Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Nyárra párnapos nyaralást...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nyárra párnapos nyaralást tervezek, én fizetném (lány), szerintetek megsértődne ezért?

Figyelt kérdés

Bocsi a kicsit érthetetlen kérdésért, itt bővebben leírom.


21 éves lány vagyok, barátom is annyi. Mindketten egyetemisták vagyunk, még a szüleink tartanak el minket. Egyikünk családja sincs túlságosan eleresztve anyagilag (panellakás, egy régi autó, külföldi nyaralás szóba se jöhet, stb), de az én családom helyzete kicsit jobb, engem jobban tudnak támogatni. Ez pl. abban nyilvánul meg, hogy bár mindketten dolgozunk a suli mellett részmunkában, a barátom a nagy részét olyanokra költi (koli, hazautazás) amit nekem a szüleim fizetnek, míg az én családom ragaszkodik hozzá, hogy amit én kerestem meg, azt tartsam meg, ők támogatnak a kolival, utazással, kajával. Ösztöndíjat is kapok, így már elég szép összeg jött össze a munkából + ösztöndíjból. Barátomnak viszont nincs nagyon megtakarított pénze, néha teljesen elfogy neki hónap végére.


Bár nem mondja, látom, hogy őt zavarja, hogy nekem picit több pénzem van, és mindent megtesz hogy ez ne érződjön. Pl. ha együtt vásárolunk, hiába mondom neki, hogy majd én fizetem most, ragaszkodik hozzá hogy legalább a felét odaadja (pedig tudom hogy azzal kb el is fogyott arra a hétre a pénze). Néha (kb félévente) elvisz egy nem túl drága étterembe, és ott csak ő hajlandó fizetni, szinte megsértődik, ha felajánlom hogy a részemet fizetem. Előfordul, hogy felvetem, hogy menjünk el moziba, kirándulni valamerre, de ilyenkor mondja, hogy nincs rá pénze. Hiába ajánlom fel, hogy kifizetem neki, nem fogadja el, és így inkább sehova sem megyünk.


Nyáron szeretnék vele elmenni valamerre pár napra. Eleve kevés időt tudunk kettesben tölteni, 2 éve vagyunk együtt és eddig még csak egy hétvégére mentünk el valahova, szüleink jóvoltából. Nagyon örülnék, ha valami szép, de olcsóbb (magyarországi!) helyre el tudnánk menni együtt, akár csak 3-4 napra. Tudom, hogy ő is szívesen jönne, ha lenne rá pénz. Az én megspórolt pénzemből ki tudnám fizetni mindkettőnk részét, de szinte meg sem merem kérdezni, hogy ő belemenne-e abba, hogy én fizetem... (Ő biztos nem tudná fizetni, szóval vagy az én pénzemen megyünk, vagy itthon maradunk.) Félek hogy megsértődne, vagy kellemetlenül érezné magát, hiszen még egy mozi kifizetését se szokta engedni.


Ha megpróbálom rábeszélni, hogy célszerűbb: beszélgetek vele előtte róla, megpróbálom meggyőzni, és ha sikerül, együtt kiválasztjuk, hova - vagy pedig szervezzem le az egészet egy olyan helyre, amiről tudom hogy neki is tetszene, és állítsam a kész tények elé (pl. borítékban átadott "meghívó" a nyaralásra) és akkor már nehezen mond nemet? :)


2012. jún. 3. 10:07
 1/9 Dakelo ***** válasza:
Ő nem sérődne meg de nem engedé h te fizesd! Meert ha eszre vetted volna egyrandinse a lany fizet : )
2012. jún. 3. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Kedves első,


de itt nem egy randiról van szó, hanem egy 2 éves kapcsolatról, amit szeretnék kicsit feldobni egy nyaralással, ahol együtt pihenhetünk, kirándulhatunk, kettesben lehetünk pár napot. Mert ez sajnos ritkán fordul elő, és szinte soha nem járunk el semerre. Persze így is szeretjük egymást, így is jó a kapcsolatunk, de ha én meg tudnám oldani, hogy 2 év után végre legyen egy párnapos jó programunk, egy kis "nyaralás"...


Szerintem nem kellene ennyire azt nézni, hogy fiú vagy lány fizet-e... most éppen én állok jobban anyagilag, de pár év múlva simán változhat a helyzet, főleg hogy ő olyan szakmát tanul az egyetemen, ami sokkal keresettebb és jövedelmezőbb, mint az enyém. És biztos vagyok benne, hogy ha neki lenne több pénze, ő is fizetné nekem...

