Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan költözzek össze vele?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan költözzek össze vele?

Figyelt kérdés

Párom hamarosan lediplomázik és utána tervezi, hogy haza megy, aztán munkát fog keresni, de úgy tűnik hogy otthon (Pécs) és nem pedig Budapest környékén.

Én pesti vagyok.

3 éve vagyunk már együtt, tavaly nyáron majd nem volt lehetőség az összeköltözésre, de valahogy nem jött össze, mondhatni elmentünk egymás mellett, pedig a gondolatunk egy volt csak a kivitelezése volt eltérő.


Idén újra lenne rá lehetőség itt van az egész nyár, de nem tudom hogyan hozzam fel témának, nem akarok elrontani semmit sem.

Én dolgozok, Ő még nem, de szülői segítséggel csak megoldható.

Próbáltam finoman szimatolni hogy volna e hozzá kedve de valahogy úgy éreztem, hogy nem, és lehetséges, hogy azért mert most a vizsgákra koncentrál.


Kicsit félek a nyártól, hogy távol kerül tőlem, szeretném ha lenne állása, de örülnék hogy ha ez olyan helyen valósulna meg ami közel van és ezáltal akkor a mi jövőnk is elkezdődhetne.


Ti mit mondanátok a párotoknak, hogyan kezdenétek hozzá, hogy mit is szeretnétek, miután egyszer már elrontottatok valamit, és újból nem akarjátok, de erőszakosak sem akartok lenni?


23/L


2009. jún. 21. 16:10
 1/9 anonim ***** válasza:

A szüleiddel laksz?

Mert ha már van saját lakásod, albérleted, akár egy kulcsot is adhatsz neki diploma-ajándéknak :)

Én együtt élek a párommal, most diplomáztam, de eszembe sem jutna, hogy otthon keressek állást, maradok itt, vele...

22/l

2009. jún. 21. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

sztem Pesten is találna melót,és együtt lehetnétek!!

Én is együtt élek a párommal,és nem volt gond a meló:)

23/L

2009. jún. 21. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

sajnos a szüleimmel lakom és ő is :(

Szerintem Pesten jobb lehetőségei volnának mint ott lent, bár megértem azt is hogy most kicsit szeretne haza menni, mert egész évbe kollégium, meg ritkán is volt otthon, de nem szeretném ha végleges lenne.


Ha volna saját lakásom, az ötletedet használnám, de szerintem ezt mondani sem kellett volna, de nincs saját lakásom :-(


Albérletbe mennénk persze szülői segítség is kéne hozzá.

2009. jún. 21. 16:16
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Én nyíltan és őszintén elmondanám, hogy össze szeretnék vele költözni. Ezek után nyugodtan át lehet beszélni, hogy kinek mi az érték rendje, hol/hogyan képzeli a jövőjét, és hogy ebből mennyit áldozna fel a másikért. Kompromisszumra kell törekedni, de valamelyikőtöknek sokat kell engednie, azaz ,h a te vagy az ő lakhelyére költöztök. Fair lenne, ha a kettő között "középen" laknátok, de nem érné meg, ha nincs körülöttetek legalább melyikőtök családja, hogy ha baj lenne.

Áldozat hozatal és önzetlenség elengedhetetlen. Szerintem.

2009. jún. 21. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Miért gondolod,hogy a párodnak is az a jó,amit Te akarsz?Lehet,hogy Pesten jobban találna állást,mint Pécsett,de az sem kicsi város.Talán nem szeret Pesten lakni,sok vidéki utálja Pestet ( én is ).Az állandó rohanás,szmog,a beképzelt pestiek,mind-mind taszító lehet.Ha együtt akartok élni,akkor nem csak a Te igényeid számítanak,hanem az ővé is.Pl.Te is mehetnél Pécsre,ha nincs lakásod,akkor nem köt Pesthez semmiGondolkozz el ezen is.És beszéljétek meg együtt,mi legyen.
2009. jún. 21. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Én képes vagyok engedni és áldozatokat hozni, nehézség inkább az lenne, hogy Ő neki nincs jövedelme és ilyen téren mondhatni egyoldalú lenne a dolog és nem tudom hogy az Ő szülei mennyire segítenének.

Az én családom nagyon sok jót adott már és azért ezt sem lehet teljesen kihasználni, s nem is akarom hogy ez miatt kellemetlenül érezze magát.


De valamit ki fogok találni, mert nem bírom ki a nyarat én szeretném, szeretnék egy lépcsőfokkal feljebb lépni a kapcsolatunk szempontjából, de tudjátok hogy egy pasinál ezek a dolgok mondhatni később érnek be, mint nálunk csajoknál.

2009. jún. 21. 16:27
 7/9 anonim ***** válasza:
Csak akkor add fel a munkahelyed, ha a barátodnak már lesz, Pécsett!
2009. jún. 21. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

utolsónak:


Én nem csak a magam igényét nézem.

Utálom Pestet én is, pedig itt nőttem fel, de képes vagyok arra hogy én utazgatok.

Miből gondolod hogy saját magamra gondolok és hogy engem azért mert nincs lakásom semmi nem köt Pesthez?


Dolgozom, ami Pesthez köt, de mint írtam képes vagyok arra, hogy napi szinten utazzak a melóba.

És van még egy évem az iskolából ami szintén Pesthez fog kötni, de engem még ez sem akadályoz meg.

2009. jún. 21. 16:31
 9/9 A kérdező kommentje:
az előző komment a 16.27-nek szól.
2009. jún. 21. 16:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!