Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért nem tudom elhinni, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem tudom elhinni, hogy tényleg szeret?

Figyelt kérdés

A barátommal mindketten 22 évesek vagyunk. 2 éve vagyunk együtt, nekem ő a legelső barátom (vele volt az első csók, első szex..), neki viszont már voltak barátnői előttem is, köztük két egyéves kapcsolata.


A barátommal egy egyetemre járunk, ott ismerkedtünk meg. Én már az elején kinéztem magamnak, nagyon megtetszett, és ahogy egyre jobban megismertem, egyre jobban belezúgtam. Ő azonban sokáig nem közeledett egyáltalán, néha beszélgettünk úgy, mint két haver. Én nagyon vágytam rá, de közben az önbizalmam 0 volt: ott voltam 20 évesen semmi tapasztalattal, nem is tartottam magam szépnek, nem is voltam túl nőies (sima fazon nélküli hosszú haj, egyszerűbb, sportosabb ruhák), ezért elkönyveltem hogy semmi esélyem nincs nála. Ő jóképű, mint mondtam már voltak kapcsolatai előttem, sok lánynak tetszik.


Bocsi a hosszú előzményért, de szerintem az is hozzájárul a mostani problémámhoz, hogy így éreztem akkor: szerelmes voltam belé, de ő haverként kezelt, és én elkönyveltem, hogy úgyis csak jó csajokkal jönne össze (az előző barátnői közül kettőről láttam képet, mindegyik sokkal jobban nézett ki, mint én, sminkeltek is, szép frizura, elegáns ruha- én nem ilyen vagyok).


Beszélgetéseink során mégis egyre közelebb kerültünk egymáshoz, és kb fél évvel később összejöttünk. Azóta nagyon jó a kapcsolatunk, sokat vagyunk együtt, jól érezzük magunkat, sok a közös program, jó a szex, jól kijövünk egymás családjával. Két éve jól megvagyunk.

Minden rendben lenne, ha nem lenne bennem még mindig, 2 év után is az a tudat, hogy én kevés vagyok hozzá, neki biztos jobb csajok kellenek, és biztosan elhagy, ha talál egy hozzáillőbbet. Ő sokat bókol nekem, kedveskedik, a szavaival és a tetteivel is kimutatja, hogy szeret.


Én viszont folyamatosan stresszes vagyok, mert mindig félek, hogy vége lesz, hogy úgysem kellek neki... Ha egy napig nem keres neten/telefonon, már kombinálok, hogy nem vagyok neki fontos... Ha elmegy egy társasággal valahova és én nem vagyok ott, akkor féltékeny vagyok... Egyszerűen úgy érzem, nem vagyok elég jó hozzá/neki. Egyszerűen nem hiszem el, hogy ott van az ismeretségi körében annyi szép (nálam szebb) szingli lány, és mégis én kellek neki. Pedig néha már a közös jövőről is szoktunk beszélgetni.

Ezek közül semmit nem mutatok ki, tehát csak magamban őrlődöm.


Tudom hogy hülye vagyok, meg ilyesmik, de most az a kérdésem, hogy volt-e valaki hasonló helyzetben, és hogy tudta kiverni ezt a fejéből, hogy hitte el végre, hogy a párja tényleg őt szereti?


2012. jún. 24. 13:08
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez egyszerű. Ha nem téged szeretne, akkor nem veled lenne. A féltékenykedéssel viszont tényleg csak el fogod kergetni. Szerintem inkább csak legyél boldog a kapcsolatban és kész.
2012. jún. 24. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi. A féltékenykedéssel és a kétségeimmel csak magamat gyötröm, neki soha nem mondok olyat, hogy ne menjen el valahova, ne találkozzon valakivel (pedig néha szokott lányokkal is, volt már hogy kettesben), és soha nem kérem számon, hogy hol volt, mit csinált (csak érdeklődés szintjén, hogy na és mi volt az esti program?).

Szóval nem hiszem, hogy ezzel elkergetném.

2012. jún. 24. 13:19
 3/4 anonim ***** válasza:

Mintha csak én írtam volna :OO Durva!

Tudom, hogy a mostani barátomnak milyen lányokkal volt előttem dolga és én egyáltalán nem vagyok olyan, nem értem, hogy hogy lehet velem. A baráti társaságában sok a gyönyörű szingli csaj, ő is szokott némelyikkel kettesben találkozni, mégis én kellek(?) neki. Hihetetlen! Én is borzasztó féltékeny vagyok, ha nélkülem megy el bulizni és azon gondolkozok, hogy tuti valami baj van, ha egy napig nem keres. Ha kézen fogva sétálunk az utcán és jönnek szembe lányok, akik sokkal vékonyabbak, csinosabbak, szexibbek nálam, legszívesebben elengedném a pasim kezét, mert mindig azt gondolom, hogy ő biztos rosszul érzi most magát velem, csak leégetem őt és szívesebben mutatkozna egy olyan szép lánnyal.

Szörnyűek ezek a kétségek!

Az a nehéz itt, hogy önmagunkban nem bízunk, nem fogadjuk el magunkat, és addig, amíg ezen nem változtatunk, nem is lesz jobb. :(

Ajánlom neked is a Titok c. filmet, youtube-on megtudod nézni magyarul! De a könyvet is próbáld megszerezni, ott részletesebben van minden leírva. Én ezt igyekszem most valahogy alkalmazni, hogy egyszer s mindenkorra beleverjem a fejembe és elhiggyem azt, amit a barátaim magyaráznak nekem állandóan, hogy senkinél sem vagyok kevesebb, a barátom nem véletlenül van velem és nem más lányokkal és hogy igenis szép és értékes vagyok.

Nehéz, de legalább nekem már azt sikerült tudatosítani magamban, hogy ha ezt a sok negatív dolgot, amivel állandóan traktálom magam, sikerült "elhitetnem magammal", akkor a pozitív dolgokat is sikerülni fog!

Erősek vagyunk, megtudjuk csinálni! ;)

Csak gondolj arra, hogy már két éve őrlöd magad te is, de minden nap felkelsz és újra átéled az egészet és nem adod fel! Ami nem öl meg, az megerősít!

Hajrá! :)

22/L

2012. jún. 24. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ennél több nem is kell. :) A hitetlenkedő énedet meg rúgd seggbe! :D
2012. jún. 24. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!