2012. jún. 3. 10:16
 3/9 anonim ***** válasza:
Jó látni, hogy ilyen odaadó vagy. Gondolom fülig szerelmes vagy.:)
2012. jún. 3. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szerintem semmi esetre se intézd el előre, előtte próbálj beszélni vele. Ha látod, hogy nagyon rosszul esik neki, inkább ne erőltesd. Esetleg nincs valami alkalom nyáron pl. születésnapja, évfordulótok stb - mert akkor mondhatnád, hogy ezalkalomból...

25/N

2012. jún. 3. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Névnapja, szülinapja sajnos február-március. Évfordulónk (a második) viszont most lesz két hét múlva, erre én is gondoltam, de az a helyzet hogy tavaly is csak aprósággal emlékeztünk meg róla, meg főztem vacsit, együtt töltöttük az egész napot, elmentünk a Gellért-hegyre, szóval eltöltöttünk egy szép napot, de kb 1000 ft-ból kijött amit egymásra költöttünk. És megbeszéltük hogy a következő évfordulókat sem túlozzuk el, meg hát eleve most is kicsit furán nézne ki, ha ő évfordulóra valami aprósággal készül (amit én persze egyáltalán nem bánok), én meg elhívom nyaralni.

2012. jún. 3. 10:32
 6/9 anonim ***** válasza:
Elővezethetnéd neki még most, hogy te arra gondoltál, elmehetnétek pár napra kettesben valahová, úgyis közeleg az évforduló is... és már meg is van rá a pénzed.
2012. jún. 3. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Kicsit verd át (az ő érdekében). Mondd azt, hogy a szüleid finanszírozzák, vagy nyertél egy ilyen lehetőséget valahol. Kerüld ki azt, hogy ez a te pénzedből megy és az önérzete sem sérül.
2012. jún. 3. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nálunk is hasonló a helyzet, hogy én állok kicsivel jobban anyagilag. Kicsit nehezen szokta meg, hogy időről időre én állok dolgokat. Elmagyaráztam neki, hogy ezzel nem az ő "férfiasságát" szeretném degradálni/alábecsülni, hanem egyszerűen így többször tudunk együtt kikapcsolódni.

Mi is most megyünk nyaralni, ezt most én fizetem teljes egészében.

Szerintem mondd meg neki, hogy ezzel nem megsérteni akarod.

Sok férfi meg azért sír ezen az oldalon, mert mindent nekik kell fizetniük :-)

2012. jún. 3. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nálunk is én állok jobban anyagilag lányként. Eleinte el is titkolta mennyi pénze van, ha mentünk valahova utólag tudtam meg, hogy kölcsön kellett kérnie valakitől ahhoz, hogy kitudja fizetni a részét. Nekem ez borzalmasan rosszul esett. Sok vitánk volt mire eljutottunk oda, hogy nyugodtan szóljon és akkor nem megyünk, vagy ha nagyon mennénk akkor úgy készülünk, hogy én fizetek, nincs ebből gond. Volt hogy le volt égve, de én nagyon elmentem volna kikapcsolódni kicsit egy fürdőbe, közöltem vele, hogy márpedig jön és kész, nincs más lehetősége, kifizetem. Később "visszaadta" más programmal, de abszolút nem elvárás, szívből adok, szeretem őt.

Ugyanabban a cipőben járunk amúgy, mint amiben ti. Én szeretnék elmenni valahova "nyaralni", ő azt hajtogatja, hogy szeretné, de nincs és nem is lesz valószínű pénze erre. Kutakodok folyamatosa valami olcsóbb megoldás után. Attól függően, hogy mit találok, lehet hogy meglepem és tények elé állítom, hogy ha nem jön, akkor kárbaveszik ez a pénz... :) Lehet hogy eleinte kellemetlenül érintené, de tudom hogy jól érezné magát.

Elmondtam neki azt is amúgy, hogy most lehet én állok jobban, de még eljöhet az az idő, amikor fordítva lesz és azért vagyunk együtt, hogyha ilyen szempontból bajba kerül hó végén, akkor tudjon rám támaszkodni és tudom, hogyha én leszek bajban ő is kihúz majd a csávából... Azóta hajlandó elmondani, hogy most nincs pénze valamire, illetve ha kell, akkor tőlem kér kölcsön, de mindig nagyon nyögvenyelősen megy, pedig nincs ebben semmi szégyellni való. Nekem rosszul esik, ha máshoz megy ezzel a problémával.

2012. jún. 3. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!