Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Akinek külföldön, külföldi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Akinek külföldön, külföldi párja van, annak a párja tanulja a magyart?

Figyelt kérdés

És ha igen, akkor te kérted rá, vagy ő kérte, hogy tanítsd? Ha nem, akkor szeretnéd ha tanulná?

Nem feltétlen komoly, intenzív nyelvtanulásra gondolok, hanem inkább csak valamennyi szó, kifejezés tanítgatására. De persze az is érdekel ha valaki hajlandó volt teljesen megtanulni.

Légyszíves azt is írjátok, hogy mióta vagytok együtt, és milyen nemzetiség!



2012. ápr. 18. 21:11
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem nincs ilyen, de a tapasztalat a környezetemből, hogy általában a lányok tanulják meg a fiúk nyelvét attól függetlenül, hogy hol élnek, a fiúk pedig leszarják a barátnőjük anyanyelvét.
2012. ápr. 18. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

az én páromat (24/f) érdekli, és kéri, hogy tanítgassam

azt mondja, hogy olyan mint egy kódnyelv, mert ha így beszélünk, senki más nem érti körülöttünk (tök aranyos szerintem)

2012. ápr. 18. 21:47
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiúm török származású, s néha szokta kérdezgetni hogy mit hogy mondanak magyarul. Pár szavat tud már, pl: "Szeretlek", "igen", "nem", "édesem", ezeket persze én is tudom törökül :) 2,5hónapja vagyunk együtt ^^


18Lány, 20Fiú

2012. ápr. 19. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A férjem a kapcsolatunk kezdetén nagy lelkesedést mutatott, aztán nem lett belőle semmi. Több mint 10 év és egy közös gyerek után annyit nem ért meg, hogy gyere. Ő angolszász, és az angolon kívül más nyelven nem beszél. Amikor gyerekünk született, kértem, hogy próbáljon erőfeszítéseket tenni, hogy elősegítse a lányunk nyelvi fejlődését, de nem működött együtt érdemben. (Én tökéletesen beszéltem angolul már akkor, amikor megismerkedtünk.) Mostanra egyértelműen ez volt az egyik oka annak, hogy a kapcsolatunk megromlott - a bezárkózás a nyelvi és a kulturális hagyományba.


És amit még mindenképpen hozzáfűznék: van egy a témába vágó diplomám (is), és több száz embert tanítottam meg sikeresen magyarul, mialatt a saját férjemet nem sikerült.


Jelenlegi partnerem délszláv, lassan egy éve vagyunk együtt, ő mostanra már olyan kunsztokra is képes, hogy kérjen két piros elemet és egy szatyrot.

2012. ápr. 19. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát inkább én tanultam meg az ő nyelvét, mert távkapcsolatban éltünk és míg a nyelvet tanultam, közelebb érzetem magamhoz. Most úgy középfokon tudok, de párom is tud már ezt-azt magyarul, de van még ideje megtanulni. És mindketten titokban tanultuk a másik nyelvét, aztán mikor találkoztunk, akkor mindkettőnk álla leesett a meglepetéstől, ugyanis ő magyarul én pedig az ő nyelvén kezdtem el beszélni :) és 1,5 éve vagyunk együtt
2012. ápr. 19. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Kedves 4-es,

Sajnálom, hogy a férjeddel ez történt. Az én párom is angol-szász (bár származásilag ír), de ő beszél társalgási szinten franciául, és egy kicsit írül. Én is perfektül beszéltem már az angolt, amikor megismerkedtünk, és igazából nem volt semmi elvárásom azzal kapcsolatban, hogy ő magyart tanuljon, hanem ő kérte, hogy tanítsam. Most ott tart, hogy mondatokat próbál összerakosgatni, de a szókincse még egy elég gyér, de nem is tudunk sokat találkozni.

Én nagyon örülök neki, hogy érdeklődik, de én nem gondoltam arra, hogy neki meg kéne tanulnia magyarul rendesen. Lehet azért látom másképpen mert nincs gyerek még gondolatban sem.

De remélem, hogy majd jól alakulnak azért a dolgok. Lehet, hogy ez inkább az emberi nyitottságtól, és akaraterőtől függ, hogy hajlandó-e megtanulni-e vagy se, mintsem hogy kérik-e, meg milyen nemzetiségű, milyen nyelveken beszél.

Sok boldogságot a pároddal viszont.


Mindenki másnak is köszönöm a választ, mentek a kezecskék :).

2012. ápr. 19. 13:57
 7/8 anonim válasza:
100%

Mi 1 év 9 hónapja vagyunk együtt, de ebből olyan 1 év 6 hónap távkapcsolat volt (1 hónappal azután, h összejöttünk, haza kellett költöznöm egy hosszabb időre). Pár kifejezést, szót (pl. elköszönés, egyszerűbb szavak stb.) már tud a barátom magyarul, és büszke is rá :) Szokta mondani, h legalább egy alapszinten meg szeretne tanulni magyarul, legfőképp azért, hogyha Magyarországon vagyunk, tudjon kommunikálni többek között a szüleimmel.

Azt azért hozzátenném, h nagyban számít, h Magyarországon vagy más országban éltek-e, ill. fogtok-e élni - nem túl könnyű egy totál ismeretlen, minden indoeurópai nyelvtől eltérő rendszerű nyelvet úgy elsajátítani, h nem tartózkodsz az adott nyelv környezetében. Nyilván nem lehetetlen, de azért egyszerűbb lehet azoknak a külföldieknek, akik Magyarországon laknak, és napról napra hallják mindenhonnan a magyar nyelvet.

A másik megjegyzésem az, h a másik kultúrája iránti érdeklődés avagy érdektelenség nem kizárólag a nyelvre korlátozódik, és ez szerintem nagyon fontos. A külföldi férj/barát a magyar nyelv ismerete nélkül is törekedhet a magyar kultúra, szokások, tájak, történelem, művészet, zene stb. megismerésére; főleg a 21.században számtalan eszköz áll ehhez rendelkezésre - a személyes látogatáson, tapasztalatokon túl, természetesen.

2012. máj. 18. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
10 éve élek egy svájcival Németországban. A közös nyelv a németországi német (ami különbözik a svájcitól). Sosem akart magyarul tanulni, a gyerekek anyanyelve a német, ez a család közös nyelve, ezt tanulják az oviban és az iskolában is. Magyarul ugyan beszélek hozzájuk, de nem tartom fontosnak, hogy tökéletesen megtanulják, mert nem szeretnénk hazaköltözni, kint meg nincs haszna.
2012. máj. 23. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!