Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szerintetek normális dolog...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek normális dolog az, ha a párom több exével is tartja a kapcsolatot?

Figyelt kérdés
Az egyikkel különösen. Napi kapcsolatban állnak, sorozatos e-mailek, telefonbeszélgetések. Persze semmi sem előttem zajlik, de állandóan kiderül és akkor mondja, hogy persze beszélnek, de ne aggódjak, nem úgy vannak kapcsolatban. Engem szeret és nem akar vele párkapcsolatot. Nem vagyunk már gyerekek, jóval a harmincas éveinkben járunk. Ez engem nagyon idegesít, meg is mondtam neki normálisan. Ha azt kérném, hogy ne érintkezzenek, tuti, hogy nem tartaná be. Ha netán megemlítem neki, hogy ez zavar, szerinte túlzott féltékenykedés a részemről. Valaki hasonló helyzetben? Mit tegyek? Sokszor van gyomoridegem is ez miatt.
2012. ápr. 10. 20:10
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
48%

Ne hallgass 16-os versenyzőre, semmi mást nem ir csak jól hangzó közhelyeket. Ráadásul teszi ezt az érem túloldaláról (ezt nem sértésnek szánom 16-os, csak te napokban gondolkodsz, mig az élethez évtizedekben kellene).


Megforditom én ezt, hogy 16-os átérezze.. van egy rokonom, igy ha másért nem a családi összejövetelek miatt kikerülhetetlen a kapcsolattartás.

Neki volt egy felesége, majd egy szerető amiből később 4 éves kapcsolat lett, majd egy újabb szerető akiből 3 éves kapcsolat lett és most egy élettársa már 10 éve.

Minden régi kapcsolatának van már új, stabil párja. Vannak mindenhol gyermekek is.


Na most ezek, úgy ahogy vannak éjt-nappalá téve összejárnak, tehát ez a piszkos tizenkettő (én csak igy hivom őket:D) együtt szervez mindent.


Nyaralás, balcsi, szülinapok, közös sportevékenységek, sátorozás, stb és igy érzik jól magukat, mint egy kommuna.

Egy közös van bennük, hogy a női egyedeket kivétel nélkül éveken át kurogatta ez a férfi. De valamiért ez a helyzet mindegyiküknek tetszik. A rokont még megértem, akármerre nyúl mindenhol nő várja kötelezettségek nélkül. De hogy a régi sértödött partnerek és hogy azok jelenlegi párjai ebben miért vesznek részt egyszerüen nem értem.


Be lehet irni hogy ebben semmi kivetnivaló nincs, de ha ez nem a perverzió csúcsa akkor mi az?:-) Hol tudna engem rávenni egy feleség hogy menjek el a volt férjével 2 hétre nyaralni? Már a gondolatot sem érteném miért kellene nekem ilyet tennem.

2012. ápr. 11. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 A kérdező kommentje:
red4me tökéletes válaszokat ad. Köszönöm:) Nekem volt férjem is, akitől van egy 7 éves nagylányom. A gyerek miatt indokolt lenne a kapcsolattartás, de egy hónapban, ha egyszer beszélünk, akkor sokat mondtam. Akkor is csak az miatt hív, hogy mikor viszi a gyereket. A találkozás 99 %-ban a jelenlegi párom jelenlétében történik, mikor átadom neki a gyereket és mikor visszahozza. Akkor is csak néhány mondatot váltunk, hogy mi van/volt a gyerekkel és kész. Pedig aztán nekünk lenne miről beszélnünk és lenne okunk találkozgatni, de soha nem tesszük. A korábbi exeimmel pedig még csak néha beszélős kapcsolatot sem tartunk. Abszolút semmilyet. Én ez vagyok, én úgy gondolom, ha lezártam magam mögött egy kapcsolatot, akkor sem jópofizom vele tovább, ha nem egymást ölve váltunk el. Ezért nem értem a párom dolgait. És ezért idegesít nagyon. Nem igazán akarom elhinni, hogy bennem lenne a hiba. Nem tartom magam féltékenynek és nem is vagyok hisztis. Jeleneteket sem szoktam rendezni. A kapcsolatunk igazából ideálisnak mondható, semmilyen téren nincs problémánk. Beszélgetünk, segítjük egymást, az ágyban is minden rendben. Az életünket együtt építjük. A párom sajátjaként szereti az előző házasságomból a lányom és nagyon várja, hogy meglegyen a közös gyermekünk is. Az elmúlt hónapokban volt egy komoly betegségem, ami alatt együtt küzdött velem, maximálisan támogatott. A csládja imád engem. Ezért nem is értem, mi a bánat van most???:(((
2012. ápr. 11. 13:52
 23/30 anonim ***** válasza:

