Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Képzettségbeli, társadalmi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Képzettségbeli, társadalmi különbségek, neveltetésbeli különbségek mennyire mérgezik meg a kapcsolatot? Írtam bővebben is!

Figyelt kérdés
A barátom: 6 évvel idősebb, diplomás, a barátai is diplomások, közkedvelt személy, aktív előélettel, külföldi tapasztalatokkal rendelkezik, családja jól és rengeteg szeretettel nevelte, minden családtagja diplomás, 1 személy orvos, 2 személy tanár . Én: most érettségizem, hanyagul vagyok nevelve, de talpraesett vagyok, 16 éves korom óta magam keresem a zsebpénzem, az érdemjegyeim a 3-ast nem igen haladják meg, diplomám nem lesz, maximum szakmám, családomban nincs érettségizettnél jobban tanult személy. Egyelőre minden szép és jó, de realistának szeretnék megmaradni, ennek mennyire lehet jó jövője?
2012. jún. 19. 12:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
79%
Hát Trivial Pursuit-ot nem játssz velük.
2012. jún. 19. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 okoska31 ***** válasza:
100%

elvileg Te fel tudsz nézni rá (és ahogy olvasom fel is nézel rá).

ha felvállal, akkor hajrá.

egyelőre nem olvastam olyan különbséget, ami összeférhetetlen lenne.

2012. jún. 19. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
64%
Nem a diploma teszi az embert, emberré. (De ezért az se mindegy hogy játék közben mi esett az ember fejére, a vakolókanál vagy épp a Révai egyik kötete.)
2012. jún. 19. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Ha az értelmi szint nagyon különbözik akkor az nem jó, de ha egyformán értelmesek vagytok akkor nincsen gond.
2012. jún. 19. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Hát a tájékozottság illetve intelligencia számít, de ezekre te is szert tejetsz attól még, hogy nincs diplomád, szóval szerintem nem gond.
2012. jún. 19. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
45%
Ha okos vagy, akkor nincs gond. Olvass sokat, rendes könyveket. Klasszikusokat, minőségi irodalmat, történelmi regényeket.
2012. jún. 19. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Intelligenciával nincs baj, csak annyit vettem észre, hogy én ösztönösebb vagyok, olykor hevesebben reagálok le dolgokat, de a barátom szerint ez azért lehet, mert nő vagyok :D Van amiben ő az okosabb, de problémamegoldásban például ő csak helyzet alapján cselekszik, míg én mérlegelek és úgy oldom meg, hogy mindenkinek jó legyen.
2012. jún. 19. 12:59
 8/13 A kérdező kommentje:
Én csak attól tartok, hogy a szülei észhez térítik és egy olyan lányt keres magának (akár a meglévő ismerősei közül), aki a felsőbb réteghez tartozik, és idegen számára a nehéz fizikai munka.. Igen sűrűn érzem egy kis buta libának magam, a bátyja például "poénból" lecsitrizett.
2012. jún. 19. 13:02
 9/13 anonim ***** válasza:
20%

Én megmondom őszintén, hogy egy nőnél nem érdekel, hogy milyen a végzettsége, ha nem nagyon buta, akkor még járok is vele, az már más kérdés, hogy ha hazaviszem, akkor tudom, hogy a szüleim fejében megfordul, hogy mit szerethetek egy ilyen ostoba libában.

És én is tudom, hogy nem egy képzetlen, buta lánytól akarok gyereket, nem vele akarom leélni az életemet, de pár hónapig, évig jól érezhetem magam vele.


Én diplomás vagyok, nem mondom, hogy a diplomások alapból rendesek, jó fejek, de azért sokkal könnyebben találok köztük társat. De az sem mindegy, hogy milyen diplomáról van szó. Egy diplomás ápoló, gyógytornász, óvó vagy tanítónő azért nem valami nagy szellemi színvonalat képvisel. Tudom, mert voltak ilyen barátnőim.


Egy komolyabb mérnöki, orvosi, jogi, közgáz diploma már jó előjel lehet.

Nekem nagyon nem mindegy, hogy mivel töltötte a partnerem a fiatal korát. Tanult, vagy butaságokkal cseszte el az idejét.


Szóval egy a lényeg: kapcsolat simán lehet belőle, szex működhet, csak hogy hosszú távon elviseli-e a párod a műveletlenségedet, a magasabb rendű munkahelyekre esélytelen leszel mindig is és ez a jövőd szempontjából nem túl vonzó.

Persze sok férfi eltekint attól, hogy ilyesmit megköveteljen a párjától, elég nekik az, hogy a nő otthon van, vezeti a háztartást, gyereket szül és nevel.

2012. jún. 19. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Még annyit, hogy a klasszikus irodalom, versek, regények, könyvek, sok olvasás csak általános műveltséget ad, attól még teljesen alkalmatlan leszel magasabb rendű munkakörökre.


Leszel egy sokat olvasó fodrász vagy büfés lány... szóval az önképzés, amivel nem szerzel szaktudást, diplomát azért csak bizonyos fokig elég. Inkább magadat nyugatod meg vele, de nem emiatt fog elfogadni a párod.

2012. jún. 19. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!