közelebb állnak egymáshoz a felek. Ha az értékrend és a felfogás közös úgy, hogy az egyik tottenhotta, a másik szanszkrit, akkor az is működhet persze, de töredelmesen bevallom, hogy az elsődleges gondolataimban egy velem azonos nemzetiségű embert tudok elképzelni társamnak. Régen ez nem is volt kérdés, ma pedig már felháborító? Szerintem nem az a normális, amikor egy néger férfi és egy magyarnő közösen összehoznak egy félvér gyereket. Lehet, hogy beválik, lehet, hogy működik, sok minden lehet, de ettől függetlenül még nem lesz követendő példa szerintem. Na, mekkora náci vagyok, jöjjenek azok a lepontozások!
2012. ápr. 11. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
sajnos én is sokat hallgatom ezt, nekem svájci párocskám van, és imádom!!!:sokat mondják, hogy nem fog igy menni, de én nem hiszem!ő is ember, akár én:)
2012. ápr. 11. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az előbb leírt példák nagyon megleptek és tisztelem a házasságban résztvevőket.Nagyon kevés ember él a földön,aki a végtelenségig tud alkalmazkodni a párjához,ezért szkeptikusak az emberek ebben a témában.

Na meg nem mindegy,hogy te férfiként fekete nőt veszel feleségül vagy nőként mész hozzá fekete férfihoz.Az utóbbi egy sokkal kiszolgáltatottabb szitu.Viszont gratulálok a családodhoz!

2015. jún. 25. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!