Kedves red4me


Nem tudom, miből szűrted le, hogy az általam leírtak közhelyek lennének.

Bármilyen hihetetlen, ez nálam tényleg működik.

És ha már van itt szó "napokról" meg "évtizedekről", csak úgy megemlítem, hogy a legjobb barátom már lassan 10 éve az életem része, nem most szakítottunk fél éve és "próbálunk" barátkozni.

Amúgy a saját baráti társaságomban is van egy kis csapat, akik hasonlóak az általad leírt "kommunához", ennek én is része vagyok.

Egyáltalán nem tartom perverz dolognak, már csak barátok vagyunk, szeretjük egymást és szeretünk együtt lenni BARÁTOKKÉNT.

Persze te és sok begyepesedett ember bizonyára a fejét fogva szörnyülködne, ha leírnám, hogy a baráti körömben kik között milyen kapcsolat volt, de igazából nem nagyon érdekel kívülállók véleménye.

Mi értjük, ez miről szól, aki meg soha nem volt részese ilyesminek, az úgy sem fogja megérteni soha.

L/25

2012. ápr. 13. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
22%

"Egyáltalán nem tartom perverz dolognak, már csak barátok vagyunk, szeretjük egymást és szeretünk együtt lenni BARÁTOKKÉNT."


Ez tök jól hangzik, csak az a baj vele hogy úgy hazugság ahogy van.

Mehetünk vissza a gyökerekhez: van e pasi és nő között barátság. A korrekt válasz az hogy nincs. Bármennyire lenne az szimpatikus hogy van. Nem, nincs.

Sorolhatsz nekem ezer példát, feleslegesen teszed, egy férfi mindig méregetni fog egy nőt, és néha egy nő is méregetni fog egy férfit.


Onnantől kezdve pedig hogy te együtt voltál ezzel a pasival mindig, minden esetben ott fog lógni a szobában kettötök közt az hogy: mi lenne ha..

..lehet hogy sosem fog megtörténni, én nem azt állitom hogy biztosan meg fog. De azt igen, hogy biztosan lehetne olyan helyzet amikor igen.

Persze, aztán meg lenne magyarázva "elvesztettem a fejem, feltörtek az érzelmek, be voltunk rúgva, stb" csupa unalmas klisé.


Már a barátságotok alapja az hogy valaha együtt voltatok és az nem is volt olyan rémisztő, ha nem igy lenne elkerülnéd az utcán és nem vonzodnál hozzá. Azért barátkozol vele mert vonzódsz hozzá.


Az hogy egy elvált pár kénytelen egészséges barátságot a gyermek miatt fenntartani, teljes mértékben normális és kikerülhetetlen. De nálatok nincs szó gyermekről, próbáld meg hozzám vagy a mi közös lakásunkba felhozni a volt pasidat azzal a cimszóval hogy "milyen jó fej."

Ki a f@szt érdekel hogy jó fej e vagy sem?

2012. ápr. 13. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:

Na, megint én.

Kedves read4me, neked kívülállóként persze, hogy hazugság az egész, mert sosem volt részed ilyesmiben.

És a legjobb barátommal már eleve barátként kezdtük, két és fél évig nem volt köztünk semmi, utána megpróbáltuk párként, de részemről nem működött és azóta is (mint írtam, közel 10 éve) legjobb barátok vagyunk.

Nekem lassan 3 éve van párom (nem mellesleg őáltala ismertem meg, mert ők is régóta haverok), neki is ennyi ideje van, nemrég el is jegyezte a lányt, aki szintén barátnőm :).

