Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Nem érzed magad értéktelennek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem érzed magad értéktelennek egyedül?

Figyelt kérdés
Alakult már ki benned valamilyen társfüggőség, hogy értékesnek érezhesd magad? Megoldás egyáltalán egy kapcsolat az önértékelési gondokra, mert átmenetileg fontosnak érezheted magad?

2012. máj. 21. 23:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
nNem. nem. nem.
2012. máj. 21. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Igen, alakult. Nem hiszem, hogy megoldás lenne, de sokat segít, ha érzed hogy szeretnek.

Viszont amíg nem békülsz ki magaddal, addig esélytelen hogy teljesen boldog legyél.

2012. máj. 21. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nem szeretek már egyedül lenni,nekem kell hogy folyamatos kontaktban legyek valakivel.Most ez éppen elég rendesen hiányzik.
2012. máj. 21. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
7 honapig ereztem magam szarul szinglikent a szakitasom utan. Irigykedtem az utcan a parokra es persze pont minden ismerosom talalt maganak valakit akkoriban. Nekem is lett volna lehetosegem kapcsolatra, de nekem ahhoz szerelem kell, nem jottem volna ossze csak azert valakivel, hogy ne legyek egyedul. Nem tartom fairnek. Januarban talalkoztam a mostani haveri korommel, akik segitettek ezen tullepni. Sokat jartam el veluk, azota eszrevettem, hogy sok sracnak tetszem, tehat nem vagyok ertektelen. Elfelejtettek velem azt, hogy egyedul vagyok. Mostmar elvezem az eletet, ismerkedek, nem gorcsolok ilyesmin. Az uj emberek segithetnek, de szerintem az uj kapcsolat nem, hacsak nem szereted igazabol az illetot. A tarsfuggoseg szar dolog, amig az ember nem tanulja meg magat szinglikent is jol erezni, nem nagyon lesz sztem jo kapcsolata. Az egyedulletet inkabb a szemelyiseged fejlesztesere hasznald. Ismerkedj, keress hobbikat, kavarj...
2012. máj. 21. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
De, én így vagyok. Ha lenne egy olyan barátnőm, akire külsőre és belsőre is büszke vagyok azaz bejön nekem és büszkén sétálnék vele az irigy ismerőseim előtt, akkor nagyon jól érezném magam, de nem csak ezért. Egyszerűen elég ideje vagyok már egyedül, 22 évesen már épp ideje, hogy legyen barátnőm és tervezzem a jövőmet.
2012. máj. 21. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nem.
2012. máj. 22. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Évek óta egyedül voltam, hozzászoktam az egyedülléthez, az érzelmeimet is elástam hat láb mélyre. Aztán jött egy lányka, aki összekuszálta a dolgaim majd továbbállt. Otthon szinte mindig teljesen egyedül vagyok, ami elég rossz érzés ezek után. Újra azt érzem, mint nagyon rég, hogy ’nem akarok egyedül lenni’. Persze az nem mindegy, hogy kivel. Ez az affér a lánnyal, ami hirtelen jött, hirtelen ment eléggé elbizonytalanított magammal kapcsolatban. Visszamosolyogni sem tudok a lányismerősökre, pedig mindig feldobták a napom és önkénytelenül felgörbül a szám. Most meg csak nézek, mint egy hibbant. Most jött rám megint a lázadás, hogy minden, amit teszek hiábavaló. Küzdök az iskolával is, ilyen-olyan problémákkal, ami a családot érinti és komolyan napi szinten eszembe jut az öngyilkosság. Ez azért is meglepő, mert, a környezetem felé komolyságot, érettséget, jól összeszedettséget, humort árasztok. Aztán egyedül meg üvölteni tudnék. Lehet, hogy csak azért kell egy társ, hogy segítsen elbírni a vállamat nyomó terheket?
2012. máj. 22. 00:01
 8/12 anonim ***** válasza:

Tudnád mennyire a szívemből szóltál!

Én is ugyanígy vagyok. Kifelé az összeszedett, boldog, vicces srácot mutatom, de belül akkora a káosz, hogy szinte elviselhetetlen.

De továbbra is fenntartom azt a véleményem, hogy magadat szeresd meg előbb, ne pedig másokat akarj. Én is ezt próbálom éppen. Olyan dolgokat keresek amikben kifejezetten jó vagyok, és próbálom ezeket csinálni.

2012. máj. 22. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

A kapcsolatfüggőség elég súlyos dolog, nehéz belőle kimászni, ha egyszer ráéreztél az ízére. És ezek nagyon ritkán tudatosulnak azonnal.

Hét évet éltem kapcsolatban, amikor életemben gyakorlatilag először szingli lettem, és azon kaptam magam, hogy nem tudom, hogy ki vagyok egyedül. De pont az a jó az egyedüllétben, hogy erre van időd és lehetőséged rájönni. Így utólag baromi hálás vagyok a pasimnak, aki másfél éve dobott, mert az egyedüllét ráébresztett, hogy ki vagyok és mit akarok az élettől. Azóta megvalósítottam az álmom, ami mellette végig elérhetetlennek tűnt.


Arra kell/érdemes rájönni, hogy az egyedüllét nem száműzetés, hanem lehetőség. A kapcsolattal is több leszel, de sokkal nagyobb lépés, ha a magad erejéből válsz többé, mintha más segít.


Szigorúan a kérdésre válaszolva - de azt hiszem a fent leírtakból ez látszik -, nem, az önértékelési gondokra nem megoldás egy kapcsolat. Mindig meg kell találnod a belső motivációt, nem várhatsz folyton másokra, mert akkor csak a nyomukban toporogsz. Akarj első lenni.


24/N

2012. máj. 22. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Én is így vagyok srácok. :/


Mit meg nem adnék, ha újra megölelhetném azt a lányt, ha lenne az a lány...

2012. máj. 22. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!