Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nők! Fontos nektek, hogy legyen a párotoknak érettségie?

Figyelt kérdés
2012. máj. 22. 20:10
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

Nekem középsuli volt érettségivel, utána gondolkoztam szakmában. Amúgy szakma után is le lehet rakni, 2 év, mész másik suliba, ennyi.

Nem kell így felháborodni, valószínűleg nem egy 16-18 éves fiúkra gondolunk, hanem idősebbekre.

Az érettségi alap nálam.

22/L

2012. máj. 23. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:

Igen. Egy érettségi azért annyira alap...:D Én olyan típusú ember vagyok, akinek inkább a műveltség és az értelem számít, nem csakis kizárólag a papírokat nézem, de azért egy érettségit könyörgöm, hozzon már össze mindenki. :D


Amúgy előző válaszokra reakció:


# 10

"Tudod kérdező viszont azt kevesen tudják hogy sok intelligens ember szándékosan nem tette le vagy egyéb problémák miatt."


Aha, persze, jó kis mese habbal.:D


"Például nállam figyelemzavart és dislexiát állapítottak meg,ezen felül értelmetlennek találom a mindenki által istenített lexikális tudást,tinikorom óta az a meggyőződésem hogy értelmes dolgokat kellene tanítani az embereknek amiből valóban profitálhatnak ők maguk és a külvilág is."


Persze, mindig van kifogás. Volt dislexiás osztálytársam, és mégis le tudott érettségizni. Tudod az ilyeneket, hogy dislexia/discalculia/disgráfia, figyelembe veszik az érettségin. Az meg, hogy te elbírálod, hogy mi az értelmes tanulnivaló, megint csak no comment. :D Azok mondják ezt, akik nem képesek összefüggésekben gondolkozni, és igaziból nem értenek semmit, és nem ismerik rendesen a tananyagot. Ismertem ilyen hülyét, tudom mi fán teremnek az ilyen emberek. A kifogások is tipikusak az ilyeneknél...:DDD Hagyjuk már.


"A modern iskolarendszer csak kínozza a tanulókat,elvesz a magánéletükből"


XDDDDDDDDDDDDDDDD Elvesz a magánéletükből?! HOGYAN mégis?


"és mostanában néhe beleütköztem itt-ott olyan észrevételekbe hogy az inteligenciát is visszaveti"


Az inteLLigenciát nem veszi el senki.:)


"Szóval tudom hogy én kiestem a ringből amiért 8 általános iskolát végeztem,de számomra fontosabb a szabadság mint a szemellenzőt kapott társadalom majdnem egésszének megfelelni.(leginkább a nőknek)"


Szerinted aki normálisan iskolázott, az nem szabad? :D Szerintem a nagy részük szabadabb, mint te. Te a 8 általánosoddal vagy robotolsz majd valami aljamunkát, vagy pedig meggazdagodsz bűnözésből. Szerintem egyik esetben sem vagy túl szabad. Annak meg 0,0000000000000000000000000000000000000001 a valószínűsége, hogy egy iskolázatlan ember rendesen, kényelmesen meg tud élni valami törvényes, élvezetes, értelmes dologból. Megeshet az ilyen, de hihetetlenül ritkán.:) Inkább te raktál szemellenzőt magadra, és áltatod magad a hülyeséggel.


# 11

"Ha különben intelligens és nagyjából egyezik az ízlésünk és tudásunk, akkor nekem mindegy, hogy van-e érettségije."


Ezzel egyetértek, de nagyon kicsi az esély rá (szinte semmi), hogy egy iskolázatlan embernek ugyanannyi tudása lesz, mint egy értelmiségi embernek,és arra is, hogy olyan kifinomult lesz. Azok között, akik még a középsulit sem járták ki, nagyon sok az alja ember, de tényleg.


Mondom, én sem papírról ítélek, nem zárok ki egyből senkit, mert nem olyan iskolázott, mint én (vagyok folyamatban), de sajna vannak tapasztalataim az ilyen emberekkel, és azok nem jók eddig.

2012. máj. 23. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

Nekem csak szakmám lesz, idén. Ezek szerint vén remeteként élem le az életem?! Ennyit rólatok...


F

2012. máj. 23. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

Én vagyok az első oldal utolsó válaszolója!


Milyen sokan felháborodtatok mert nem értek egyet az iskolarendszerrel.Olyan szinten vágtok vissza mintha titeket kritizáltalak volna,ez miért van talán mert annyi örömet és SZABADSÁGOT adott nektek az intézmény amibe jártatok?


Szóval itt egyesek szerint nem vesz el szabadságot az iskola?Persze hogy nem:általános:8 év,középsuli 4 év,csupán 12 évig kell (különösebb számolgatás nélkül:175 napot eltölteni a 365-ből) ami átlagban reggel 7-től délután 2-ig számolható mivel sokan kénytelenek utazni emiatt.Aztán említsük meg hogy óriási anyagrészeket képesek feladni a diákoknak ami belerondít szintén a mindennapokba.