Egy szó, mint száz, nem akarlak én meggyőzni sem téged, sem mást, hogy van barátság ellenkező neműek között, de tapasztalatból én azt mondhatom, hogy igenis van.

Te meg egy csomóan úgy állítjátok bőszen az ellenkezőjét, hogy sosem volt részetek ilyesmiben, míg én látom mindkét oldalt, ugyanis volt pár fiú barátom, akikről később kiderült, hogy többet akarnak, velük meg is szakítottam a kapcsolatot.

De akik most a barátaim, azok igenis igazi barátok.

L/25

2012. ápr. 16. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:

"És a legjobb barátommal már eleve barátként kezdtük, két és fél évig nem volt köztünk semmi, utána megpróbáltuk párként"


:-)

Feltételezem, el is olvasod amit irszˇˇ


Legjobb rész egy ilyen vitában, mikor aki azt állitja, hogy igenis van férfi v. nő barátság - jellemzően hölgyek - azzal is érvelnek hogy ők ezt előre megbeszélték.

De ha valóban létezik ilyen, akkor miért kell ezt előre leszögezni? Amin persze később bármikor lehet változtatni, már csak indok kell hozzá. Lényeg hogy ha megvan az indok ott figyeljen melletted, mindig elérhető legyen.


Az életben semmi sem biztos, csak a változás.

Ahogy elsőre (ahogy te mondod) barát volt, úgy lett belőle a párod, majd most megint csak egy barát, de mondd, biztosan tudod mit hoz még a jövő?


Ebböl az egészből csak egy dolog tény: az életed úgy szervezted hogy ott legyen bármikor elérhetőként.

Az összes többire még te magad sem tudod a választ.

2012. ápr. 16. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:

read4me


Kérlek ne sértegess, mert én sem tettem!

Mi az, hogy az életem úgy szerveztem le, hogy ő bármikor ott legyen nekem???

Már nem tudok rá férfiként tekinteni és ha 5 évig egyedülálló lennék, ő akkor is "csak" egy barát lenne, mert egyszerűen már nincs meg a fizikai vonzalom.

Amúgy több szakításom után mellettem volt, úgy, hogy neki sem volt senkije, mégsem ugrottam a karjaiba újra.

Nem tudom, miért olyan felfoghatatlan ez.

Amúgy meg, megsúgom, hogy biszexuális vagyok, tehát akkor a te olvasatodban nem barátkozhatnék senkivel, ugyanis akkor a barátnőim is potenciális nők.

Ez azért nem így működik.

De mondom, nem akarlak én meggyőzni, én tudom, hogy ezek igaz barátságok és kész.

Te meg (jelzem,tapasztalat híján) azt gondolsz, amit akarsz.

L/25

2012. ápr. 16. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:

Egyre bonyolultabb lesz ez.

Egyrészt a becsület zászlóvivője szeretnél lenni mikor következetesen állitod hogy férfi és nő között létezik barátság. Másrészt lobogtatsz még egy zászlót amire az van irva hogy éljen a szabados élet.


Én nem itélem el a szabados életed, még az is lehet hogy neked van igazad, az élet rövid. Csak ebbe nem fér bele egy ún. becsület zászló. Most vagy szabadosság vagy férj és gyerekek. Vagy a modern idők jegyében egy úgymond metroszexuális férj. Ott aztán valóban belefér minden.

Még a biszexualitásod is. Dehát ezért vagy vele, mert ez az a környezet ami neked és a szexualitásodnak megfelel.

Ő ezt engedi, sőt, nemcsak hogy engedi, feltételezhetően kifejezetten tetszik neki. Ő ezért választott téged.


Nekem nem tetszene, nekem nem lehetnél a párom, ha az én párom lennél akkor eszedbe sem jutna ilyen gondolat hogy felhozd a volt pasidat. Tőlem a jelzés szikráját sem kapnád az erre való hajlandóságra, igy mellettem ez eszedbe sem jutna.

