Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Eljegyzés feltétellel?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy lassan eljutunk arra a szintre, hogy a barátom megkérje a kezem. Rengeteg célozgatást kapok és sokat puhatolózik, úgyhogy biztos, hogy tervez valamit.

Annyit tudni kell rólunk, hogy 4 éve vagyunk együtt, de egyszer szakítottunk, mert nem volt a hűség mintaképe soha az életében. Így amikor összejöttünk velem sem volt ez másképp.

A békülés óta már eltelt 2év, és gyökeresen megváltozott, benőtt a feje lágya és tudom, hogy tényleg szeret. 33 éves, lassan babát szeretne és el tudná velem képzelni az életét.

Biztos, hogy igent mondok neki, de lenne egy feltételem. Mégpedig az, hogy csak akkor leszek a felesége, ha ígérete szerint minden így marad és többet nem bánt meg.


Viszont sokat agyaltam rajta, hogy ezt mikor mondjam neki. Nem túl illúzióromboló, ha letérdel elém, megkérdezi, hogy leszek-e a felesége, én meg az igen előtt elmondom a mondókám? :S Mert az igen után meg már nem nagyon illik feltételeket szabni.

Vagy lassan úgyis megyünk nyaralni, inkább ott, egy megfelelő pillanatban hozzam szóba, hogy szeretném, ha minden így maradna?



2012. ápr. 16. 09:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
inkább a nyaraláson,ha minden jól megy,csak egyszer kérik meg a kezed és arra akarsz emlékezni,hogy :"Hozzád megyek,ha..."?
2012. ápr. 16. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Öngól!!!!!


1. feltételt szabni... bruhahahahaha ha ha ha ha... khm, szóval szabhatsz feltétel alkalmas pillanat nélkül is. De ebből csak azt vonja le, hogy nem bízol benne.

2. Nincs garancia, hogy megtartja a szavát. Igent, mondhat, de kifogja ellenőrizni? Majd jársz utána munkahelyre?


3. Javaslatom: házassági szerződés vagy ne menj hozzá. Ennyi.

2012. ápr. 16. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
TEljesen felesleges ezt megszabni, max hazudik vagy visszavonja a szavát
2012. ápr. 16. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
75%

???

Már tett egy kimondatlan ígéretet - e szerint is él.

Nehogymár legyen egy ilyen kis monológod, az milyenmár....

2012. ápr. 16. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Ezt soha senki nem garantálhatja neked, hogy élete végéig hűséges marad hozzád, ugyanis létezik a szabad akarat, mint fogalom, és ez lehetővé teszi, hogy egy adott helyzetben másként cselekedjünk. Szerintem te nem vagy érett a házassághoz, az tuti! Ha gondot okoz, hogy megbeszéld vele, akkor pláne! Mellesleg nem is biztos, hogy érdemes ezzel a hűtlen pasival összekötnöd az életedet!
2012. ápr. 16. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Talán rosszul fogalmaztam. Nem feltételt szeretnék, inkább csak egy ígéretet, ami újra megerősíti bennem, hogy jól döntöttem.
2012. ápr. 16. 09:44
 7/13 A kérdező kommentje:

Azt nyilván én is tudom, hogy létezik szabad akarat, meg változhatnak a dolgok, de nem is erre irányult a kérdésem :)

Hanem hogy szerintetek mikor alkalmas egy ilyen témáról beszélgetni.

2012. ápr. 16. 09:47
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez a lehető legnagyobb hülyeség, amit tehetsz...

1, Mi garantálja, hogy be is tartja? Később akármi megtörténhet, egy ígéret szart se ér.

2, Úgyis rávágja, hogy igen.

3, Ismét az 1. pont jön...

2012. ápr. 16. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Rosszul gondolkodsz. A házasság önmagában egy ígérettétel erre, szóval ha megkéri a kezed, az már egy ebbe az irányba tett igen erős gesztus :) Miután igent mondasz, meghatódottan öleld át, és a szemébe nézve mondd: "Ugye soha többé nem bántasz meg? Azt szeretném, hogy minden örökké ilyen gyönyörű és csodálatos legyen köztünk, mint most, ebben a pillanatban." Vagy valami hasonló :)
2012. ápr. 16. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

10:25


Azt hiszem igazad van, és már előre aggódom olyasmi miatt, ami felesleges... Köszönöm! :)

2012. ápr. 16. 10:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!