Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mi a véleményetek arról, ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a véleményetek arról, ha egy fiatal házaspár kap egy házat az egyik fél szüleitől, de a házat a szülők a saját nevükre iratták? Jó szándékról vagy bizalmatlanságról tanúskodik az eset?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 25. 14:35
 1/4 anonim ***** válasza:

Én bizalmatlanságra szavazok. Mindenképpen jószándék is, hiszen nem mindennapi ajándék egy ház. De szerintem jelzi hogy az ügyeitekre szeretnének rálátással lenni és nem bíznák rátok kapásból a házat. Ki tudja lehet egy év múlva szétmentek és el akarjátok adni vagy akármi történhet.


Ha pedig együtt maradtok akkor biztos egy idő után rátok íratják.

2012. ápr. 25. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem józan ész. Én annyit hallottam már ezekről az ősparaszt ügyvédi megoldásos kisemmizésekről váláskor, hogy tuti nem megyek férjhez addig, amíg valahogy meg nem oldjuk, hogy ne lehessen ilyet egyik féllel se megtenni. Ha a párom járult hozzá a vagyon 90%-hoz akkor legyen az övé. Ha én, akkor az enyém. Ha 50-50% akkor úgy.

Ezesetben az egyik fél szülei járultak hozzá a házhoz 100%-ban. Nekem is szúrná a szemem, ha megvennék egy 40 milliós házat, és valami nyikhaj gyerek úgy húzná a lányomat/fiamat, hogy összeházasodik vele, aztán elválnak pár év múlva, mondjuk a másik fél miatt, és követeli a húsz milláját, mert ugye házasság alatt szerzett vagyon feleződik. Na anyja p.csáját...

De nekem pénzügyes szüleim vannak szóval biztos ezért látom így. :D

21L

2012. ápr. 25. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én is inkább a gyerek védelmét tippelném a helyzetbe, ha a saját szüleimből indulok ki. Nem egyszer hallani olyat, hogy valaki eladja a saját lakását, vesznek a párjával egy közöset és hiába volt anyagilag több része benne váláskor csak a lakás értékének a felét kapta vissza.

A mai világban sok szülő gondol erre is. Éppen elég nagy segítség az, hogy kaptak egy házat, nem mindegy hogy kinek a nevén van? Az is fura lenne kicsit, hogy kettejük ajándékának szánják a szülők, még is csak a gyerekükre iratják, nem tudom. Szerintem nincs ezzel semmi gond!

2012. ápr. 25. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Pusztán józan ész, ha válás van, a saját gyerekét védi vele a szülő, ha szülő meghal, akkor is a gyerek fog csak örökölni, mindenképp a védelmet szolgálja, nagy bölcs döntés volt.
2012. ápr. 25. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!