Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Házasságon gondolkodók,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házasságon gondolkodók, házasok, éreztetek hasonlót?

Figyelt kérdés
Nem rég volt 5 éves a kapcsolatunk. Beszélgetünk már a házasságról, tervezgetjük, 2-3 éven belül szeretnénk összeházasodni, ha befejezte az egyetemet. Az utóbbi hetekben eléggé neheztelek rá, volt egymás után több olyan húzása, ami rosszul esett. Nem vészes, nincs nagy gond. A lényeg, hogy ebből kifolyólag sokat gondolkodom a jövőnkről mostanában. Úgy érzem ő a tökéletes partner, de ahogy nézegetem a nők adatlapjait, akikhez régen közöm volt, vagy lehetett volna; és látom, hogy komoly kapcsolatban élnek, megházasodtak, netán már szültek is... szóval rossz érzés fog el. Ő már elkelt, és ő is, meg ő is... Ne értsetek félre, nem a szexről, a testiségről van szó, hanem a kapcsolatról. Vajon jól választok? Vajon más mellett nem lenne jobb, kényelmesebb, egyszerűbb az élet? Boldogabb lennék XY mellett? Minél több lány "kel el", annál inkább nyomaszt az érzés, hogy mi van, ha a mostani kapcsolat még is zsákutca, és közben az összes nő, aki valaha jelentett nekem valamit, vagy vonzódtam hozzájuk, megházasodik, gyereket szül... Ti éreztetek hasonlót?

2012. júl. 4. 20:34
 1/6 A kérdező kommentje:
25F
2012. júl. 4. 20:35
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem, akkor van gond, ha önmagad miatt választasz, és nem a másikat önmagáért.

34/F

2012. júl. 4. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Én 22 vagyok,és van egy 21 éves vőlegényem.Neki én vagyok az első komolyabb kapcsolata,egymásnak adtuk a szüzességünk,bár nekem volt előtte 4-5 barátom.Azt mondta Ő nem vágyik arra,hogy több nővel legyen,és őszintén így érzi kérdeztem,mert sokat beszélgettünk erről ugye mivel összekötjük az életünket és elég fiatalok vagyunk.Úgy látom,hogy boldoggá teszi,hogy lassan 3 éve együtt vagyunk és lassan 2 éve együtt élünk.Úgy gondolom néha én is,hogy vajon mellette lesz jó,mellette jó vagy egy másik mellett jó lenne-e,de ilyenkor mindig oda lyukadok ki,hogy nagyon szeretem,szerelemmel ,szeretek vele együtt élni mellette feküdni,hozzábújni,mindent szeretek vele csinálni és már 1 óra múlva hiányzik,nélküle nem tudok aludni,nélküle semmi sem olyan jó,mint vele.Természetes,hogy az ember kicsit megijed,hogy jól dönt-e,mert a házasság komoly dolog,egymáséi lesztek,jóban-rosszban,mindenkor.Bíznod kell a másikban,szeretni a másikat,fontos,hogy legyen közöttetek kommunikáció,mindent beszéljetek meg,legyenek közös programok,egyéni programok,akarjátok ápolni a kapcsolatot és fenntartani,ne úgy álljatok hozzá,mint sokan,hogyha elromlik akkor könnyebb kidobni,pozitívan kell hozzáállni,és tisztában lenni azzal,hogy mindkettőtöknek tenni kell azért,hogy a kapcsolat harmonikus maradjon.

2012. júl. 4. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Talán ez vmi kapuzárási pánik nálad. Igen, éreztem ilyent, de csak akkor érzem ezt, amikor veszekszünk, vagy hullámvölgyben van a kapcsolatunk.

Ha boldog vagy a jelenlegi pároddal, akkor ne másokat nézz, hanem magadat.

2012. júl. 4. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Amikor összeveszünk,és haragszom rá,akkor néha elgondolkodom,hogy jól választottam e,de amint megnyugszom,tudom a választ,és mikor eszembe jut egy két exem akkor én azt érzem,hogy mennyivel boldogabb vagyok a mostani kapcsolatomban,szerintem
2012. júl. 4. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem akárkit is választanál, ha azt akarnád, hogy egy életre együtt maradjatok, azért keményen meg kell dolgoznotok mindkettőtöknek..ha nem, akkor ott valami nem stimmel, problémák mindig lesznek.
2012. júl. 4. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!