Dehát ezért is nem engem választottál, hanem egy olyat akinél ez abszolút belefér. Sőt, nemhogy belefér, hanem már igény is. Ha tudja magáról, ha nem.


Én azért látom jól a dolgot mert kivülállóként tekintek rá a dologra, te nem ezt teszed, ezért vagy elfogult.

Harcolsz egy társadalmi normáért, ami egy külsőség, de közben elvárod hogy fogadják el normálisnak azt ha többen egyszerre, keveredve, kavarodva, kommunaszerüen élnek.

Én nem azt mondom hogy ez nem normális, hanem azt hogy ha ezt igy tudod magadról akkor minek harcolsz egy olyan társadalmi cimért ami neked nem is fontos? Miért próbálod magad ebben a szerepben feltüntetni?


Két oldalnyit vitázol velem, erre kiderül hogy még biszexuális is vagy. Magyarul nem csak a pasikat méregeted néha, hanem a nőket is.


Azt azért áruld már el nekem, hogy a biszexualitásod miben merül ki? Egy évig voltál az elöző pasival (aki elötte barát volt, majd szerető, most épp barát) most 5 éve vagy a jelenlegivel, hol van itt a biszexualitás?

Pasid mellet volt nő ügy is? Akkor miről beszélünk? Vitánknak értelme tovább nincs, eldölt melyikünknek van igaza.

Vagy ha nővel vagy az csak kis megcsalás, ezért feljegyzésre érdemtelen?

2012. ápr. 16. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:

A biszexualitásom abban merül ki, hogy vonzódom nőkhöz is (ha ez a fogalom nem lenne elég egyértelmű számodra).

A barátom mellet pedig nincs senkim, sem másik fiú, sem másik lány.

Azon meg igen jót kacagtam, hogy metroszexuálisnak tituláltad. :)

Mielőtt elkezdene a lelki szemeid előtt lebegni egy kép róla, miszerint egy tipikus mai cicafiú, hát gyorsan pukkaszd ki a kis buborékot.

Ő egy igazi férfi, a szó minden értelmében, mind viselkedésben, mind pedig kinézetben (szőrös és szakállas és egyáltalán nem izgatja a divat sem).

És nem tartja pozitívumnak a biszexualitásomat, de elfogadja, mert szeret és így szeret.

Már a kapcsolatunk elején világossá tette, hogy ha lánnyal csinálok valamit az a szemében ugyanolyan megcsalás, mintha fiúval tenném.

Ennyi.

Tudja, hogy nekem csak ő van és ez ilyen rém egyszerű.

Ennyit a jó kis külső szemlélőként levont príma kis tanulságaidról.

És nem tudom, hogy mindabból, amit leírtál, hogy sikerült kisilabizálnod, hogy neked van igazad, de ha te ettől boldogabb vagy, hát legyen :).

L/25

2012. ápr. 18. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

A kérdésem és annak lényege ami számodra nem világos. Miben merül ki a biszexualitásod? A gyakorlatban. Tehát te azt állitod hogy te egy olyan biszexuális vagy aki ezt nem gyakorolja, csak azért mert a párja megtiltotta?

Ez az állapot tart 6 éve ha jól számolom, Most vagy nem vagy biszexuális vagy füllentesz.


Elölegezzük meg nem füllentesz, meddig megy ez igy még, életed végéig? Hozzámész a kifejezetten férfias pasidhoz (aki valahogy mégiscsak egy biszexuális nőt választott élete párjának, mondjuk ez is megérne egy elemzést) gyermekeket szülsz neki, mikor jön a "megőrülök" rész?

Nem jön? Dehogynem. Már csak egy indokot kell találni a helyzet igazolására saját magad elött.


Azt javaslom, ha a szexuális identitásoddal nem vagy tisztában - illetve úgy tünik tisztában vagy csak nem kezeled a helyén - magadra eröltetnél olyan társadalmi normát amibe nem férsz bele, akkor kérd ki egy kivülálló véleményét, még a jelenleginél is boldogabb életed lesz. Mivel bennem nem bizol, legyen ez olyan akiben igen, de semmiképp ne egy elfogult véleménye legyen.

2012. ápr. 18. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!