Szóval aki ennyire ellenem van az válaszoljon legyen szíves hogy az szabadság hogy egy épületbe vagy bezárva,végig kell ülnöd 45 perceket ahol döntőrészt olyat tanítanak veled amire nincs szükséged az életben.Az az idő amit elvesznek tőled nem használhatod arra ami jól esne,rengeteg diák utálja az iskolát,szerinted miért?Az iskola csak egy jól kitalált időhúzás hogy az embereket lekösse és mint individum megszűnjenek,pláne hogy mekkora pénzeket kaszálnak ezalatt bizonyos körök szereplői.Kontrollálni szeretik az embereket eltaposva a szabadságukat és a valódi értékeket.A bankba ha folyamatosan beraksz pénzt megtakarításként akkor azzal élteted a rendszert.A diákok is csak eszközök mert ha bekerül az pénz,és akkor éri meg igazán ha minél tovább benne marad a rendszerben.Viszont ha kerüli az iskolát akkor rögtön büntetésben részesül anélkül hogy ezek az emberek más lehetőséget kapjanak a boldogulásra,kirekesztés vár rájuk és elítélés.

Igen ehhez hozzátartozik hogy én nem vagyok átlag!Az iskolában eltapostak az erőszakosabbak ezért lelki problémáim lettek,a tanulás sajnos tovább keserítette az életemet az említett tanulási hiányosságaim miatt de az intelligencia hányadosom 130+.Hozzáértő szakorvos vizsgálta és állapította meg,zárójelentésem meg van róla!

De különben köszönöm az ismeretlenben küldött leírásokat rólam,nem számít ha nem volt igazatok,de cserébe jól esett olvasni hogy milyen is vagyok VALÓBAN.

2012. máj. 24. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

Szóval a végén mondhatni elismered, hogy a véleményedet azért jócskán befolyásolta a téged ért sok negatív élmény.

Ezek után gondolom nehéz lehet elhinni, hogy másnak pozitív élményei vannak erről az "elvesztegetett" 12 évről.


Az általános iskola szerintem alapvető szükség. De még az óvoda is. Hiszen itt kezdenek el szocializálódni a gyerekek, emberi kapcsolatokat kialakítani, ami szerintem része a normális életnek. Az általános iskolában megszerezhető tudás pedig olyan alapokat ad a gyerekeknek, amivel a hétköznapokban boldogulhatnak. Így nem kell a büfében bambán néznie, hogy ha 1 szendvics helyett kettőt akar venni, elég lesz-e rá a zsebpénze.


Nem mellesleg, ha mindkét szülő dolgozik, nem tudják kire hagyni a gyereket. Persze fogadhatnak mellé babysittert, de nem hinném, hogy az bármit is tanítani fog neki.


A középiskola már más tészta - részemről. Az ott megszerezhető tudás legfeljebb arra, és annak jó, akinek már van elképzelése arról, hogy merre tovább a felsőoktatásban.


És persze az iskolában -jó esetben- fegyelmet is tanulnak a diákok. Ha majd a jövőben munkába áll, ott se pattanhat fel kedvére a feladata mellől, mert ő nincs hozzászokva ahhoz, hogy 45 percet egy helyben töltsön.


Évek pazarlása. Ez szerintem rossz érv. Még általános iskola vége fele, 14-15 éves korban se tud mit kezdeni magával a legtöbb gyerek. Hiszen még gyerekek!

Ha nem iskolába járnának, otthon lennének egyedül, jobb esetben valaki felügyelete mellett. És vagy tanulnának valami hasznosat, vagy nem.


Középiskola ugyan ez, csak itt már egyeseknek benő a feje lágya, elkezdenek előre tervezni, stb.


És ugyan hol szocializálódnának? A játszótéren? Az ott töltött 1-2 óra "bizonyára elégséges lenne" a fejlődéséhez.


Bár elhiszem, hogy annak akinek sok negatív élményben volt része, utólag elpazarolt éveknek tekintheti az iskolai éveket, de ezek alapján elítélni az egészet elég badarság.

2012. máj. 24. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim válasza:
Szerintem a nők azért gondolkoznak így, mert nincs egy normális női szakma amihez nem kell érettségi. Én szakmunkás vagyok, jól csinálom amit csinálok, szeretem is. Nem vagyok kiszolgáltatott. Mit tud egy érettségizett? Angolul Baggat, talán tisztában van a magyar történelemmel. Valami elromlik a lakásban, akkor szerelőt hívja, megcsinálom magam. Nincs annál jobb érzés, amikor értesz valamihez és van hozzá érzéked. Nyugodtan nézzetek le. Én meghalnék, ha egy gyárban vagy monitor előtt kellene dolgoznom. Ti akik ezt csináljátok az egész életeteket holt időben töltitek, míg én a jelenben vagyok. Nem is tudom kit kell jobban sajnálni. 26/f
2015. jún. 7. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!