Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Betegesen féltékeny a párom,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Betegesen féltékeny a párom, volt e már valaki hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés
Tíz hónapja alkotunk egy párt a barátommal, eleinte nem viselkedett így, az első két hónap után éreztem igazán, hogy ez nem normális dolog amit csinál. Az első hetekben gondolom még nem mert megjegyzéseket tenni, nehogy rögtön kilépjek a kapcsolatból, de azóta sorra jönnek a piszkálódások, beszólogatások. Ha a felsőmnek van egy minimális dekoltázsa, már megcsinálja a cirkuszt, olyannyira, hogy attól is elveszi a kedvem , hogy egyáltalán az utcára kimenjek. Nem vagyok egy topmodell, inkább nőiesen telt alkat, akad egy kis felesleg, mikor megemlítem, hogy szeretnék tornázni járni,az első reakciója öröm volt, rá pár percre már kaptam is a megjegyzést, hogy kinek akarom mutogatni magam. Ugy érzem, mintha teljesen kiakarni sajátítani, ha már ránézek valakire az utcán, felháborodik, nemrégiben egy bolti eladóhoz mentem oda megkérdezni valamit, és mosolyogva megköszöntem a segítségét , de már ez is baj volt. Viszont ahogy én észreveszem tetszik neki ha meglát egy nőt,és "cicababának " van öltözve, de ha én szeretnék kicsit csinosabban öltözni és nem csak melegítőt felvenni akkor veszekszik velem. Szerintetek, mi az oka ennek a viselkedésnek ? Én csak szeretném magam jól érezni a bőrömben, és persze tetszeni szeretnék neki, eszem ágában sincs mutogatni magam másoknak. Működőképes kapcsolat lesz ez egyáltalán ? 26 éves lány vagyok.
2012. jún. 25. 18:15
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, látom nem egyedül vagyok ebben a helyzetben . Nem tudom mennyit fog kibírni a kapcsolatunk, de így nem mehet tovább már sokáig. Annyira zárkózottá tesz a viselkedésével, hogy kezd elmenni a kedvem mindentől. És bár szeretem őt, nem tudok ilyen veszekedésben élni egész életemben és , hogy folyamatosan bizonyítsak, hogy nincs oka féltékenykedésre.Olyan nehéz ez, de valaminek változnia kell.
2012. jún. 25. 18:45
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Voltam, és miután nem javult, hanem csak romlott (állandó cirkusz, várva várt élmények pl. koncert elrontása, a végén már pofon is), kidobtam.

A mostani barátom legfeljebb magában füstölög, ha féltékeny, mert tudja, hogy korábban történtek miatt a féltékenység legkisebb jelétől is menekülök.

Sajnos a leírtak alapján egy tipikus hímsoviniszta a barátod (jóképű férfiak egy részénél gyakori ez a mentalitás, de nem feltétlenül csak köztük) - kell neki egy önbizalomhiányos "asszony", aki csadorban jár, később majd a 4 fal között ül, kiszolgálja és elnéz neki dolgokat, meg külön kellenek neki a csinos cicababák, bámulni, és később nem csak bámulni.

Soha nem felejtem el - pedig már majd 10 éve volt - milyen szar érzés volt, amikor gyanútlanul örültem valaminek, egy új ruhának, egy rendezvénynek, ahova indultunk, egy bulinak, stb. és ő 2 perc alatt elrontotta a kedvem, meg végigcirkuszolta az egészet, csak mert két szót szóltam valakihez. (Semmi oka nem volt féltékenykedni, soha nem csaltam meg) Soha többet ilyet még egyszer!

2012. jún. 25. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Sajnos nem valószínű, hogy megváltozik, mert ha tudná, hogy ez helytelen, eleve uralkodna magán valamilyen szinten. Egyértelműen birtokolni akar és letörni az önbizalmad. Tipikus, engem sem engedett az akkori barátom sportolni járni, meg egyedül nagyon sehova, és ha ellenszegültem az akaratának, őrjöngött. Ő másokat ugyan nem bámult, de fulladoztam mellette.

(31N)

2012. jún. 25. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
És igen, ennek a mélyén súlyos önbizalomhiány van: nem hiszi el, hogy őt önmagáért szeretni lehet. És aztán tesz róla, hogy ne is lehessen. Ehhez pszichológus kell, és te nem vagy pszichológus. Meg az a baj, hogy ezek néha vannak olyan ravaszak, hogy a kellőképpen inkompetens pszichológust is átejtik, és úgy adják elő, jól elferdítve, a dolgokat, hogy az nekik adjon igazat.
2012. jún. 25. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Igazán köszönöm a sok reakciót, erőt ad nekem a változtatáshoz.
2012. jún. 25. 19:08
 16/16 zusomJe ***** válasza:

Rossz tapasztalat és/vagy magából indul ki, ezért olyan féltékeny.

Valószínűleg a 2 kombinációja, mert ez már picit betegesnek tűnik nekem. Pedig én is marha féltékeny típus voltam.

2012. júl. 4. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!