Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan adjam finoman a párom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan adjam finoman a párom tudtára, hogy nagyon vissza kellene vennie a költekezésből? Azon szerencsések közé tartozom, akiknek már huszonéves korukra megvan az élethez való alapjuk (társ, saját ház, autó).

Figyelt kérdés

Mindketten dolgozunk a párommal és úgy vélem, elég jó fizut is kapunk.máshol öten élnek ennyi pénzből havi szinten. párom prioritásai anyagi szinten nagyon másak, mint az enyéim. neki új telefon vagy motor, nekem házszigetelés vagy épp tetőcsere. nem mondom, hogy igénytelen vagyok, de csak arra költök, amire kell.(jobban szeretek pénzt keresni, mint költeni). de én hiába spórolok, a másik oldalon annyival több folyik el. beszéltünk már erről párommal, de nem igazán értette, hogy miről beszélek, pont azért, mert neki más a fontos.

külön kassza a megoldás? ez hogyan kivitelezhető? van valaki, akinél így van? hogyan csináljátok?



2012. júl. 2. 14:33
 1/6 okoska31 ***** válasza:

mi külön kasszán voltunk. (már nem vagyunk, de nem ezért...)

persze ez akkor működik, ha felezitek a költségeket.

a ház kinek a nevén van? ha nem közös, akkor ott annak kellene nagyobb részt vállalni, akié a tulajdon.


ha nem megy a spórolás neki, akkor sem szabad, hogy a kvázi te pénzedet költse!


Így arra is jó lesz, hogyha el akartok menni nyaralni, neki kell(ene) kifizetnie a saját részét, hátha észhez tér.

2012. júl. 2. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Tudtára kell adni, hogy több nap, mint kolbász!
2012. júl. 2. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Fél-közös kassza:D

Minden hónapban félreteszitek a fizutok mondjuk 10-15%-át, ez lesz a "váratlan kiadások/tartalék alap". Akár lekötve is, van olyan megtakarítási forma, amibe menet közben is bele lehet fizetni, meg kivenni belőle és kamatozik is. Ehhez nincs hozzányúlás:D Lehet belőle fedezni nyaralást, felújítást, ilyesmiket. KÖZÖS dolgokat. Ha te vezeted a háztartást akkor kikalkulálsz egy konyhapénz+rezsi alapot, ezt a párod elé teszed, és megmondod neki, hogy a felét minden hónapban egy borítékban szeretnéd látni, természetesen a másik felét meg te rakod oda. Ebből csak kaját és rezsit fizettek, mindkettőtöknek hozzá kell tudnia férni, hiszen mikor kinek van ideje vásárolni.

Na ami ezeken felül marad, az a SAJÁT pénz. Abból lehet motort, telefont venni, hobbira költeni.

2012. júl. 2. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
a ház és az autó is az én nevemen van, mert szégyen-nem szégyen édesapámék vették. ez volt az egyetlen kitételük, hogy ne legyen felesbe.
2012. júl. 2. 14:43
 5/6 anonim ***** válasza:
Hosszú távon nem éri meg házat fenntartani, érdemesebb lakásban lakni. Ilyen szempontból te is szórod a pénzt a tetőcserével.
2012. júl. 4. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ötös válaszoló!nem igazán értem,mire gondolsz.szerinted mindenkinek barlangban kellene laknia?fogadni mernék,hogy nincs saját ingatlanod,hanem albérletben laksz.
2012. júl. 5. 19:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!