Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Párkapcsolatfüggő vagyok. Mit...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Párkapcsolatfüggő vagyok. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Olvastam egy cikket erről, teljesen rám illett. Ha egy kicsit is egyedül vagyok magányosságot érzek és rosszul érzem magam. Most is.Rettenetes ez az érzés. 16 éves korom óta van ez így, előtte nem is gondoltam volna,hogy kapcsolatfüggő vagyok,mert más emberi kapcsolatokban -család,barátok- ez nem nyilvánul meg. 16 éves korom óta járok a barátommal, most 19 éves vagyok. Nagyon sokat lógok a barátomon, de figyelek rá,hogy visszafogjam magam és így okés. Szerencsére ő jó partner erre,mert ő is nagyon ragaszkodó, de tudom róla,hogy elvan nélkülem is. Ellenben velem.

Nem volt mindig harmónikus a kapcsolatunk, volt,hogy csak azért voltam vele,mert nem volt más. Hamarosan összeköltözöm vele, még így is hogy tudom nem tart ez örökké. Úgy érzem én senkivel nem szakítanék,ha nincs valaki más a láthatáron (és persze nincs különösen nagy indokom rá) Mitől lehet ez? Miért lehetek kapcsolatfüggő? Nem vagyok önbizalom hiányos. Tanácsoknak, tapasztalatoknak is örülnék, és bármivel ami ezzel kapcsolatos. köszönöm:)

L/19



2012. júl. 5. 10:29
 1/7 anonim ***** válasza:

Valószínűleg a gyerekkorodban kell keresni a hibát. Aki ilyen lányt én ismerek, mindegyiknek problémás volt a gyerekkora. Lehet, szüleid nem szerettek eléggé, esetleg elváltak kiskorodban, ilyesmi? Akivel ilyen történik, abban gyakran felnőttkorig megmarad az a ragaszkodás és hiányérzet, amit kisgyerekkorában mondjuk az anyukájuk után éreztek, csak felnőttként már a párjukra vetítik ki.


Mindenesetre igyekezz megváltozni, mert borítékolható, hogy sok-sok rossz élmény vár rád, ha ilyen maradsz.

2012. júl. 5. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Édesapáddal milyen a viszonyod? Sok pszichiáter az gondolja, hogy akit apja elhanyagolt vagy nem mutatta ki a szeretetét azokban kialakul egy úgynevezett apakomplexus. Ez dióhéjban annyi, hogy a barátod helyettesíti apád szeretetét, benne látod meg azt a férfit akit kislánykorodban az apádban láttál és mivel apád elhagyott, nem törődött veled, nem akarod hogy ez megismétlődjön ezért vagy nagyon ragaszkodó. Persze ez csak egy elmélet amit olvastam neten, nem biztos hogy igaz. Ha nagyon zavar a dolog érdemes felkeresned egy szakembert.
2012. júl. 5. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

mi a kérdés?

jól kijössz a pasiddal, szereted, vagy ez csak ragaszkodás?

Ha úgy érzed ő a lelki társad, mellesleg vonzódsz is hozzá minek szakítani??

Ha meg nem akkor szakíts és legalább 2-3 hónapot maradj egyedül. Megtanulod a dolgokat kezelni lereagálni egyedül, ami nem egy rossz dolog, mert másra támaszkodni a legveszélyesebb az életben, mert ha hirtelen nem lesz az elég nagy érvágás

2012. júl. 5. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Pont ez az,hogy semmi ilyesmi nincs.

Együtt vannak a szüleim még mindig, jó a családi viszonyom mindenkivel. Nem tudok mire gondolni, nincsenek ilyesmi problémák. Egyedül talán az lehet,hogy egyke vagyok és ezzel sok bajom volt gyerekkoromban. Jobban utánanéztem a témának és sehol nem említik ezt a dolgot mint problémát.

2012. júl. 5. 10:38
 5/7 A kérdező kommentje:

Lerövidítem,hogy mindenki megértse mi a kérdés:

Egy percet nem bírok boldogan eltölteni egyedül, mindig kell mellém valaki, inkább lennék egy rossz kapcsolatban mint egyedül. Miért alakulhatott ez ki bennem? Hogyan változtathatnék rajta?

2012. júl. 5. 10:40
 6/7 anonim ***** válasza:

én is teljesen ez vagyok, aminek magadat leírtad..:/

nemjó dolog.


ráadásul nekem most senkim sincsen, és egy csődtömegnek, és hihetetlen magányosnak érzem amgam.:/ két hónapja vagyok egyedül, egy egyéveskapcsolat után...:(

nemjó.

keresem a párom, de nagyon nehéz ismerkedni, és oylasvalakit találni, aki tényleg olyan..:/


21/F

2012. júl. 5. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Pár hónapja vagyok együtt a barátnőmmel,sajnos messze lakunk egymástól és mivel most érettségizett inkább csak kéthetente tudtunk találkozni suli alatt.Mostanában ez egy kicsit jobb lett,de most is jelenleg két hete nem láttam mert elutaztam szüleimmel,ezen a héten meg neki az anyja szabin van (ennek ellenére otthon van és nem bírom elképzelni hogy ilyen nehéz egy félórára géphez jutnia) és valamiért 4 nap után csak tegnap este 11kor jött fel msnre..Amikor velem van akkor látom hogy szeret,de amúgy nem érzem a törődést,vagy azt,hogy én hiányoznék neki és állandóan azon filózok az utóbbi napokban,hogy vajon szeret vagy nem...Viszont azt is tudom hogy ő valamennyire ilyen hogy nem igényli a mindennapos egymás nyakában nyáladzást..de ez nekem nagyon szar így...És nem is tudom hogy hogy közöljem ezt vele..én valószínűleg azért vagyok ilyen mert amúgy is nagyon sokáig szeretethiányom volt,a gyerekkorom egy rakás sz.r volt,szüleim elváltak stb... 17/F
2012. júl. 5. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!